BH Telecom

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Kolika će cijena biti zavisi koliki paket dionica se prodaje.
40 KM je realna cijena za 51 % dionica, ali ako se bude išlo na 90 % (u šta iskreno sumnjam jer bi bilo glupu) onda bi to bilo previše.
Za 67 % vlasništva realna cijena bi bila oko 35 KM i sve mi se čini da će se tako i desiti. Kada se desi, naravno.
Sve zavisi od uslova tendera.
Sabur2
Posts: 1898
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

proleter wrote:Kolika će cijena biti zavisi koliki paket dionica se prodaje.
40 KM je realna cijena za 51 % dionica, ali ako se bude išlo na 90 % (u šta iskreno sumnjam jer bi bilo glupu) onda bi to bilo previše.
Za 67 % vlasništva realna cijena bi bila oko 35 KM i sve mi se čini da će se tako i desiti. Kada se desi, naravno.
Sve zavisi od uslova tendera.
Zasto bi realna cijena za kontrolu nad firmom bila manja od cijene za prostu vecinu?
Eto nek npr. prodaju 51% direktno za 40. Koliko bi novaca trebalo da se na berzi kupi tih 17%?
Vjerovatno vise nego za onih pocetnih 50%.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

Sjednica Skupštine će se održati 20.12.2012. godine (četvrtak) u 10,00 sati, u prostorijama Generalne direkcije Dioničkog društva BH Telecom Sarajevo, Obala Kulina bana broj 8, velika sala na III spratu.

Za Skupštinu je utvrđen sljedeći Dnevni red:
1. Izbor predsjednika Skupštine i dva ovjerivača zapisnika;
2. Donošenje Odluke o odobrenju Odluke Nadzornog odbora o dodjeli donacija pravnim licima u 2012. godini.

http://www.bhtelecom.ba/2449.html
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

Između ostalog, u prijavi sa učestvovanje se traži priložiti kopiju lične karte, iako nisu naveli zakonski osnov tog traženja obzirom na: http://epravo.ba/kopija-licne-karte-sam ... jeno/8868/
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Lako je biti najmenadžer u monopolskoj firmi

Laskavu titulu - Najmenadžer decenije 'osvojili' su: mr. Nedžad Rešidbegović, generalni direktor kompanije BH Telecom d.d. iz Sarajeva, najuspješnije kompanije u Bosni i Hercegovini.

Zahvaljući odličnom radu i organizaciji kompanije, BH Telecom je ostvario prihod ove godine preko 600 miliona maraka, dok godišnje u razvoj ulažu 150 miliona maraka.


http://www.klix.ba/biznis/news/andric-s ... /121206169
brzi
Posts: 2633
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

ti izbori su totalna smijurija kao i sve ostalo. Sistem je isti ili sličan ovom:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/odbi ... 46476.aspx
Čini mi se da je mnogo profitabilnije proizvoditi najmenadžere i dijeliti nagrade nego proizvoditi stvarne proizvode.
Last edited by brzi on 08 Dec 2012, 09:53, edited 1 time in total.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

proleter wrote:Lako je biti najmenadžer u monopolskoj firmi :?:
O čemu ti pričaš... :?: :!:
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Pričam o tome da me nerviraju titule (pogotovo kupljene) najmenadžera - direktora - Elektroprivreda, rudnika uglja u 100 % vlasništvu države, telekoma...
Sad će reći neko da telekom nije monopolista, da ima konkurenciju...ma ideš .
Mislim, drago mi je da BH Telecom toliko ulaže i još ima dobit od preko 140 miliona KM svake godine, ali baš titula najmenadžera decenije...
Možda bi neki drugi menadžer pravio 200 miliona dobiti?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

proleter wrote:Pričam o tome da me nerviraju titule (pogotovo kupljene) najmenadžera - direktora - Elektroprivreda, rudnika uglja u 100 % vlasništvu države, telekoma...
Sad će reći neko da telekom nije monopolista, da ima konkurenciju...ma ideš .
Mislim, drago mi je da BH Telecom toliko ulaže i još ima dobit od preko 140 miliona KM svake godine, ali baš titula najmenadžera decenije...
Možda bi neki drugi menadžer pravio 200 miliona dobiti?
Upadaš u kontradiktornosti, prvo kažeš da je lako biti najmenadžer u "monopolskoj firmi", a onda tvrdiš da je Rašidbegović kupio tu titulu (iako mu niko po prihodima nije ni blizu), te da bi na kraju konstatovao da bi možda "neki drugi menadžer pravio 200 miliona dobiti", isključujući mogućnost da bi neki drugi menadžer možda vodio kompaniju veoma loše (imaš primjera koliko hoćeš, a najbolji ti je eronet). Ne tvrdim da se BH telekomom upravlja kako bi mi (mali dioničari) željeli, ali nije sve tako crno kako neki tvrde i misle (pojedini mediji). Mišljenja sam da telekom poslije privatizacije (koja je neminovnost) može da ima dobit koju ti spominješ, čak i veću, bez ikakvih problema (otpuštanjem viškova radne snage, smanjivanjem donacija i socijalnih davanja, boljim domaćinskim odnosom pri nabavkama i ...)
I da, telekom ima svaki dan sve veću konkurenciju...a monopolisti imaju nikakvu ili veoma slabu konkurenciju.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Evo šta radi "menadžer decenije" :evil:
Nadam se da su im ovo posljednji trzaji : http://www.avaz.ba/vijesti/teme/raspisa ... -iz-oruzja
Post Reply