Fabrika duhana Sarajevo

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

hadzo wrote:Neka se proda FDS, ali neka to bude transparentno. Red bi bio da se raspiše javni poziv za prodaju držvanog udjela, pa ko da vise neka zasjedne. Kao što sam rekao, svaka prodaja ispod nominalne cijene dionica bi bila jedna velika PLJAČKA, za koju bi onaj ko je učini morao ODGOVARATI...
Niko se neće javiti za kupovinu državnog dijela u FDS-u dok se ne izmjeni Statut društva po kome 11.000 glasova vrijedi više nego 450.000 glasova, ne bulaznite gluposti.
A vidim da se i potražnja povlači, izgleda ništa od te priče, zato se i zadužuju 200 miliona, evo već danas 70 miliona KM.
Bajke u BiH se ne ostvaruju.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

A šta ako ponudu da menadžment i ortačka grupa? Da li se i to računa kao kupac.
one
Posts: 1737
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by one »

panzer wrote:A šta ako ponudu da menadžment i ortačka grupa? Da li se i to računa kao kupac.
onda bi proizvodnja bila svrsen cin.samo bi izvukli dobit i rasprodali udjele u drugim drustvima.bez neke jake kompanije iz ove branse za koju bi proizvodili cigareete fds je osudjen na zatvaranje kapije.mogu jediono na stetu drzave kupit pa sto prije pokust oni preprodat i u medjuvremenu rasprodat i izvuc sto se da.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

A možda bi se potrudili da je ušminkaju da probaju bolje preprodati. Do sada su imali nekih čudnih naloga od vladajućih struktura koje su morali poštovati.
one
Posts: 1737
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by one »

jedino da je kupe sa akumuliranom dobiti,pa bi dva skrbnicka racuna onda vedrila i oblacila sa firmom
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Znam samo jedno što je sigurno :kupiti će netko ko ima novaca i tko je spreman platiti ponuđenu cijenu ..sve ostalo je klasična šuplja i palamu*enje…nadati se da će biti fer ,korektno i transparentno ..
hadzo
Posts: 56
Joined: 10 Jun 2013, 20:13

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by hadzo »

Neka je kupi ko ima para, ali nemoj da je mesetari nekom prodaju za onoliko koliko taj neko ima para. Ne gubimo iz vida da je to i danas uspjesna firma koja drzi barem 1/4 trzista i nemoj da nam niko prica pricu da nije takva firma interesantna multinacionalkama. Ko god od velikih igraca da je kupi imao bi preko 50% trzisnog udjela i onog drugog bi lagano potapao... Ja bar tako mislim, mi dionicari trebamo budno pratiti sta se desava i ne dozvoliti da nas nemarna vlada savladaaa... :ugeek:
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Prodaja na berzi znači da dionice može kupiti svako ko ima para.i naravno interes!
A čto se tiče vrijednosti dionica FDS svi su se već godinama trudili da pokažu i dokažu kako to i nije neka vrijednost!Sve se kreira iz krugova koji samo vrebaju priliku da nešto klepe,ukradu,prevare.A jedna nevelika skupina poluinteligentnih tipova okupljenih oko menadžmenta.poznatih kriminalnih mešetara i nekih brokerskih kuća,to operativno provodi.Ostali na tržištu i oko njega,uključujući i Vladu,su navijači ili pokrovitelji,naravno uz dobru apanažu!?Pa ja o njima pišem i pričam već godinama!Vidjeti će mo hoće li biti kakve koristi.
A što se tiče vrijednosti dionica FDS,BSNL i SOSOR-a,ovdje na forumu,uglavnom se ta vrijednost određuje od onih koji o tome ,najblaže rečeno,nemaju pojma ,ili od onih koji to rade po narudžbi!No to se stvarno sa velikom tačnošću može utvrditi.Već sam napisao,to su najmanje duple cijene od ovih po kojima se trguje na SASE.I ja,,kao dioničar sva tri ova društva,tužiti ću premijera za pogodovanje trečim licima na račun Vlade i malih mdioničara,ukoliko oglasi prodaju po nižim cijenama od tih!A sam je inicirao i donio ,tada nezakonitu uredbu po kojoj upravljanje društvima sa vladinim učešćem,preuzima od ministarstava¨!
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Prodaja na berzi znači da dionice može kupiti svako ko ima para.i naravno interes!
A čto se tiče vrijednosti dionica FDS svi su se već godinama trudili da pokažu i dokažu kako to i nije neka vrijednost!Sve se kreira iz krugova koji samo vrebaju priliku da nešto klepe,ukradu,prevare.A jedna nevelika skupina poluinteligentnih tipova okupljenih oko menadžmenta.poznatih kriminalnih mešetara i nekih brokerskih kuća,to operativno provodi.Ostali na tržištu i oko njega,uključujući i Vladu,su navijači ili pokrovitelji,naravno uz dobru apanažu!?Pa ja o njima pišem i pričam već godinama!Vidjeti će mo hoće li biti kakve koristi.
A što se tiče vrijednosti dionica FDS,BSNL i SOSOR-a,ovdje na forumu,uglavnom se ta vrijednost određuje od onih koji o tome ,najblaže rečeno,nemaju pojma ,ili od onih koji to rade po narudžbi!No to se stvarno sa velikom tačnošću može utvrditi.Već sam napisao,to su najmanje duple cijene od ovih po kojima se trguje na SASE.I ja,,kao dioničar sva tri ova društva,tužiti ću premijera za pogodovanje trečim licima na račun Vlade i malih mdioničara,ukoliko oglasi prodaju po nižim cijenama od tih!A sam je inicirao i donio ,tada nezakonitu uredbu po kojoj upravljanje društvima sa vladinim učešćem,preuzima od ministarstava¨!
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Prodaja na berzi znači da dionice može kupiti svako ko ima para.i naravno interes!
A čto se tiče vrijednosti dionica FDS svi su se već godinama trudili da pokažu i dokažu kako to i nije neka vrijednost!Sve se kreira iz krugova koji samo vrebaju priliku da nešto klepe,ukradu,prevare.A jedna nevelika skupina poluinteligentnih tipova okupljenih oko menadžmenta.poznatih kriminalnih mešetara i nekih brokerskih kuća,to operativno provodi.Ostali na tržištu i oko njega,uključujući i Vladu,su navijači ili pokrovitelji,naravno uz dobru apanažu!?Pa ja o njima pišem i pričam već godinama!Vidjeti će mo hoće li biti kakve koristi.
A što se tiče vrijednosti dionica FDS,BSNL i SOSOR-a,ovdje na forumu,uglavnom se ta vrijednost određuje od onih koji o tome ,najblaže rečeno,nemaju pojma ,ili od onih koji to rade po narudžbi!No to se stvarno sa velikom tačnošću može utvrditi.Već sam napisao,to su najmanje duple cijene od ovih po kojima se trguje na SASE.I ja,,kao dioničar sva tri ova društva,tužiti ću premijera za pogodovanje trečim licima na račun Vlade i malih mdioničara,ukoliko oglasi prodaju po nižim cijenama od tih!A sam je inicirao i donio ,tada nezakonitu uredbu po kojoj upravljanje društvima sa vladinim učešćem,preuzima od ministarstava¨!
Post Reply