Bosnalijek

Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

@ Sabur 2
Student je iznio svoje mišljenje i svoj stav i to apsolutno treba poštovati jer i ja kao i većina slobodno mislećih ljudi se pitam o fenomenu ćutanja i straha radnika Bosnalijeka. Vaše mišljenje i mišljenje ljudi koji „naćoravo podržavaju“ ovo stanje me potaklo da iznesem svoj kometar i postavim neka pitanja.
Da li je iznošenje mišljenja ili stava kriminalan akt kao što ste rekli neznam, mislim da nije. U svakom slučaju da li je nešto kriminogeno ili ne, odlučuju nadležni sudovi, tužilaštava i agencije za provođenje zakona. Kad se već dotičete termina kriminogeno, Vama za razmišljanje slijedeća pitanja:
- Da li je provala pajserom u firmu kriminalni akt ?
- Da li je krađa pečata kriminalni akt ?
- Da li je provaljivanje u kancelarije uposlenika kriminalni akt ?
- Da li je zabrana uposlenicima da ulaze u firmu kriminalni akt ?
- Da li je mobing radnika i uposlenika samo zato što ne podržavaju kako reče predhodnik „ na ćoravo pajser direktora“ kriminalni akt ?
- Da li je isplata i obračun plata uposlenicima u visini 1 sata i 5 KM kriminalni akt
- Da li je neovlašteno potpisivanje ugovora od strane formalno-pravno neuposlenih lica u Bosnalijeku kriminalni akt ?
- Da li je višemjesečni boravak neuposlenih lica u prostorijama kompanije kriminalni akt ?
- Da li je podržavanje svega gore navedenog kriminalni akt ?

Ovo su samo neka od pitanja o kojima treba razmišljati uvaženi kolega , a o kojima će sud i tužilaštvo vrlo brzo reći svoje mišljenje.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@pravda
Koliko vidim u par dana desiti ce se i konacni upis Nedima kao direktora drustva.
Tako da sva pitanja odnosno Vasa razmisljanja padaju ... Nedim je direktor izabran od legalnog NO.
To sto je nekima ( a to je svega par ljudi ) zabranjen ulazak u firmu je napokon odlican potez. Svi ti ljudi su ostetili ovu kompaniju i to je najmanje sto je se moglo uraditi.
Zasto ne govorite o tome da je Sud pravomocno odbio upis Handzica ? Sta je onda sa njegovim predstavljanjem kao famaznog direktora? Sta je sa isplatama samozvanim advokatima BSNL i placanja naknada neregularnom NO? Ima jos dosta toga a tuzilastvo je vec izuzelo tu dokumentaciju. Cisto sumnjam da ce isti organ bilo sto napraviti i dovesti do kraja ali je svima jasno ko su ovdje ljudi koji su radili mimo zakona! Zasto pravda ne govorite o tome da su fakture placene od strane Imperia Pharme? Koliko se sjecam nedavno ste govorili da to nikada nece biti placeno?
Zasto ne govorite da je Handzic na sve nacine pokusavao blokirati isplatu placa radnicima pisajuci preko Zilica svim bankama. Hvala bogu pa postoje i normalni ljudi u bankama koji su to prepoznali i onemogucili potpunu blokadu Bsnl. Da se mene pita svi radnici koji su na bilo koji nacin radili suprotno interesima i nalozima dir. bi trebali letiti iz firme jednom zauvijek. A ti sto ih spominjete da su imali 1 radni sat ... koliko sam cuo sistem ne dozvoljava da imaju 0 sati jer se isti ne pojavljuju uopce na poslu. Neka budu zahvalni sto imaju i taj 1 sat.. apsurdno je sto vec nisu dobili otkaze.
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

@ Pravda
- Da li je provala pajserom u firmu kriminalni akt ? NE Jer je predhodno odrzana Legalna/legitimna sjednica gdje je Izabran UO sa N.U na celu
- Da li je krađa pečata kriminalni akt ? Krađa pečata ? mislite na to sto je g.Šefik Hanđić Kopirao pecat br 1 i br 12 bez predocenja?
- Da li je provaljivanje u kancelarije uposlenika kriminalni akt ? Kojih , kancelariju Amara ciji je kljuc isti ukrao? sve su obijene uz komisiju i zapisnik
- Da li je zabrana uposlenicima da ulaze u firmu kriminalni akt ? Ne nije Upravni organ moze privremeno udaljiti zaposlenika sa radnog mjesta
- Da li je mobing radnika i uposlenika samo zato što ne podržavaju kako reče predhodnik „ na ćoravo pajser direktora“ kriminalni akt ? Mobing vidis samo ti jer ti se klima stolica ti i ala ti ,
- Da li je isplata i obračun plata uposlenicima u visini 1 sata i 5 KM kriminalni akt ? ne koliko sati x cijena sata = plata ,kriminalno je ukoliko se ne uplate Doprinosi
- Da li je neovlašteno potpisivanje ugovora od strane formalno-pravno neuposlenih lica u Bosnalijeku kriminalni akt ? Neuposlenih, kanite se prava, KOMVP je u tom trenutku upisao NO , prije ponistenja odluke tj vikend presude!
- Da li je višemjesečni boravak neuposlenih lica u prostorijama kompanije kriminalni akt ? Odgovor kao na pitanje br1.
- Da li je podržavanje svega gore navedenog kriminalni akt ? NE jer je ocigledno da vas je ostalo malo , i pretezno ste ostali na ovom forumu gdje se skiravte kao mis od macke jer se bojite iznijeti svoje misljenje , slobodno nece vam niko nista

