Bosnalijek

slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Arslanagić je definitivno izašao iz Bosnalijeka.Ostala mu je evntualno koja hiljada.Ne znam jesu li mu isplatili one dionice za zaposlene.Razlog prodaje je vjerovatno skoro podizanje optužnice po nekoj od krivičnih prijava.Vrlo je moguća pri tome i blokada imovine,uključujući i dionice.Pare se mogu skloniti van.Sjetite se one odluke Vlade od prije nekoliko dana da ustane sa zahtjevom za nadoknadu štete.Evo prilike i za ostale dioničare da se pridruže zahtjevu Vlade.
A što se tiče budučnosti Bosnalijeka,tu se stvarno još ništa ne zna.Vlada sa Nikšićem na šelu će morati do izbora u Bosnalijeku učiniti nešto u svoju,mislim Vladinu korist.Do sada su uglavnom vukli poteze u prilog ovih što se predstavljaju kao Haden.Ako Vlada konačno prestane podržavati ovu kriminalnu skupinu,morati će i oni početi raditi u interesu Bosnalijeka.Objektivno,na ruskom tržištu za to postoje velike mogučnosti.Ali treba popraviti imidž i na domaćem tržištu.A to je najjednostavnije prodajom nekom solidnom.Nadam se da će i ovi iz H. to shvatiti.
Od početka postoje indicije da je cilj svega ovoga prodaja po cijeni većoj od kupovne,naravno nakon što se nešto uzme .Uzunović je to uvježbao sa Arslanagićem!
Sve u svemu,ako bude dovoljno pameti,možda i ne bude neke velike štete po budučnost Bosnalijeka.Najveću štetu su pretrpjeli mali dioničari i dioničari Investicijskih fondova.
Oni su jednostavno opljačkani pred očima Komisije za vrijednosne papire,Nikšićeve Vlade,Finansijske policije i SIPE.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Da li je Arslanagic "izasao" iz Bosnalijeka ili je ovo neki manevar u dogovoru sa svojim (politickim) pokroviteljima to je vrlo diskutabilno... Par stotina hiljada maraka njemu nista ne znaci u zivotu tako da sumnjam da je to regularno, sve su to igre i igrice kao i do sada... Kao da je ovdje neko lud :)
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Cofadon
Nisam Mirza, to sam davno rekao, to je vrlo lako provjerljivo, nije mi problem ni da se predstavim, nego mi nekako bezveze. :P A Mirzu poznajem.
Što se tiće budućih dešavanja u Bosnalijeku, ja stvarno ne gledam u kašike i nemogu da komentarišem buduća dešavanja. To ćemo aBd vidjeti.
Ali ono što mogu komentarisati je to da je jednoj kriminalnoj grupi došao hvala Bogu kraj.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Za razliku od Klisa ja ne moram gledati u kašike jer imam toliko pameti da znam šta će se dešavati u Bosnalijeku u budućnosti.

Samo su dvije opcije moguće.

Prva koju preferiram je da hadenovci zajedno sa njihovim saučesnicima u uništavanju firme budu ružna prošlost te firme i to je izglednija opcija.

Druga opcija je brza propast firme, ali prije toga će i ostali zaposlenici doći na red, prvo jedno po jedno na različite već razrađene načine, a onda svi zajedno pod stečaj.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

@Face, jako cijenim Vase misljenje ali mislim da je vise apsurd upozoravati radnike i dionicare na krajnji ishod njihovih "visokoumnih" odluka i sramnih stavova. Nije tesko srusiti godinama stvarano ali je jako tesko podici i izgraditi firmu iz pepela. Dakle, treba pustiti vremenu da dokaze kako smo bili u pravu a da su "oni" kreatori svoje licne i Bosnalijekove propasti ! Jos se samo nadam da ce u blato povuci i "premijera silnog" kojem je primarni cilj stvoriti nove begove i begluke ( jer od silne ljubomore i zlobe ne moze da gleda stare ) bez obzira na cijenu koju ce narod platiti. Ali to smo i zasluzili !
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

uopste nisam iznenaden da ste vi strucni u procjeni sit u firmi pa me nebi iznenadilo ako rusi cuju za vas moglu bi vas nedaj boze odvesti pa sta bi mi mi onda bez vas puste zelje
student
Posts: 4
Joined: 21 Dec 2013, 14:49

