Elektroprivreda BIH

Dejan118
Posts: 422
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dejan118 »

Od cega ce isplatiti subvencije ako dobit ide u rezerve ?
slavuj
Posts: 1973
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Elektroprivreda BIH

Post by slavuj »

Pat wrote: 07 Aug 2024, 07:34 Odlukom o pokriću gubitka sva zadržana dobit iz prethodnih godin bit će iskorištena za pokriće lanjskog gubitka.ostatak rezervi nakon pokrića gubitka iznositi 431.3 mil sto čini 19.28% osnovnog kapitala.Budući da fond rezervi mora iznositi najmanje 25% osnovnig kapitala društva .dobit koja bude ostvarena u narednom razdoblju u iznosu od 20% raspoređivati će se u fond rezervi do dostizanja zakonskog minimuma navodi se u prijedlogu ,
Dividende po zadugo neće biti
Sretno dioničarima ,
Jasno je napisamo,iz Zakona prepisano,da će se 20%dobiti rasporedjivati u rezerve do dostiznja zakonskog minimuma.I onda mudar zaključak da dividende pozadugo neće biti.
A potom i pitanje odakle će se isplačivati dividenda.
Ipak je ptrebno ponešto i pročitati ,bar na Forumu.
beka26
Posts: 913
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Elektroprivreda BIH

Post by beka26 »

Prodati ce nešto, mozda hotel u Makarskoj koji neko koristi ko svoj.
Treba pitanj postavit na skupstini i traziti pismeni odgovor ko je koristio ovih 30 godina i gdje su pare.
Dosadno mi
Posts: 51
Joined: 15 Jun 2024, 08:53

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dosadno mi »

Mozemo li bar besplatno ljetovat ako nema dividende
Dejan118
Posts: 422
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dejan118 »

beka26 wrote: 07 Aug 2024, 11:12 Prodati ce nešto, mozda hotel u Makarskoj koji neko koristi ko svoj.
Treba pitanj postavit na skupstini i traziti pismeni odgovor ko je koristio ovih 30 godina i gdje su pare.
Trazio sam na internetu ali nema podataka o ovom hotelu.
Zna li se kako se zove ?
Hotel ELBiH dd ili neko drugo poslovno ime?
beka26
Posts: 913
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Elektroprivreda BIH

Post by beka26 »

Postavili ljudi glumce na vlast da zamajavaju ovce, a drzavna (prije drustvena) imovina muze li se muze.
Tako i imovina EP.
LUMEN
Posts: 22
Joined: 20 Dec 2023, 14:32

Re: Elektroprivreda BIH

Post by LUMEN »

montypython wrote: 06 Aug 2024, 23:59 Vidim Bečerević, "energetski ekspert" analizira u zadnje vrijeme sve i svašta, nema valjda drugog posla, a posebno kupi jeftine populističke poene na cijeni struje i EPBiH. Sad smišlja buduće "štetne događaje" koje bi EPBiH navodno mogla napraviti i brani jadni napaćeni narod od tih budućih događaja (poskupljenja u stotinama posto i sl) koje je sam smislio Pa pošto je takoreći napravio od sebe celebrity i javnu ličnost tipa Severina tako da ne možeš ni paštetu otvoriti da on iz nje ne iskoči, zašto se ne bi malo proanalizirala I njegova meteorska karijera jer ima tu štošta nejasnog bar meni. Evo čitam polako prethodni CV
Dakle lik je završio pravni fakultet, kako onda postade energetski I ekonomski ekspert sa potpuno neodgovarajućom stručnom spremom i kvalifikacijama? Dalje, prvo "radno" iskustvo mu je bilo na Filozofskom fakultetu 1992 (u 27.oj godini, šta je radio do tada???? ) do 1996. Ček, ček, 92 do 96, pa zar nije tad bio rat? Mislim, ja sam kao svršeni inžinjer u to doba bio na liniji, kakav fakultet i bakrači, kakvo "radno iskustvo" u sred rata. Znamo mi kakva su to radna mjesta i kome su namjenjena. Čitam dalje, nakon 1996, sa 0 (nula) godina radnog staža u realnom sektoru (ovo sa fakultetom smatraću šalom), pravo u EPBiH za stručnog saradnika pa za rukovodioca službe u direkciji JPEPBiH. Meteorska karijera najblaže rečeno ili je neko gurao ŽESTOKO. Dalje postaje još luđe. U BH Gas, u biografiji mu piše, dolazi 2000. godine, na poziciju direktora pravnog sektora. Je li samo meni čudno da od hiljada ekonomista i inžinjera u Sarajevu, ali i šire, sa mnogo dužim radnim stažom I iskustvom na to ne baš bez veze mjesto dođe mladac sa 4 godine radnog iskustva u realnom sektoru? I to pravnik. Je li samo meni čudno da taj mladac u 2004. g postaje direktor tako važne kompanije sa, u tom trenutku 8 g radnog staža u realnom sektoru? Da bi isti svega godinu kasnije (2005) dobio priznanje za poslovnu ličnost godine za uspješno bla bla itd.... Ne znam zovite me staromodnim ali ova turbo mlazna karijera meni smrdi do neba. Znam ljude koji su karijeru gradili na žestokoj samopromociji a znam i one koji su progurani različitim stranačkim, porodičnim ili nekim drugim vezama. Je li ovdje u pitanju oboje ne znam, ali da nije u pitanju novi Tesla- siguran sam.
Sve navedeno i objašnjeno, ratni kadar..
panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Ma ne treba toliko vremena na temi trositi za takve tipove.

Što se trgovanja potražna strana je poprilično kvalitetna. A imaju sreću da ima razočaranih.
panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

beka26
Posts: 913
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Elektroprivreda BIH

Post by beka26 »

Čudi me? I drugi ce bit jos više, ali bit će im kasno. Ostade im samo sunce i
propast.
Post Reply