BH Telecom

Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Obzirom da je ovdje iskorijenjena i najmanja vlat odgovornosti, u drzavna preduzeca NIKAD nece biti postavljeni sposobni menadzeri i NIKAD ta preduzeca nece prestati biti bankomati vladajucih kriminalnih grupa (ovdje zamaskiranih u politicke partije), nuzno je (kao manje zlo) prodati ta preduzeca nekome ko je renomiran i spreman i sposoban da ih odrzi u funkciji.
U suprotnom - SVE CE PROPASTI PRIJE ILI KASNIJE.
Ne zaboravite sta su sve SJEBALI, a sto nismo vjerovali da mogu.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Sitna buranija wrote:
Shahab wrote:
proleter wrote:Nije ni Nijemcima mane kada treba zahebati male dioničare :D
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... id=1220672
Nevjerovatno. Sve je kontaminirano. Ni Švabe više nisu Švabe. Kraj svijeta.
:) Ništa nije nevjerovatno, osim činjenice da Bošnjo uvijek misli da je tuđa trava zelenija od njegove, odnosno da je on najgori, najnepošteniji i sl. a ustvari je samo prostiji, za razliku onih uglađenih koji su prevaru doveli do neprepoznavanja. Vrati se na moj gornji post gdje kažem da ne treba misliti da će sitnim dioničarima biti bolje ako stranac to privatizuje, već možda upravo suprotno.

Jedan mali podsjetnik za "Švabe" - nije Austrija ovdje pravila puteve i prugu zato što je voljela "anektirane" Bošnje i htjela da njima bude bolje, već da bi lakše, brže i efikasnije izvlačila sirovine odavde. Tako razmišljaju i sa telekomima, elektroprivredama, autocestama...
Mali balkanski čovjek je u svakom slučaju žrtva. Birati između koruptivne bande organizovane u političku partiju ili međunarodne korporacije? Idealan scenarij bi bio kada bi bošnjaci imali skandinavsku svjest pa da imamo jak javni sektor. Stvarnost je ružna. Neobegovska. Zbog koje hiljade napačenih bošnjaka hrle u zlu Njemačku i Austriju da nađu hljeba i dostojanstva. Kada bih ja birao više volim da u telekom dođe švabo nego da ga dalje muzu koruptivne bande SDA i SBB.
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Još uvijek sama pozicija prirodnog monopola stoji iznad svih zahtjeva za prodajom odnosno tako nešto se ne prodaje lako. A bolje je i ne prodati nego ići u prodaju a pričati kako firma ne posluje dobro.

Jer pokazalo se da ne znaju ni prodati. Meni je to gora činjenica od ove da se firme ne vode optimalno.

Makar i ovakvi, vide se neki pomaci unutar same organizacije a i dalje mislim da se neće dovesti do toga da dobit postane minimalna, još dosta vremena će proći dok telekomi prestanu zarađivati i pored svih vibera i đibera.
Sitna buranija
Posts: 2296
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Još uvijek sama pozicija prirodnog monopola stoji iznad svih zahtjeva za prodajom odnosno tako nešto se ne prodaje lako. A bolje je i ne prodati nego ići u prodaju a pričati kako firma ne posluje dobro.

Jer pokazalo se da ne znaju ni prodati. Meni je to gora činjenica od ove da se firme ne vode optimalno.

Makar i ovakvi, vide se neki pomaci unutar same organizacije a i dalje mislim da se neće dovesti do toga da dobit postane minimalna, još dosta vremena će proći dok telekomi prestanu zarađivati i pored svih vibera i đibera.
Panzer, slažem se s tobom. Nije meni nikakav problem kada bi oni prodali telekom za dobru lovu, ali problem je što to neće htjeti uraditi ni Novalić a niti "Švabe" koje će vrlo rado "trpiti" korumpiranost naših političara dok god im prodaju najvrijednije naše resurse u pola cijene. A telekom sigurno neće u minus još zadugo, čak ni sa ovakvom vlasničkom strukturom.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: BH Telecom

Post by insider »

BH TELECOM D.D. Sarajevo prima se u članstvo sistema uvida

10.01.2017

Registar vrijednosnih papira u FBiH d.d. Sarajevo donio je na osnovu čl. 35. i 37. Pravila Registra vrijednosnih papira u F BiH („Službene novine F BiH“, br. 72/09, 58/10, 44/11 i 61/14) Odluku o prijemu društva BH TELECOM D.D. Sarajevo u članstvo sistema uvida u stanje na računu vrijednosnih papira.

Sta ovo znaci, sta je cilj?
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... +Crne+Gore

Ovako bi bilo nekome ko uzme manjinski paket BH telekoma tako da niko ozbiljan neće kupovati manjinski paket, odnosno hoće ali za minimalnu cijenu.
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Sad smo donji. "Analiziraju moduse".....
Zajednički stav sagovornika je da je prostorni plan Federacije BiH ključni preduvjet da se pokrene mnogo brža izgradnja autoputeva i brzih cesta, ali i da se počnu koristiti hidro-potencijali, koji su veliki razvojni resurs.

Predsjednik SBB-a dao je punu podršku radu Vlade FBiH u navedenim segmentima. Također, detaljno su analizirani i drugi modusi kako bi se izuzetno veliki novac pojedinih kompanija u javnom vlasništvu, koji bi bio usmjeren na izgradnju, investicijske cikluse te otvaranju novih radnih mjesta, saopćeno je iz SBB-a.
hrkljus
Posts: 89
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

Po ovom ispade da se vec radi analiza
http://novi.ba/clanak/114698/nijemci-ze ... h-telecoma
Sitna buranija
Posts: 2296
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Pa dobro, ne mora ovo ni biti loše Panzer. Samo me interesuje, kako im na pamet kao jedan od "modusa" ne padne upravo onaj najjednostavniji i najzakonitiji - da podijele akumuliranu dobit kroz dividendu. Sa tekućom dobiti bi namakli u budžet cca 230 mio KM.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

hrkljus wrote:Po ovom ispade da se vec radi analiza
http://novi.ba/clanak/114698/nijemci-ze ... h-telecoma
Glup tekst minornog portala i novinara.
Prvo, DT nije ništa akvizirao u regiji, nego je u okviru grupe Magjar Telekom prepustio HT-u da bi izvukao novac (kao i sa kupovinom obveznica DT-a, o tome sam stavljao link). Na ovaj način su izvukli 250 mil. EUR-a iz Hrvatske i oštetili male dioničare za desetine miliona.
Drugo, DT nikada ne bi dobio dozvolu konkurencijskog vijeća, jer bi prešao preko 60 % tržišta BiH.
Tekst je naklapanje "iz nepouzdanih izvora".
Post Reply