Re: Bosnalijek

Post by student »

@cicak
Priča o fenomenu zvanom radnik/ci Bosnalijeka ulazi u sveru nadrealnog a o tome će se vjerovatno u narednom periodu pozabaviti razni sociolozi i psiholozi jer za to imaju dobar temelj i dosta materijala. Radnici Bosnalijeka koji su imali sve ili gotovo sve od redovnih plata, toplog obroka, socijalne i zdravstvene zaštite raznih povlastica i benefita ustali su i digli glas protiv toga svrstavajući se na stranu onih koji su im upali u kuću i napravili nered pa su sada u strahu i iščekivanju za svoju sudbinu i radna mjesta. Radnici Bosnalijeka umjesto konzumiranja 14-te plate u očekivanju su i strahu i za svoju 12-tu uredno zarađenu. Postavlja se pitanje naravno zbog čega je to tako a kao jedini logičan odgovor nameće se da su radnici povjerovali u neko „bolje sutra“ onima koji su im bacili prašinu u oči i obećali im nešto više od onoga što su imali. Lakovjernost u obećanja „novih samozvanih vođa“ dovode ih polako ali sigurno u situaciju kada će tražiti milostinju i crkavicu u borbi za golu egzistenciju. Možda još uvijek nije kasno da radnici Bosnalijeka ne dođu u situaciju da kleče na koljenima i mole za milostinju samo i ako odlučno kažu NE „samozvanim vođama“ i stvari preuzmu u svoje ruke. Naravno za sve to je potrebno malo hrabrosti i odlučnosti a do sada je nisu imali i pokazali, ali šta im je alternativa, sadašnja agonija i neizvjesnost sigurno nije.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

U Bosnalijeku je dugo godina vladalo nametnuto mišljenje "poslije Arslanagića potop". Velika većina radnika se oslobodila takvog primitivnog razmišljanja, nametnutog od Ede i njegovih kriminalnih sljedbenika, propagande i torture provođene godinama, preko njegovih preplaćenih poltrona (koliko su bili preplaćeni vidjelo se prije neki dan :D ). Kada su u pitanju uslovi za radnike o kojima pričate, oni su sada ništa specijalno (izuzimajući 4-5% Edinih ljudi, preko kojih su se pod kontrolom držali svi ostali), ako se uzme u obzir činjenica da se radi o farmaceutskoj industriji, a do prije godinu i po dana su bili i jako loši. Druga je stvar što ste vi Edini poslušnici (koji ga još ovdje zastupate) bili daleko plaćeniji od onog koliko zaslužujete, zato i žalite za tim vaktom.
Bosnalijek se oslobodio Edina, Šepe, Amara, Bojana, Šefika, Mirjane, Melihe,... i samim tim se oslobodio parazita, a uzimajući u obzir planove koje su imali Kebe i Edin, spriječen je plan definitivne pljačke kompanije, preko famozne kćerke firme, Kebeovih i Amarovih privatnih firmi, itd..
Za dalje ćemo vidjeti, lično sam optimista ;)
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Šta znači u farmaceuskoj industriji imati u proizvodnji platu u prosijeku od 650 km.(naravno redovnu )topli obrok ??? km.bonuse za koje nismo ni znali da se isplaćuju pojedincima da ne spominjem kako su se obogatili preko leđa jadnih radnika ,pa nisu to nikakvi hirovi radnika bosnalijeka oni idalje jedva čekaju tu platu zarađenu medutim ima jedna činjenica za vas koi neznate dovoljno o bosnalijeku ova firma je dobro poslovala i prije arslanagića i njegovih slovenaca on je pred rat bosnalijek preuzeo sa punim magacinima i veliko dugovanje rusa prema bosnalijeku vi to ne znate isto što ne znate da radnici nisu smjeli komentarisati platu a ako bi neko upitao o povećanju zna se kako je završio .
Eh sad vam treba biti jasno zbog čega radnici bosnalijeka daju podršku (u ćoravo) Nedimu Uzunoviću imaćemo strpljenja svi vi dobro znate o čemu se radi radnici su vrlo dobro organizovani i nepristrasni kad su njihova prava ugrožena to ste imali priliku da vidite i ja sam optimista kad je bosnalijek i njegov uspjeh u pitanju.
Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