@Lancer de im napisi krivicne prijave koje su proslijedjene tuzilastvu a tuzilastvo ceka potvrdu optuznice.
Šefik Hanđic ima vise prijava , a ceka se da se potvrdeoptuznice i to za : Lažno predstavljanje, Otuđene sluzbenog dokumenta( pecat), Zloupotreba sluzbenih ovlasti , Ostecenje tudje imovine i protupravno zadrzavanje/prisvajanje stvari radi licne imovinske koristi itd itd..
pa ide optuznica prodiv Ede ukljucujuci i Brštanicu ...
Amar itd itd itd
Iskreno meni je fino sad taman
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Tema je dobra ali mislim nije za ovaj foru obzirom da se svi između sebe dobro poznajete i često poslovno komunicirate predlažem da popijete kafu bilo to u Vrbama ili Lajtu sasvim je nevažno jer ako dodate i ovu svježu informaciju da se Nedim upisuje onda je to pravi uk ođaj :D i prilika da se dobro ispričate. :oops:
student
Posts: 4
Joined: 21 Dec 2013, 14:49

Re: Bosnalijek

Post by student »

@mehmedfatih
Vi koji ga „ naćoravo “ podržavate upisujete ga već od 01.jula prošle godine što je svojevrsni i nezabilježeni apsurd. Istina je da je sud već odbacio njegov upis kao neosnovan a što se dalo i za očekivat s obzirom na sve ono što se dešavalo u i oko kompanije.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Student
Vrlo dobra konstatacija sad ti je jasno u kakvoj državi živimo i u kakvim uslovima kompanija radi međutim sad je svima jasno da nema više finansiske podrške za takve podvale jer nema fike nema mirjane nema ko advokatima plaćati da pišu kojekakve gluposti a nema više ni plaćenih oglasa .To što spominješ nekakve odbijenice baš je u najmanju ruku smiješno jer to bi za vas bila senzacionalna vijest .
Još nešto da ti kažem ja u ovoj situaciji nisam ničiji navijač osim što volim bosnalijek i jedva čekam da dobijemo direktora da se situacija normalizuje jer mi je za razliku od tebe itekako stalo do uspjeha ove kompanije i daj da pružimo priliku ovom mladom momku neka pokaže šta zna jer ovo što stranački mešetari rade to nikome ne ide u prilog vjeruj oni za rad SVOIH sitnih interesa su u stanju da unište i mnogo veće kompanije od bosnalijeka.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Taj "mladi momak" i nije baš tako mlad jer kako se da vidjeti iz linka ispod ima taj dosta iskustva i to u više različitih kriminalnih oblasti.
http://www.hajric.com/ekonomija/ciji-je-nedim-uzunovic

Ima taj i puno para "zarađenih" na raznim fiktivnim poslovima u Rusiji na štetu Bosnalijeka, mora se priznati da je u tome veliki stručnjak, a ne treba zanemariti ni iskustvo sa berzanskim mahinacijama, naučio je on i tu nešto, ako ništa noseći torbu sa parama za doplaćivanje cijene dionica. Ali, ne treba gubiti dušu nije on mozak operacije, on je tu vodonoša bez prava glasa, pa me baš iskreno iznenađuje da bilo ko zdrave pameti vjeruje da je on neki faktor za budućnost Bosnalijeka. Ko hoće, sve na volju, neka daje priliku "u ćoravo" kome hoće, ćoravo je ćoravo i ne može biti ništa drugo. A o kakvoj i kolikoj ćoravosti se radi nedavno su se uvjerili penzioneri Bosnalijeka kojima je iz Bosnalijeka stigla čestitka, a penzionerske pare su zadržali za sebe, ne nije za Uzunovića nego za one skrivene što drže bank u Bosnalijeku i planiraju uzeti sve do zadnjeg feninga. Izgleda da je Bosnalijek sav ćorav, ne znam ko je ćoraviji ili ovi što vode Bosnalijek u propast i daju naloge za divljanje po kapiji, ili ovi što tamo divljaju ili ovi što to ćoravo gledaju. Ali ćoravost će se i jednima i drugima i trećima osvetiti jednog tužnog dana za njih.

Jedan dobronamjeran savjet: zanemarite lancerove "vidovnjačke sposobnosti", vjerujte da on nema pojma, pogledajte temu FDS pa će vam sve samo kazati, on i drugi mešetari u FDS, a manje više su isti i u Bosnalijeku, tamo se baš nisu dobro proveli.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Ja poslije ovakve gluposti što sam sad pročitao odustajem od komentara na tvoje postove jer ti nemaš ama baš ni jedan valjan argument osim nekakvih plaćenih tekstova koe ste plaćali dok vam je bila kasa pri ruci imam osjećaj da vam ovaj forum dođe kao nekakva terapija da liječite svoje bolesne neostvarene želje.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Nedim U. Je upisan u sudski registar.
panzer
Posts: 12092
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Kada je upisan? U ovoj sedmici?
Post Reply