BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

panzer wrote:Sad smo donji. "Analiziraju moduse".....
Zajednički stav sagovornika je da je prostorni plan Federacije BiH ključni preduvjet da se pokrene mnogo brža izgradnja autoputeva i brzih cesta, ali i da se počnu koristiti hidro-potencijali, koji su veliki razvojni resurs.

Predsjednik SBB-a dao je punu podršku radu Vlade FBiH u navedenim segmentima. Također, detaljno su analizirani i drugi modusi kako bi se izuzetno veliki novac pojedinih kompanija u javnom vlasništvu, koji bi bio usmjeren na izgradnju, investicijske cikluse te otvaranju novih radnih mjesta, saopćeno je iz SBB-a.
Korupcijske bande planiraju pljačku. Ja to tako tumačim.
panzer
Posts: 12074
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

http://balkans.aljazeera.net/video/prem ... falsifikat

Ova gospodja maše nekom knjižicom....
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Moglo bi biti da maše poslovnim planom koji nije usvojen, jer u jednom kadru stoji naslovnica sa istaknutim 2017.-2019. Puno se medijskog pritiska i propagande pravi oko telekoma...
panzer
Posts: 12074
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Ima i nekih grafikona sa kretanjem dobiti od 2010. čini mi se.
Ali i da imaju nikad nisu ni pokušali dio skenirati i postaviti na uvid javnosti.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Sada MI Group počeo rasprodavati.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: BH Telecom

Post by savjetnik »

Danas sam dobio informaciju da je BH Telecom 2016 godinu završio sa manjom dobiti u odnosu na 2015 godinu za oko 3%.Poslovnu 2015. godinu BH Telecom završio je sa smanjenim prihodima u odnosu na 2014. godinu za 4,8 posto. Istovremeno, BH Telecom je uspio smanjiti i rashode pa je 2015. godina završena s dobiti u iznosu od 89,86 miliona KM, što je za 1,6 miliona više nego u 2014.To znači ako sam dobro izračunao da je dobit u 2016 godini iznosila nešto više od 87 miliona KM.Ako se uzmu sve u obzir ovo i ne izgleda tako loše koliko se u zadnje vrijeme polemisalo u vezi ove kompanije.Prema ovome iznos dividende ne bi trebao biti manji od 1,20 KM po dionici.Mislim da su uspjeli zaustaviti odlazak korisnika na druge operatere,ali hajde da sačekamo zvanične podatke iz kompanije.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

savjetnik wrote:Danas sam dobio informaciju da je BH Telecom 2016 godinu završio sa manjom dobiti u odnosu na 2015 godinu za oko 3%.Poslovnu 2015. godinu BH Telecom završio je sa smanjenim prihodima u odnosu na 2014. godinu za 4,8 posto. Istovremeno, BH Telecom je uspio smanjiti i rashode pa je 2015. godina završena s dobiti u iznosu od 89,86 miliona KM, što je za 1,6 miliona više nego u 2014.To znači ako sam dobro izračunao da je dobit u 2016 godini iznosila nešto više od 87 miliona KM.Ako se uzmu sve u obzir ovo i ne izgleda tako loše koliko se u zadnje vrijeme polemisalo u vezi ove kompanije.Prema ovome iznos dividende ne bi trebao biti manji od 1,20 KM po dionici.Mislim da su uspjeli zaustaviti odlazak korisnika na druge operatere,ali hajde da sačekamo zvanične podatke iz kompanije.
Pa telekom nije zaustavio odlazak korisnika, nego naprotiv, u ove dvije godine je toliko pojačao bazu korisnika da je u mobilnoj telefoniji ispred M-tela za četvrtinu, a Moja TV uslugu je odavno prebacio 150000 korisnika. I u internet uslugama je lider, a samo fiksna pada, ali ona se kao usluga svakako smanjuje i polako gasi svugdje u svijetu. Pad prihoda je vrlo mali u 2016. godini za razliku od druga dva operatera...

I da ne zaboravim, i do mene su došle slične info vezano za dobit i dividendu... :D
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Govoreci kao korisnik iz svog iskustva: ponuda im se popravila sto se tice mobilne usluge. Ja sam lično uzeo malo vrijedniji paket nego do sada. Po iskustvu mislim da imaju najbolju pokrivenost 3g signala te kod mene tako imaju prednost nad sličnim paketima konkurencije.
ADSL im je dobrano zaostao i tu gube korisnike (ja ga upravo odjavio - nakon x pokušaja da dobijem bolju uslugu - jednostavno loše i preskupo) gdje god Telemach ili Logosoft imaju kao konkurenciju. Isto mislim i u vezi sa njihovom digitalnom TV.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:
savjetnik wrote:Danas sam dobio informaciju da je BH Telecom 2016 godinu završio sa manjom dobiti u odnosu na 2015 godinu za oko 3%.Poslovnu 2015. godinu BH Telecom završio je sa smanjenim prihodima u odnosu na 2014. godinu za 4,8 posto. Istovremeno, BH Telecom je uspio smanjiti i rashode pa je 2015. godina završena s dobiti u iznosu od 89,86 miliona KM, što je za 1,6 miliona više nego u 2014.To znači ako sam dobro izračunao da je dobit u 2016 godini iznosila nešto više od 87 miliona KM.Ako se uzmu sve u obzir ovo i ne izgleda tako loše koliko se u zadnje vrijeme polemisalo u vezi ove kompanije.Prema ovome iznos dividende ne bi trebao biti manji od 1,20 KM po dionici.Mislim da su uspjeli zaustaviti odlazak korisnika na druge operatere,ali hajde da sačekamo zvanične podatke iz kompanije.
Pa telekom nije zaustavio odlazak korisnika, nego naprotiv, u ove dvije godine je toliko pojačao bazu korisnika da je u mobilnoj telefoniji ispred M-tela za četvrtinu, a Moja TV uslugu je odavno prebacio 150000 korisnika. I u internet uslugama je lider, a samo fiksna pada, ali ona se kao usluga svakako smanjuje i polako gasi svugdje u svijetu. Pad prihoda je vrlo mali u 2016. godini za razliku od druga dva operatera...

I da ne zaboravim, i do mene su došle slične info vezano za dobit i dividendu... :D
Dobit M:tel-a je oko 65 mil KM prema nekim tvrdnjama. To bi značilo da je u Q4 ostvareno oko 14 mil KM dobiti, jer su za 9 mjeseci imali oko 51 mil. KM.
Očekuje se 0,14 KM dividende što je na cijenu od 1,1 KM po dionici ( a trenutno je 1,05 KM) preko 12 %.
Međutim već su unaprijed podijelili dividendu od 0,07 KM (neko je dobro predvidio konačnu dobit).
A 1,2 KM dividende na 15,5 KM po dionici za BHTSR iznosi 7 %.
Obzirom da je zadnjih par godina cijena padala po 1,5-2 KM ( zadnju godinu skoro 4 KM u jednom trenutku !!) upitno je koliko se isplati u odnosu na obveznice koje se još mogu uzeti pok diskontu od 10 % i uz sigurnu godišnju kamatu od 2,5 %.
Post Reply