Fabrika duhana Sarajevo

slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Otišao dioničar da se prijavi za skupštinu.Otišao i kod Sekretara da vidi materijale.Je li došla dopuna dnevnog reda od Vlade,piotao.Jeste,odgovorio sekretar,objavit će mo je ovih dana!Šta je u dopuni,pitao ovaj.Ma ona dvojica što su i do sada bili članovi NO na određeno vrijeme,sad će biti još tri mjeseca!A ima li zahtjev za veću dividendu,opet ovaNema,nema para,sve smo podijelili,1.15 km po dionici,kaže Sekretar.A neraspoređena dobit,dalje poita ovaj.Nema ništa neraspoređeno,sve smo uvijek raspoređivali,nastavlja Sekretar.Ali u izvještaju o poslovanju stoji preko četredeset miliona neraspoređene dobiti,nastavlja ovaj.Nema bolan,to ti je u mašinama .jedino da svakom damo po komad mašine,opet će sekretar.A pare od UNisa,11 miliona,pa one u obaviznicama i komercijalnim zapisima,pita dalje vrli pitac neki!Nema ,kaže opet Sekretar.
I u pravu je,N E M A!Jer nema Vlade.Ima interesna skupina pljačkaša koji ni na kraju,ili blizu kraja,neće da odustanu.Samo se množe ,mislim brojčano!
Možda narodu nekako i objasne da n e m a,ali štra ako budu morali objašnjavati recimo nekome ko se ozbiljnije zanima za to.Zašto n e m a,i zašto su oni što sjede tamo gdje bi trebala sjedjeti Vlada,pristali na to n.e m a!Očito po sistemu malo meni,malo tebi a vlasnicima,dioničarima ,ništa!
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Puno pita taj dioničar. Ali sad su odgovori još kulturni. Prije je znalo biti dosta bezobraznije..
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Sad je raffeisen na 6,55% a unicredit na 3,9%

Pregled tih procenata u zadnja dva mjeseca puno govori.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Shahab »

slavuj wrote:Otišao dioničar da se prijavi za skupštinu.Otišao i kod Sekretara da vidi materijale.Je li došla dopuna dnevnog reda od Vlade,piotao.Jeste,odgovorio sekretar,objavit će mo je ovih dana!Šta je u dopuni,pitao ovaj.Ma ona dvojica što su i do sada bili članovi NO na određeno vrijeme,sad će biti još tri mjeseca!A ima li zahtjev za veću dividendu,opet ovaNema,nema para,sve smo podijelili,1.15 km po dionici,kaže Sekretar.A neraspoređena dobit,dalje poita ovaj.Nema ništa neraspoređeno,sve smo uvijek raspoređivali,nastavlja Sekretar.Ali u izvještaju o poslovanju stoji preko četredeset miliona neraspoređene dobiti,nastavlja ovaj.Nema bolan,to ti je u mašinama .jedino da svakom damo po komad mašine,opet će sekretar.A pare od UNisa,11 miliona,pa one u obaviznicama i komercijalnim zapisima,pita dalje vrli pitac neki!Nema ,kaže opet Sekretar.
I u pravu je,N E M A!Jer nema Vlade.Ima interesna skupina pljačkaša koji ni na kraju,ili blizu kraja,neće da odustanu.Samo se množe ,mislim brojčano!
Možda narodu nekako i objasne da n e m a,ali štra ako budu morali objašnjavati recimo nekome ko se ozbiljnije zanima za to.Zašto n e m a,i zašto su oni što sjede tamo gdje bi trebala sjedjeti Vlada,pristali na to n.e m a!Očito po sistemu malo meni,malo tebi a vlasnicima,dioničarima ,ništa!
Ovo je najgora Vlada od svih.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by savjetnik »

Danas u dnevnim novinama obavještenje o dopuni dnevnog reda za skupštinu.Samo je vezano za izbor 2 člana NO.Toliko o borbi i namjerama vlade fbih.Nek nam je Bog na pomoći,a bojim se da pomoći nema.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Moglo bi ovih 4000 komada na prodajnoj strani u toku dana otići po 51,80 :roll: Preko berze :roll: A razlika, solarno... :)
Indy
Posts: 42
Joined: 23 Mar 2016, 17:32

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Indy »

Moguce i lunearno u jednakim mjesecnim ratama :)
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

slavuj wrote:Ne znam u čemu se ovaj slaže samnom,ali znam da se ja apsulutno ne slažem s njim.Ne znam o kakvom on mahalanju i lupetanju piše,ali znam da sam ja davno javno ustvrdio,pored ostalog,da dionice ova tri društva vrijede najmanje duplo od tadašnje cijene na SASE.Čini se da Vlada misli isto.
Izvinjavam se što tek sada repliciram, ali za razliku od većine forumaša "ovaj" mora ozbiljno raditi da bi imao dovoljno novaca za investiranje. Dakle slažem se sa gospodinom Slavujem da u ovoj kvazi mini privatizaciji manjskih udjela vlade kriminalci, lajavci i krelci neće imati nikakve šanse. Šanse da budu uspješni u kupovini vladinih udjela će imati samo oni koji imaju znanje, pare a bogami i spremnost za rizik, da ne koristim neknjiževne riječi. Iskreno mi je jako žao što se nije uspjelo cjelodnevnim lupetanjam i mahalanjem ušićariti nešto sitno na SOSOR-u pa se sad predlaže izlaz sa berze prodajući dvocifrene ili trocifrene količine dionica. Gospodo, mislim da bi bilo najpoštenije da konstatujete na ovom forumu nema ni pola stručnjaka a bogami ni pola poštena čovjeka i da ga zatvorite dok se na investicionom tržištu ne pojave neki novi klinci koji znaju o čemu pričaju. Jadan li je investicioni forum u kome gospodin Slavuj slovi za ozbiljnog predstavnika investitora, poštenjačinu i stručnjaka.

Neko danas reče da je prikaz stanja investicione klime i to što danas niti jedan ozbiljan investitor nije nudio za SOSOR. Nije samo do klime, jedan ozbiljan investitor mi nedavno reče da i nemaju sa kim pričati. Ovaj forum i njegov sadržaj to samo potvrdjuje.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Budite fini danas na skupštini. Možda je ovo zadnja ovakva postava ljudi.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

jel ovo sejo ode?
Post Reply