Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

montypython
Posts: 4067
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Ma sve to ja znam, nisam ni rekao da će prve godine novi kupac imati dobit od 5 m, ali odmah bi se osjetila promjena upravljača i to da nema više predratnih šteta. Poenta je ovo: Pomenuo si da Novalić & comp uredno "upozoravaju" buduće kupce da Sosor ne vrijedi birajući selektivno samo loše aspekte. Jasno je da kupcima ta priča jako odgovara i da će je i sami potencirati pri pregovorima ne bi li izvukli nižu cijenu. Praktično jedino mjesto gdje se može reći druga strana priče je ovaj forum. E sad ako ti meni 3-4 puta ponoviš da je bivši direktor napuhao stalna sredstva za 5-6 miliona (što sam znao i prvi put jer sam pročitao o tome kad i ti) zar ne shvataš da time i nesvjesno obavljaš sasvim dobar posao za Novalića i kupce. Kao da zaboravljaš da je prodaja faktički u toku a i da ovaj forum čita mnogo više ljudi od nas nekoliko koji na njemu nešto i pišemo.
montypython
Posts: 4067
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

http://www.seebiz.eu/croatia-osiguranje ... ar-154016/

".....Zanimaju nas i akvizicije i strateška partnerstva, kazao je Luburić." Može li ta akvizicija biti baš Sarajevo osiguranje ili je riječ o nečemu drugom? Ne sjećam se da je do sada Croatia bila pominjana kao potencijalni kupac ali tajming ove izjave je indikativan.
montypython
Posts: 4067
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Ovo su iz Faktora već bili objavili pa sad malo razvlače vijest, valjda je Fadil ispuhao pa malo da poguraju. Moram priznati kad je bilo ono prvi put objavljeno izgledalo mi je gore. Sad kad vidim slike, sasvim pristojan objekat, čak mi izgleda i veći od 242 m2 možda oko vara, nisam siguran šta je ono iza ova prva dva plava objekta a ima i nešto lijevo, sive boje na slici 2 ne znam je li uljučeno u tu kvadraturu. Drugo ne znam je li se tih 2,5 m odnosi samo na građevinski objekat ili su uključene i recimo mašine i oprema a toga bi moglo biti dosta s obzirom da se radi o stanici za tehnički pregled. A njih imaju 8 ako se ne varam. Nemam sumnje da je bilo napumpavanja vrijednosti imovine ali kako rekoh gladajući ovo sad, manje mi je drastično nego prije neki dan. Osim toga vidi se i tendencioznost autora jer kaže npr... "na osnovu povećanja vrijednosti imovine, što u konačnici rezultira i precijenjenom ukupnom vrijednošću dionica te kompanije." što je naravno netačno jer kako i sami znamo vrijednost dionica kod nas nema veze ni sa poslovanjem direktno odnosno core businessom a kamoli sa imovinom tj dijelom imovine. Dionica je nekad bila 66 (uz manju premiju nego danas) a sad nakon što je "povećana" vrijednost (neke) imovine danas je dionica 6 odnosno 1/11 nekadašnje vrijednosti.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Shahab »

Koliko znam ovo je SDA portal. Provode nelogičnu kampanju protiv preduzeća koje žele da prodaju. Jedinstven slučaj u kojem prodavac, umjesto da hvali, degradira robu koju prodaje. Kupci su zbunjeni.
slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Ovo je vrhunac kretenskih pokušaja da se opravdaju najgluplje premijerske tvrdnje u istoriji ove zemlje.Kakva stranka,takav premijer i takav porrtal!
O tolike pameti ne mogu da shvate da se ne radi o poslovnom prostoru,nego o poslu,biznisu!Tu je ,dakle stanica Tehničkog pregleda i tako se i vrednuje.To sam davno rasčistio sa sličlnim pametnjakovićem koji je tvrdio da isto vrijede silos uz mlin u Ustikolini i ovaj ovdje u Klasu!Ove njihove gluposti ostati će zabilježene kao vrhunac neznanja i bezčašća!
Sitna buranija
Posts: 2306
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Ma juče su ga malo i "kritikovali"...
http://faktor.ba/vijest/za-novalica-nem ... ima-244005
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Cak i da je procijenjeno na veci iznos to nije nepoznata praksa jer se cesto,u dogovoru sa bankom napravi odstupanje u procjeni kako bi kreditni rejting bio bolji odnosno maksimalno iskoristile kreditne povoljnosti.

Ali je zanimljivo sto su svi primjetili da je novalic prosle godine negativno reklamirao SO i sada kada radi to isto,niko ga ne upozorava.

I ocekivati je da ovaj clanak sa faktora prenese seebiz
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by proleter »

panzer wrote:Cak i da je procijenjeno na veci iznos to nije nepoznata praksa jer se cesto,u dogovoru sa bankom napravi odstupanje u procjeni kako bi kreditni rejting bio bolji odnosno maksimalno iskoristile kreditne povoljnosti.

Ali je zanimljivo sto su svi primjetili da je novalic prosle godine negativno reklamirao SO i sada kada radi to isto,niko ga ne upozorava.

I ocekivati je da ovaj clanak sa faktora prenese seebiz
Tip iznosi auto na pijacu i govori kako ne valja, puno troši, gasi se u vožnji, prodaje kravu i govori kako je jalova, ne daje mlijeka...
Evo šta struka inače misli o najnovijoj Provali(ć)evoj izjavi da je Konzum dužan "samo "dobavljačima :
https://www.klix.ba/vijesti/bih/jahic-z ... /170412137
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Sad kad vidim slike, sasvim pristojan objekat, čak mi izgleda i veći od 242 m2 možda oko vara, nisam siguran šta je ono iza ova prva dva plava objekta a ima i nešto lijevo, sive boje na slici 2 ne znam je li uljučeno u tu kvadraturu. Drugo ne znam je li se tih 2,5 m odnosi samo na građevinski objekat ili su uključene i recimo mašine i oprema a toga bi moglo biti dosta s obzirom da se radi o stanici za tehnički pregled.
Bez namjere da polemisem. SO pripada bukvalno samo ovaj prvi plavi objekat sa garaznim vratima. Objekat koji se nazire iza pripada UNIS PSC d.d. kao i sivi objekat lijevo u kojem se nalazi prodajno servisni salon automobila. Nekad bio Mercedes, ne znam šta je sad tu. Neka polovna auta cini mi se.
U samoj stanici TP sam bio par puta i mogu reči da su ofisi i prateće prostorije potpuno dotrajale, sama linija tehničkog je standardna kao i svuda.
Radi se o samo jednoj traci za TP. Drugu nisu nikad otvorili, bar je ja nisam vidio da radi. Mislim da je tesko dobiti i petinu te vrijednosti, jer ni samo zemljiste tu nije previse skupo (iza objekta nicu porodicne kuce ko gljive).
Post Reply