Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Ovo je taj intervju. Dobro zvuči:
http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=37798
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Sve OK ali moram primjetiti dosta tendenciozan stav novinarke (ili je nepoznavanje činjenica). ".....Vlada FBiH vas je do prije nekoliko mjeseci namjeravala prodati. To je ipak podobro uzdrmalo ugled kuće. Klijenti nisu znali šta će se desiti sa vama?..."

Jasno je svakome ko zna šta se dešavalo da "ugled kuće" nije uzdrmala namjera da se proda (svaki dan se u svijetu kupuju i prodaju i najuglednije firme) nego je problem bio a) u načinu na koji je Novalić potcjenjivački govorio o "svojoj" firmi i svjesno joj obarao cijenu u sred prodaje, namještajući je ko zna kome, a ima indicija kome b) u načinu na koji se je u firmi do tada godinama radilo, lošoj organizaciji, neradu, neoptimalnom poslovanju itd o čemu i sam Kulić govori u intervjuu.
Nema veze, stvari stoje značajno bolje nego prije godinu dana, privatizirana ili ne, kad otplati ovo većih šteta, za godinu dvije biće ovo zmaj od firme. Šteta da se desilo ovo sa Bingom inače bi bila značajna dobit već ove godine, ovako možda slijedeće. Ne znam ni sam, možda je čak bolje da ne ide u privatizaciju još, i za male dioničare. Ako da, onda svakako sa početnom cijenom iznad 13-14, stvari su sad bitno drugačije. A počne li dobit značajnije rasti (recimo iznad 1,5 -2 m a poslije recimo 5-6 m) možda nema potrebe da ga se privatizira uopšte. Ovo lako može vrijediti i 20-30 po dionici za par godina.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Sitna buranija wrote:SOSOR se po premiji još malo odmakao od Uniqa-e zaključno sa 7. mjesecom.
...
Je li to izašao izvještaj za juli na nados? Ne mogu im otvoriti stranicu već nekoliko dana.
panzer
Posts: 12092
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Eto sad je objavljeno. Uniqa pada, slabo krediti idu.
Remy
Posts: 1
Joined: 29 Aug 2017, 16:28

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Remy »

Ma iskreno najgore osiguranje u gradu ev cekam mjesec dana da dobijem je.... Papire za udes iako nisu oni ti koji me placaju nego drugo osiguranje.
Pitam se sta bi bilo tek da me vi placate koliko bi tek tada cekao.
Valjda bi trebali da izlazite u susret svojim klijentima a ne da im odpomazete :evil: :evil: :evil:
Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sabur2 »

Ja sam sad napisao post i obrisao ga jer nema smisla da radim antireklamu.
Samo cu svesti sve u jednu rečenicu. Sarajevo osiguranje je poznato po otezanju sa isplatom.
Osiguravajuće kuće se baziraju na povjerenju klijenta, a ako imaš nezadovoljnog klijenta on će to svima reći.
Sitna buranija
Posts: 2096
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Ja sam imao samo pozitivna iskustva sa njima kao njihov klijent (više puta), a isplata je bila u roku od 7 do 30 dana. A nemam nikog tamo, predam papire, odem na procjenu i sačekam pare... Jebi ga, valjda je i to od slučaja do slučaja. Doduše, zadnje 3 godine nisam imao nikakvih šteta pa ne znam da se nisu u međuvremenu pokvarili.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

http://www.seebiz.eu/sava-re-nece-adris ... ar-162247/
Nije mi iz članka jasno jesu li Nijemci i Kinezi zainteresovani za dosadašnji udio Adrisa u Savi Re ili za onaj koji je Adris namjeravao dokupiti. U svakom slučaju ako Adris zaključi da ne vrijedi više ovdje pokušavati nije mi nerealno da proba dalje šienje u BiH tj na SOSOR, ako već ne može u Sloveniji. A iz članka se vidi koja je jagma čak i za komadićima osiguranja u regiji a kamoli kako bi bilo za čitavim tržišnim liderom i to na tržištu na kojem tek slijedi ekspanzija.
Sitna buranija
Posts: 2096
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

I dalje SOSOR prvi po premiji, Uniqa druga, ali im se Euroherc opasno približava. Dok je SOSOR povećao razliku u odnosu na Uniqa osiguranje, Euroherc im je prišao na manje od milion zaostatka. SOSOR s druge strane rekorder po isplaćenim štetama... Nema šta, čini mi se da se bore lavovski da opstanu...
panzer
Posts: 12092
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

sedam zastupnika i sedam rukovodilaca...
Sarajevo-osiguranje, lider na tržištu, širi svoju poslovnu mrežu širom države i zapošljava 21 radnika.

Kompanija je raspisala tri oglasa za prijem zastupnika u osiguranju, rukovodilaca prodaje osiguranja i team leadera. Za svaku od tri pozicije traži se po 7 uposlenika, piše BiznisInfo.

Pozicije se odnose na gradove Brčko, Sarajevo, Bihać, Banja Luka, Zenica, Tuzla i Mostar. Kako se navodi, oglas se raspisuje zbog „širenja prodajne mreže na teritoriji BiH“.

Inače, Sarajevo-osiguranje je lider na tržištu BiH kada je riječ o ukupnoj premiji osiguranja kao i u visini isplate štete. Najveći pojedinačni vlasnik je Federacija BiH sa 45,5 posto dionica.
Post Reply