Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Nije drzava jedini osteceni dionicar.
Ovdje bi i svi mi ostali trebali istaci odstetni zahtjev.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Malo podsjećanje na pisanje Avaza od 23. januara prošle godine, nije teško zaključiti da od tada do danas neko/i veoma zainteresovan/i da oni koji su sakriveni iza Hadena putem grupe ljudi na čelu sa pajser direktorom Uzunovićem isključivo gospodare Bosnalijekom uspješno blokira sve institucije u otkrivanju istine o Hadenu, postoji li taj Haden, šta on radi u Bosnalijeku, ko je ovaj čovjek sa kojim se slikao Nikšić za koga je tvrdio da je taj čovjek predstavnik Hadena ne otkrivajući nikada kako se zove taj čovjek. Šta li bi sa Pascalom Hennuy tj. šta bi sa njegovom najavom o posjeti Nikšiću, dođe li taj, a možda je veoma zauzet praveći "vertikalnu stratešku integraciju" sa Konstantinom Zevlovim iz Imperia Pharme pa će umjesto njega doći Tom i Roisin Donovan izravno iz Irske da Vladi udijele mjesta u Bosnalijekovom nadzornom odboru. Vidim Tom i Roisin Donovan su veliki stručnjaci za otvaranje i likvidiranje firmi u trocifrenom broju, Bože spasi nas ovih "investitora" zbog kojih eto Nikšić isposlova ono "autistično" tumačenje čl. 5. Zakona o KVP.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/na-adre ... reda-firme
http://www.sdp.ba/novost/18422
student
Posts: 4
Joined: 21 Dec 2013, 14:49

Re: Bosnalijek

Post by student »

@ Face
Gospodine ovdje kada je u pitanju Bosnalijek odavno je sve jasno. Ono što ohrabruje je da će ova hajdučija koju provodi "pajser" direktor preko svojih poslušnika vrlo brzo imati svoj epilog pred nadležnim pravosudnim organima. Treba imati strpljenja i povjerenja u nadležne agencije za sprovođenje zakona. Ovo jednostavno što se dogodilo i događa u Bosnalijeku nemože proći nekažnjeno.
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

Tužilaštvo Kantona Sarajevo vodi nekoliko predmeta protiv bivšeg višegodišnjeg direktora "Bosnalijeka" Edina Arslanagića, osumnjičenog uglavnom za zloupotrebu položaja i nesavjesno poslovanje, zbog čega je nanesena višemilionska šteta kompaniji na čijem je čelu bio.

Ko je osumnjičen

Portparol Tužilaštva KS Alem Hamzić kazao nam je da se u predmetu "Izgradnja apartmanskog naselja Babin do na Bjelašnici", gdje je osim Arslanagića osumnjičeno još osam osoba, nakon okončanja vještačenja, očekuje tužilačka odluka.

Prema izvještaju Finansijske policije FBiH, u ovom su predmetu, osim Arslanagića, Tužilaštvu lani podnesene krivične prijave i protiv izvršnog direktora za finansije Šefika Handžića, zatim protiv bivšeg predsjednika Nadzornog odbora "Bosnalijeka" Hasana Muratovića, članova NO Rifata Klopića, Umida Šalake, Midhata Vehabovića i Ljunore Mavrić, kao i Izeta Arslanagića, stručnog saradnika za poslove iz oblasti gradnje firme "Brštanica", te Huzeira Prašovića, direktora preduzeća HING.

Kako "Avaz" nezvanično saznaje, Tužilaštvo KS tražilo je od Vlade FBiH da se izjasni je li u slučaju gradnje apartmanskog naselja Babin do na Bjelašnici oštećena Federacija. Navodno bi, kako nam je preneseno, s ovom informacijom postojali svi elementi za pokretanje istrage.

Vlada je prekjučer ovlastila Pravobranilaštvo FBiH da Kantonalnom tužilaštvu podnese imovinskopravni zahtjev u visini štete za državni kapital.

Uloga sina

Također, saznajemo da se očekuje pokretanje istrage protiv Arslanagića u vezi s izvlačenjem novca iz kompanije u Rusiju. Riječ je o transportu lijekova u Rusiju preko marketinške agencije "Rhea Express", a što je, prema prijavi, urađeno putem fiktivnih faktura.

Osim Edina Arslanagića i njegovog sina Amara, kao i Šefika Handžića, u ovom predmetu prijavljena je i Mirjana Lasić, koja je bila uposlena u sektoru finansija "Bosnalijeka".
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Meni se cini da ono se sto "ohrabruje" i sto se tice nadleznih agencija odnosi na prave kriminalce Edu, Amara, Fiku, Mirjanu... Ocito je i Trhulj napokon okrenuo ledja donedavnim saveznicima, bar se tako sad cini. Uglavnom sve ide izgleda u smjeru da iza resetaka zavrse kriminalci koji su opljackali Bosnalijek pa tako i nas radnike i dionicare.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Mene interesuje imali iko od ovih korisnika foruma da je bar malo objektivan kad je u pitanju bosnalijek,pa ovo što oni pišu i jedni i drugi to su samo puste želje jer veliki ulog je u pitanju. Jer da je imalo bilo države i pravde u njoj ne bi se Arslanagići tako brzo obogatili a ni ostali ...pa tako ni HADEN ne bi lahko i jeftino došao do većinskog dijela ali, ja mislim objektivno da još nije sve gotovo idu izbori biće tu još skupština onaj ko bude imao dioničare i radnike možda bude imao šansi sad je ovako najbolje za nas koi radimo još da nam plate povečaju i kud ćeš bolje .
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

jednostavno ovaj forum je utihnuo kako je postalo kristalno jasno da je Haden "pobjednik".

Niti ko sta prica supljira niti objavljuje podatak ( da je u 2013 godini najvise prometovano BSNL dionicama na SASE) niti o prodaji niti o kupovini ..
Kao sto sam i rekao Misevi u misije rupe radnici za masinu
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Potpuno svjestan da od ove moje reakcije nema nikakve koristi nikome ipak moram reagirati!
Evo ovo smo mi,ili oni.Koliko samo pameti na jednom mjestu!
Sječam se prvog razreda osnovne škole u mom selu!Učitelj nacrtao sedamnaest jabuka na tabli i pita ko ih zna izbrojati.Večina ruku je u zraku,A onda učitelj Safet pita ko to zna izbrojati unazad.Samo dvije ruke u zraku.Jer trebalo je razmišljati a ne napamet ponavljati ono naučeno kod kuće od starijih.
Mnogo kasnije sam zaključio da su oni ostali trebali nakon te osnovne škole ostati kod svojih ovaca ili se u najboljem slučaju baviti daskom i oblovinom u nedalekoj drvnoj industriji!.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Slobodni ljudi su oni koji su hrabri, ostali su BranoH. Nakon što sud odbi da upiše Uzunovića u sudski registar i svi to saznadoše, ovi slobodni ljudi se za sada malo odmaraju od ovog foruma, a "pobjednički" srklet prepustiše "mrtvim" hadenovcima.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovo odbijanje upisa sam provjerio,kažu da je tačno.Ali mi niko ne zna reći zašto ga nisu upisali.
Ja tu nisam ništa kriv.Molim nekoga da me obavijesti zašto.Vjerujem da se radi o nekom formalnom razlogu.
Post Reply