Bosnalijek

panzer
Posts: 12121
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Mene bi više iznenadilo da pokažu veću dobit. Zašto bi kad nemaju većinski dio u firmi. Ali "dobrim" rasporedom imaju vlast.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

jesam skorojevic a i osvajač ako hoćete tako međutim vi se tako ponašate na ovom forumu da ja samo tako i iznosim iskreno mišljenje a to da sam
osvajač i to je tačno jer za razliku od vas koje interesuje samo profit i brze pare mene više interesuje dugoročni uspjeh ove kompanije i egzistencija uposlenih radnika u kompaniji stoga moji dragi (trgovci dionicama)ja vas ponovo upućujem na udruženje dioničara to vam je jedino legalno udruzenje koje radi u interesu i zaštiti m. dioničara i još jedna info za vas bosnalijek je izbacio novi preparat možda vam malo skoči dionica ?
Babo Putin
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2014, 14:36

Re: Bosnalijek

Post by Babo Putin »

Upravo javljaju boljsevicke televizijske stanice da je grupa pro-ruskih protestanata iz kruga Bosnalijeka donijela odluku da na istoj teritorji provedu referendum o pripajanju majci Rusiji. Takodje navode da ce prvi premijer ove nove nezavisne republike biti Neki čelni čovjek Neke stranke slučajnih prolaznika. Uvijek se sjetim onog milionera Edina Arslanagica, kako se prevari u svojim izjavama u medijima, nekoc davno, da Neki čelni ljudi, tamo te Neke stranke, ne mogu dobaciti dalje od Konjica. Izgleda da se taj Neki navjezbao i da sada moze cak prepaciti Konjic i dobaciti cak i do Krmelja. Pardon, Kremlja. Kazu da je ona baka Matvijenko dala dozvolu Put Inu da posalje svoju vojsku u Europu da zastite sve Ruske interese. Kazu da su partizanske jedinice usle u Sarajevo kroz vratničku kapiju 1945. Ne znam da li ce Rusi u Jukićevu istom marshutom ili ce ipak preko Konjica. Samo da im ne nestane goriva kao kad su pozurili na Kosovo. Ipak, blize je do Jukiceve preko Konjica.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Preko 4 mil. Km dobiti za 3 mjeseca.
Nije toliko lose ali nije ni neki bog zna kakav rezultat.
Jedno se slazem sa starim Slavujem, ovo je najbolja vlada ikada. Za samo 2 godine je ostavila pustos. Nije ih sram da ni na skupstine drustava ne dolaze. Valjda je jedini interes i njihov nacin upravljanja kada imaju mjesta u NO i mogu provoditi kadrovsku politiku i reketarenje drustava za racun licnih interesa.
Babo Putin
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2014, 14:36

Re: Bosnalijek

Post by Babo Putin »

Lancer - ne znam koje si vrste i nivoa edukacije, ali vrijednost kompanije se ne mjeri velicinom dobiti koju ona ostvaruje. Ukratko, vrijednost komopanije se mjeri kvalitetom kesa koji ona generise, vremenskim periodom u kojem ga generise, te rizikom povezanim sa prikupljanjem istog. Uzimajuci u ozbir da su ovi putinovci izvezli preko 20 m KM, a naplaceno je mozda tek 1 milion KM, Imperija Farmi, svojim nalogodavcima - ukazuje na srednji nivo kvaliteta kesa jer u sustini ovaj izvoz vrlo brzo mozda postane neodrziv. Svjestan si da kompanija moze prodati 1 KM svojih proizvoda i 100 miliona KM nekretnina. To ne znaci da kompanija vrijedi stotine miliona KM jer iduce godine nece moci ponoviti isti prihod, niti naredne itd. Biznis sa Imperija Farmom je u najmanju ruku sumnjiv. Nniti jedan analiticar ga ne bi procjenjivao bez jednog velikog upitnika. Nadalje, uzimajuci u obzir da Imperija Farma vec znacajno kasni sa placanjem preko 5 miliona KM Bosnalijeku, ova cinjenica ukazuje na to da sa stanovista vremenskog perioda prikupljanja ovih prihoda, ovaj cash flow, ako zelis, je jako upitan. I kada sastavis prve dvije tacke, lako ce biti zakljuciti da rizik povezan sa prikupljanjem kesa od ove prodaje bi mogao sigurno biti okarakterisan kao visoko rizican. Eto toliko o 4 miliona profita. Bosailjek je u 2013 imao isti promet kao i godinu prije, a dobit je 1 m KM. Je li to Bosnalijek poceo placati kredit Sberbanci koju je digao Haden??? Izmedju ostalog?
panzer
Posts: 12121
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Pošto se detaljni finansijski izvještaj ne može naći ni za (bosna)lijeka, zanima me koliki je bio iznos ukupnih potraživanja za 2013.
montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

lancer wrote:Preko 4 mil. Km dobiti za 3 mjeseca.
Nije toliko lose ali nije ni neki bog zna kakav rezultat.
Jedno se slazem sa starim Slavujem, ovo je najbolja vlada ikada. Za samo 2 godine je ostavila pustos. Nije ih sram da ni na skupstine drustava ne dolaze. Valjda je jedini interes i njihov nacin upravljanja kada imaju mjesta u NO i mogu provoditi kadrovsku politiku i reketarenje drustava za racun licnih interesa.
Gdje je ovo objavljeno?
Ako je istina i ako je realno (ako nije rezultat poigravanja sa stavkama iz FI) onda svakako nije zanemarivo, na godišnjem nivou (naravno da je to relativno gruba aproksimacija) to bi bilo 16 miliona, i realno, to je dvostruko više nego što je ikada bilo za vrijeme Arsle. Svakako bi to bila napokon dobra vijest za male dioničare nakon dugog perioda mraka. Nisam veliki ljubitelj ove sad ekipe na čelu ali rekoh jedini pokazatelj će mi biti cifre.
panzer
Posts: 12121
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Evo ja sam dobio podatak o potraživanjima i u pitanju je cifra od 53,7 mil KM što je manje nego kad je predhodni direktor bio na poziciji. Ne znam koliko onda Imperija utiče na takav trend.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

de bolan baba prutin ko tebe nasikira da tako lupetaš hajde malo podebljaj te info vidim da si prisluškivao razgovore al ti se nije primilo onaj ti je prvi post mrak hajde još nešto doćaraj
Post Reply