Bosnalijek

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

broj 10...Arslanagić....
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

insider wrote:broj 10...Arslanagić....
Hedija od Mujezinovica. Steta sto nije tu da kaze koju. I Hadzipasic da mu pomogne.
Inace, o mrtvima sve najbolje.

Arslanagic. Edin ce morati malo u izolaciju od drustva. Razvuce se, ali ce morati, osim ako ne ponudi nesto krupno.
Babin sin, on ce biti prvi BH interkontinentalni projektil, jer kad ga nabiju nogom sletice tek u Americi. Samo se nadamo da nece pasti u naseljeno podrucje. Mogli bi nas Ameri bombardovati.
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

marep1976
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2012, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by marep1976 »

Članek iz Financ o Bosnalijeku
Attachments
Bosnalijek.pdf
(174.18 KiB) Downloaded 313 times
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Zahvaljujem.
To znači da je izvor članka ovdje:

http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... anije.html
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Ovo nema nigdje na svijetu.Cijena dionice Bosnalijeka na današnji da prije godinu dana iznosila 8 KM.Nakon silnih priloga na svim televizijama i portalima o kriminalu u firmi i kako se novac iznosio iz iste, cijena dionica skoči 75% .Normalan investitor bi se zapitao; pa ljudi moji jel to moguće?
Međutim vrlo važan faktor je da je preko 30% dionica promjenilo vlasnika, a Vlada FBiH nije više najveći pojedinaćni dioničar.Ja smatram da Vlada sigurno neće svoj dio prodati ispod 20 KM,samo je pitanje kad se Haden ima namjeru zaustavit u kupovini.
montypython
Posts: 3945
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ustvari nije cudno sto je Bsnl rastao u toku otkrivanja afere, i covjek kad mu se vadi pokvaren zub postaje zdraviji a ne bolesniji, iako vadjenje boli. Kad je bio 8 svi smo znali za isisavanja (osim onih koji su trebali znati) ali nije se znalo kad ce to stati i hoce li uopste. Sad kad sve isplivava u medijima i do detalja jasno je da pranja novca vise ne moze biti. Drugim rijecima dio dobiti koji je proslih godina isisavan sad ce ostajati u firmi. Detaljni prilozi na tv, ovih dana su ustvari najbolje sto se moglo pozeljeti ovoj dionici i dionicarima. Nema teorije da Vlada proda ispod 20 a realno dionica sad vrijedi min 25 a samo je pitanje vremena i likvidnosti berze kad ce to i biti trzisna cijena na SASE.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ja bih sad volio privest pred kamere, sud, bilo sta, novinare koji su lani slucaj komentarisali kao "politicka haranga na uspjesnog poduzetnika".
A i blesavi narod koji nam je gotovo pljuvao u lice nakon neuspjesnih skupstina, gdje smo u ocima javnosti mi bili "zlocesti momci", i izdajnici, profiteri, lopovi i sta se sve nije culo po medijima...
Djelom zbog te kampanje je i doslo do toga da Haden moze zgrabiti ovoliki komad bez bitnog otpora. Jednostavno, stvorila se situacija gdje je "ebo lud zbunjenog", a oni koji nisu bili zbunjeni, nisu mogli nista od ovih drugih.
Naravno, cestitke organima na nemjesanju u svoj posao kad je trebalo.

Utjeha mi je to sto ce izgleda ipak Edo i Haso popu*iti. Nazalost, imovinu im nece oduzeti.
Sad se pokazuje ono sto je uvijek bila Edinova mana, a to je stratesko razmisljanje. Za te stvari mu je uvijek trebao neko pametniji od njega. Pametno bi bilo da se povukao pred Alvogenom. Njegov premijer na vlasti, nema teorije da bi se nesto ceprkalo, otisao bi u casnu penziju kao bogat covjek neokaljana obraza, osim ljubomornih klevetnika.
Ali malo macku teleca glava. Morala se nabaviti igracka za sincinu da negdje sefuje i da ima resurse za svoje skupe hobije.

Ali dobro, sad treba zauzeti dobra mjesta jer predstava pocinje.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

@Sabur2: Bas tako, sad i lud vidi zasto je zapoceta ova akcija i nadam se da vlada nece stati samo na bosnalijeku, treba sad redom krenuti kada se ova prica zavrsi uspjesno.
savjetnik wrote:Ovo nema nigdje na svijetu.Cijena dionice Bosnalijeka na današnji da prije godinu dana iznosila 8 KM.Nakon silnih priloga na svim televizijama i portalima o kriminalu u firmi i kako se novac iznosio iz iste, cijena dionica skoči 75% .Normalan investitor bi se zapitao; pa ljudi moji jel to moguće?
Međutim vrlo važan faktor je da je preko 30% dionica promjenilo vlasnika, a Vlada FBiH nije više najveći pojedinaćni dioničar.Ja smatram da Vlada sigurno neće svoj dio prodati ispod 20 KM,samo je pitanje kad se Haden ima namjeru zaustavit u kupovini.
Odlicno zapazanje! Ocigledan dokaz da kod nas cijena dionice nema veze sa poslovanjem kompanije. BSNL zasluzuje da odnese epitet STAR PERFORMER 2012 na SASE jer se trziste uzburkalo dolaskom hadena i novih igraca. Ko bi rekao prije godinu ili dvije!
Po mom ubjedjenju poslovanje nikad gore nije bilo i neizvjesnost nije bila nikad veca a svima su ocekivanja do neba sto je stvar spekulacije. Nadam se da cijena moze ici na vise mada nisam optimista iz razloga sto se nazire rjesenje oko upravljanja kompanijom a onda se postavlja pitanje ko ce vise htijeti da kupuje toliko? Podsjetimo se da razlog rasta cijene dionice lezi iskljucivo u dolasku hadena i zajedno sa vladom su stanju da sami rijese sljedecu (vanrednu) skupstinu a onda dalje da uz pomoc radnika bosnalijeka upravljaju kompanijom narednih 10 godina. Ukoliko se desi da vlada nekad pozeli prodati svoj paket moci ce ga prodati samo hadenu jer oni tokom godina mogu kupovati po nizoj cijeni jer realno nikome ovakav bosnalijek nije interesantan.
Sjetimo se kako se prica oko vispaka zavrsila kada je AS bio u procesu preuzimanja kada su mali dionicari trazili visoke cijene a sad je cijena sletila i daleko nize od one koju im je nekad AS nudio prema tome to je razlog zasto ne vidim mogucnost daljnjeg rasta, vec cak opadanja cijene.
dasu
Posts: 8
Joined: 17 Jan 2013, 19:37

Re: Bosnalijek

Post by dasu »

Sandi je prestao kupovat haden ne ide preko 14 mirise mi prije Dole nego na 15.
Post Reply