Elektroprivreda BIH

panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Cijelo vrijeme se kupi do 12,5 iako se potražnja ne pojavljuje javno.
investitor_ba
Posts: 134
Joined: 01 Jan 2020, 17:59

Re: Elektroprivreda BIH

Post by investitor_ba »

I ja sam se zaletio sa ovom dionicom, misleci da ce vlast razmisljati svjom glavom i iskoristiti ono sto su mogli u proteklom periodu. Tako da sam ovdje sad na nuli, a recimo neke druge investicije, poput Telekoma ili Cementare su vratile 40% i 60% u relativno kratkom periodu kroz dividende i rast dionice.

Ne treba sve stavljati u isti kos, ali ovo je zasad poprilicno lose. A da ne govorimo da je rast tipa SP500 bio preko 15% zadnjih pet godina ako se uzme prosjek. Zadnja godina preko 20%. To samo govori da na 100 hiljada KM ko je je neko ulozio ovdje, cekajuci da vrijednost skoci, izgubio 15 hiljada godisnje time sto nije ulozio u nesto drugo.
beka26
Posts: 913
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Elektroprivreda BIH

Post by beka26 »

Uloži u vw ili bmw oni su perspektivni,
a sad ce da propadnu, a EP neće.
Sitna buranija
Posts: 2288
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

investitor_ba wrote: 10 Sep 2024, 12:28 I ja sam se zaletio sa ovom dionicom, misleci da ce vlast razmisljati svjom glavom i iskoristiti ono sto su mogli u proteklom periodu. Tako da sam ovdje sad na nuli, a recimo neke druge investicije, poput Telekoma ili Cementare su vratile 40% i 60% u relativno kratkom periodu kroz dividende i rast dionice.

Ne treba sve stavljati u isti kos, ali ovo je zasad poprilicno lose. A da ne govorimo da je rast tipa SP500 bio preko 15% zadnjih pet godina ako se uzme prosjek. Zadnja godina preko 20%. To samo govori da na 100 hiljada KM ko je je neko ulozio ovdje, cekajuci da vrijednost skoci, izgubio 15 hiljada godisnje time sto nije ulozio u nesto drugo.
Pa da je ostala stara vlast i uprava, ubijeđen sam da bi sada priča bila potpuno drugačija. Ali, ko je mogao i pomisliti da će doći budale i neznalice na čelo ovakve kompanije...
Truba
Posts: 607
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

sad mi kaze onaj sto upisuje struju za racun
ne zna se snaci na onaj daljinski pa sve rukom upisuje
nema ni digitron
4da ce od nove godine privatna firma to vrstiti

wtf
sace i njih placat
pa sta ce silni uposlenici raditi???
Truba
Posts: 607
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

investitor_ba wrote: 10 Sep 2024, 12:28 I ja sam se zaletio sa ovom dionicom,
svi smo se zajebali samo rijetki priznaju
meni je svejedno stajale mi iza ormara ili na racunu ili u ovim dionicam
ali je gnjavaza...dosadno...ublehasko...
Truba
Posts: 607
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

beka26 wrote: 10 Sep 2024, 12:33 Uloži u vw ili bmw oni su perspektivni,
a sad ce da propadnu, a EP neće.
niko ne kaze da ce propasti ali je gnjavaza
investitor_ba
Posts: 134
Joined: 01 Jan 2020, 17:59

Re: Elektroprivreda BIH

Post by investitor_ba »

Sitna buranija wrote: 10 Sep 2024, 12:49 Pa da je ostala stara vlast i uprava, ubijeđen sam da bi sada priča bila potpuno drugačija. Ali, ko je mogao i pomisliti da će doći budale i neznalice na čelo ovakve kompanije...
Nisam se najbolje izrazio, mislio sam na Vladu FBiH kao vecinskog vlasnika, ne na proslu ili sadasnju vlast.
beka26 wrote: 10 Sep 2024, 12:33 Uloži u vw ili bmw oni su perspektivni,
a sad ce da propadnu, a EP neće.
Niko nije rekao da treba uloziti u jednu ili drugu firmu, nego trziste kao citavo. U proteklom periodu, neko ko je ulozio u JPESR, ima oportunitetni trosak jer je taj isti novac mogao npr. uloziti u SP500 koji je imao daleko veci povrat.
novi
Posts: 202
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Elektroprivreda BIH

Post by novi »

Meni je ovo sa dionicama ipak kao hobi (ne živim od toga) ne mogu reći da sam kockar ili slično ali mali rizik i razmišljanje. Nekad ovdje pokupim dobar info nekad sa neke druge strane a Boga mi nekad i pogrešan. JPEPS kupim lagano kad mi ostane i kontam da će bit za penziju ili djeci da ostavim ali eto neka ima, naravno da ima mnogo bržih i atraktivnijih ali ''kad pretekne stoja dvije uzme se''. Šta da ti kažem Truba ja još imam i ''certifikata''.
brzi
Posts: 2780
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

investitor_ba wrote: 10 Sep 2024, 14:47
Sitna buranija wrote: 10 Sep 2024, 12:49 Pa da je ostala stara vlast i uprava, ubijeđen sam da bi sada priča bila potpuno drugačija. Ali, ko je mogao i pomisliti da će doći budale i neznalice na čelo ovakve kompanije...
Nisam se najbolje izrazio, mislio sam na Vladu FBiH kao vecinskog vlasnika, ne na proslu ili sadasnju vlast.
beka26 wrote: 10 Sep 2024, 12:33 Uloži u vw ili bmw oni su perspektivni,
a sad ce da propadnu, a EP neće.
Niko nije rekao da treba uloziti u jednu ili drugu firmu, nego trziste kao citavo. U proteklom periodu, neko ko je ulozio u JPESR, ima oportunitetni trosak jer je taj isti novac mogao npr. uloziti u SP500 koji je imao daleko veci povrat.
Meni godisnji rast od 15 % zvuci nerealno dobro.
Jer ipak je to 500 kompanija, ne mogu sve dobro poslovati pa ni pozitivno poslovati kroz period od 15 ili 20 godina.
Ne kazem da nije bolje ulagati na americkon trzistu al sve je to trenutno pregrijano.
Kao cijena stanova kod nas.
Tesla neće vise nikad doći na maksimum.
Post Reply