Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by ada »

Da li neko zna o uzrocima štete Bingo, da li je plativa i da li je bila Skupština Sosor-a, ako nije kada će biti?
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

ada wrote:Da li neko zna o uzrocima štete Bingo, da li je plativa i da li je bila Skupština Sosor-a, ako nije kada će biti?
U startu su izjavili da istraga može potrajati i godinu dana. Međutim neslužbeno je već objavljeno u medijima da je uzrok neispravna utičnica u skladištu do koje je vodio produžni kabl od 50 m. Vatra se je širila izolacijom koje je gorila kao benzin a niko nije reagovao sat vremena nakon zvučnog signala kojeg su potpuno ignorisali. Dakle mnogo nehata i kršenja propisa iz raznih oblasti. Panzer je mislim prenio da ako i dođe do isplate reosiguranje snosi 60%. Pisali smo i o mogućem iznosu štete, ja sam malo analizirao u kratkim crtama. (i ispalo mi je da sve to ne može vrijediti s robom, ni četvrtinu od cifre koju su spominjali). Sve je to naravno nezvanično. Službeno, ne znamo ništa za sada, u ovim mjesečnim izvještajima na nados nije registrovana čak ni kao prijavljena šteta do sada.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

E sad pitanja je mnogo. Npr da li imaš pravo na naplatu štete čak i uz veliki nehat i propuste? Je li se naplaćuje neka fixna vrijednost-ugovorena ili se procjenjuje naknadno? Šta je pisalo u ugovoru? Što se tiče poslovanja čini se da ide nabolje ali trebaće još bar mjesec dva da bi to bilo sigurno. Vidio sam im reklame u zadnjih par nedelja (npr kao sponzora reprezentacije) što je za nepovjerovati u odnosu na pasivnost prije. A za skupštinu, ne očekujem nešto posebno, sve će zavisiti od poslovanja.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by ada »

Ali ja nisam nigdje vidio poziv za redivnu skupštnu, koja se mora do 30.06.17. Po zakonu održati, iako redovno pratim štampu.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by ada »

A što se sponzirstva tiče reprezentaciji BIH , ništa nivi, koliko znam uvijek je Sosor bio medu najvećim sponzorims, tako da su bivši obišli svijet s reprezentacijom zahvaljujući sponzorstvu, pa će i ovi bezbeli tako.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by ada »

A što se sponzirstva tiče reprezentaciji BIH , ništa nivi, koliko znam uvijek je Sosor bio medu najvećim sponzorims, tako da su bivši obišli svijet s reprezentacijom zahvaljujući sponzorstvu, pa će i ovi bezbeli tako.
Labrador
Posts: 14
Joined: 27 Aug 2016, 15:28

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Labrador »

Nastavnice pojedini sigurno kao i ovi iz bivše uprave,..
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Pa realno, ne znamo hoće li i ovi kao nekad ili neće. Ono što sam siguran da bez marketinga ne mogu, jer ne može niko. Rekao sam sponzor jer sam kod ovih intervjua ljudi vezanih za reprezentaciju i predstojeću utakmicu vidio iza govornika njihovu (Sarajevo osiguranje) reklamu što nisam odavno. E sad, i ne znam moraš li biti sponzor da reklama tu stoji ili možeš samo platiti za pojedinačni slučaj reklame. Nisam pristalica beskorisnih sponzorstava i bacanja para napamet ali aktivna (i dobra) reklama koja dovodi do novih polica i povećanja premije je nužnost. Npr prisutnost reklame na važnom sportskom događaju i vezivanje uz pobjednički mentalitet itd nije nevažno posebno zbog poruke o sigurnosti (u kontekstu Fadilovog " 'ta će oni") klijenata itd. Vidio sam im i reklamu neki dan u godišnjem katalogu jedne od jačih turističkih agencija. Reklama je za putničko zdravstveno osiguranje i očito je na pravom mjestu. E sad je li to najava nekih novih novih vjetrova ili slučajnost, vidjećemo. Po meni, treba još jače i još agresivnije.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by ada »

Naravno , reklama u pravo vrijeme i na pravom mjestu je čudo koje donosi profit više nego bilo kakav drugi rad prema Kotleru, guru marketinga.A predpostavljam da je reklama u katalogu Relax tursa, i ja sam vidio, ali ista je u tom katalogu svake godine već dugo.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by savjetnik »

Sazivanje Skupštine društva “Sarajevo osiguranje” d.d. Sarajevo
7.6.2017 14:53:09
Saziva se 30. Skupština društva “Sarajevo osiguranje” d.d. Sarajevo za 29.06.2017. godine (četvrtak), sa početkom u 12:00 sati, u prostorijama društva u Sarajevu, ul. Čobanija 14
Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:
1. Izbor radnih tijela skupštine
2. Usvajanje godišnjeg izvještaja o poslovanju društva za 2016. godinu, koji uključuje finansijski izvještaj I izvještaj revizora, nadzornog odbora i odbora za reviziju
3. Odluka o izboru vanjskog revizora za 2017 godinu
4. Odluka o promjeni sjedišta društva
5. Donošenje statute društva
Izvor, dnevne novine “Avaz” od 07.06.2017. godine
Post Reply