student wrote:@cicak
Priča o fenomenu zvanom radnik/ci Bosnalijeka ulazi u sveru nadrealnog a o tome će se vjerovatno u narednom periodu pozabaviti razni sociolozi i psiholozi jer za to imaju dobar temelj i dosta materijala. Radnici Bosnalijeka koji su imali sve ili gotovo sve od redovnih plata, toplog obroka, socijalne i zdravstvene zaštite raznih povlastica i benefita ustali su i digli glas protiv toga svrstavajući se na stranu onih koji su im upali u kuću i napravili nered pa su sada u strahu i iščekivanju za svoju sudbinu i radna mjesta. Radnici Bosnalijeka umjesto konzumiranja 14-te plate u očekivanju su i strahu i za svoju 12-tu uredno zarađenu. Postavlja se pitanje naravno zbog čega je to tako a kao jedini logičan odgovor nameće se da su radnici povjerovali u neko „bolje sutra“ onima koji su im bacili prašinu u oči i obećali im nešto više od onoga što su imali. Lakovjernost u obećanja „novih samozvanih vođa“ dovode ih polako ali sigurno u situaciju kada će tražiti milostinju i crkavicu u borbi za golu egzistenciju. Možda još uvijek nije kasno da radnici Bosnalijeka ne dođu u situaciju da kleče na koljenima i mole za milostinju samo i ako odlučno kažu NE „samozvanim vođama“ i stvari preuzmu u svoje ruke. Naravno za sve to je potrebno malo hrabrosti i odlučnosti a do sada je nisu imali i pokazali, ali šta im je alternativa, sadašnja agonija i neizvjesnost sigurno nije.
Ne bih se petljao u vase interne odnose, ali na ovo moram reagovati.

Pitate li se kako bi ovo boldano moglo biti istina? Ako iskoristimo sav razum i logiku da to objasnimo, zakljucak je samo jedan - to ne moze biti potpuna istina.

Ovo crveno: to bi, ukratko, bio kriminalni akt. Radnici mogu da se pitaju samo onoliko koliko dionica imaju. Svi koji ne ispunjavaju svoje obaveze iz ugovora o radu, djeluju protiv kompanije i to u tako izuzetno osjetljivoj bransi kao sto je farmaceutska, treba da znaju da ih niko ne moze zastititi od otkaza.

A sto se tice tih svih benefita, svi mi i izvan firme odlicno znamo da su ih uzivali samo podobni i odabrani, dok je prosjek licnih primanja SSS i proizvodnog radnika u BSNL uvijek bio ispod kantonalnog, pa cak i federalnog prosjeka. S tim sto se u drugim kompanijama to malo podebljavalo sa toplim obrokom u kešu koji je u BSNL slucaju direktno doznacavan ravno u dzep Hase Brstanice znanog i kao Šepo, a dalje pokusajte sami zamisliti.

Ja se ne cudim sto su radnici konacno progledali. Ja se cudim kako su toliko dugo to trpili. Vjerujem da nisu smjeli od straha od osvete "begova" koji su napravili "pravnu" drzavu.
Post Reply