Bosnalijek

montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

proleter wrote:Stvarno šta ta Vlada hoće kad ima samo 20-ak % dionica ?! :lol:

http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/korp ... dubrovnika
Stvarno je drskost da vlada Vlada hoće nešto da se pita sa svega 19 % dionica. Neka vladaju ljudi koji imaju ukupno ispod 1 %, dugo su tu, ispraksali se i šteta ih je sad prekidati u poslu.
A Eldar, šta bi od čovjeka? Od urednika nekad vrlo kvalitetnog biznis priloga u Danima do ovakvih i sličnih nebuloza. A Oslobodjenje se već odavno obrušava u ponor u kojem je Avaz i sve više liči na njega.
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: Bosnalijek

Post by graditelj »

Jah, treb'o je seminar bit u Konjicu, Mujo Selimović uvodničar, a Eldar moderator. Da nam oni iz prve ruke objasne principe korporativnog upravljanja.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Skoro 1% dionica ode, ko više prodaje
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

kada budemo znali bit ce kasno....sad treba donijeti odluku, nema puno opcija: kupiti ili prodati po 14....ko zna odgovor veliki je dobitnik....
Loto
Posts: 27
Joined: 04 May 2012, 12:19

Re: Bosnalijek

Post by Loto »

Trenuno stanje je zbog globalne ekonomske krize i stvari bi trebale da se mjenjaju tek 2015 e sad je pitanje da li je covjek spreman da ceka. Svi mi znamo da satanja cjena nije realna i da se sve radi da od ljudi izvuku sto vise mogu da bi poslje mogli da dominiraju, Ja sam uvjek za poslovicu strpoljen spasen.
one
Posts: 1731
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

pitanje je sta libijci planiraju sa svojim dionicama koje su platili mislim po 36 km
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Sto se libijaca tice imam pouzdan info da oni sigurno nece vise nikada biti na strani Arslanagica, vrlo su upitne punomoci i na posljednje dvije skupstine koje je libijac potpisivao sam sebi. Ne vjerujem da ce prodavati, to je kod njih prekonplikovana procedura.
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

one wrote:pitanje je sta libijci planiraju sa svojim dionicama koje su platili mislim po 36 km
Mislim da je bilo 34, ali nema veze.
Ovdje je bitno šta će Vlada FBiH uraditi. Oni će prodati, samo pitanje po kojoj cijeni. Ispod 22 ne vjerujem da će dati, to bi bilo političko samoubistvo. Osim ako se sad ne ispostavi da je firma u ogromnoj dubiozi, a prodaja stagnira, što bi opet bilo jednako samoubistvu jer će ispasti da je za to kriva vladina kampanja.
Dakle mislim da će Vlada prodati jer ce im novci trebati, MMF trazi privatizacije manjinskih dijelova imovine, firma je zrela za to i nema logike da se to ne desi. Libijski dio moze biti tas na vagi.
Zato ne vjerujem da je neko posao u ovakvu operaciju bez prehodnog dogovora sa Vladom i sa Libijskim ministarstvom. Jednostavno nece neko dati 25 miliona i onda gledati kako neko drugi upravlja njegovim novcima i trazi basnoslovne sume za kontrolni paket.
Po onom sto ja znam, Libija je obrađena.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Poslije izlaska MIG-a, izasao je i Bosfin. Kupuju skrbnici koji ce opet prodati...zna se kome...a medju prvih 10 dospio je Salihović Nersudin????? Izgleda da svi fondovi izlaze....

FEDER.MINIS.ENER.,RUD., I IND. ("drž.vl") MOSTAR, BIH 19.2558 VLASNIČKI
HADEN S.A LUXEMBOURG, LUX 16.5827 VLASNIČKI
The Economic and Social Development Fund TRIPOLI, LBY 8.7773 VLASNIČKI
ZIF "BIG-Investiciona grupa" d.d. Sarajevo Sarajevo, BIH 4.9008 VLASNIČKI
UniCredit Bank d.d. Mostar MOSTAR, BIH 3.0691 SKRBNIČKI
ZIF HERBOS FOND d.d. Mostar MOSTAR, BIH 3.0448 VLASNIČKI
Raiffeisen BANK d.d. Bosna i Hercegovina Sarajevo, BIH 2.3391 SKRBNIČKI
NLB Banka d.d., Tuzla TUZLA, BIH 1.9735 SKRBNIČKI
BRODOMERKUR SPLIT, HRV 0.6060 VLASNIČKI
SALIHOVIĆ NERSUDIN Sarajevo, BIH 0.5822 VLASNIČKI
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Post Reply