Bosnalijek

cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Sretnu , uspjesnu i bericetnu Novu 2014. god. zelim svim ucesnicima foruma !
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Vidim Uzunović u svom smiješnom intervjuu u Avazu izvalio laž da ministarstvo energije, rudarstva i industrije nije predložilo kandidate za članove NO ispred državnog kapitala. Istina je da je ministarstvo još prije više od dva mjeseca uputilo prijedlog kandidata ali taj prijedlog Nikšić ne stavlja na dnevni red vlade. A zašto Nikšić ignoriše prijedlog kandidata dostavljenog mu od resornog ministarstva? Zato što ima "potrebu", saznaće se jednom iz kojeg razloga, da obezbijedi da Bosnalijekom neometano od predstavnika državnog kapitala upravljaju Zevlov, Dizdar, Joković i Uzunović, koji su izvršioci naloga nepoznatih vlasnika (ostali koji se tamo metiljaju uključujući i veterinara i njegovu prijateljicu, su samo izvršioci naloga naprijed navedenih).

Što se tiče njegove legalnosti čuće se šta će sve reći nova KVP glede papira na osnovu kojih je Ćelam upisao Zevlova i ostale. Biće tu svega i svačega nezakonitog sa svim posljedicama toga. Zar sve ne govori činjenica da i poslije 6 mjeseci nakon provaljivanja u Bosnalijek nije upisan u sudski registar. Priča se da Uzunović a Bogme i Kešo u zadnje vrijeme neće više ništa da potpisuju, što li to kad očekuju upis i to od JULA ( radnicima su dali obećanje- ludom radovanje da će se upisati za par dana od provale pajserom.

Veoma mi smiješna laž o novim najsavremenijim lijekovima, pa svi stručnjaci u Bosnalijeku i van Bosnalijeka znaju da je ovo ortodoksna laž razine kao da je kazao da će Bosnalijek proizvesti vasionski brod da njime radnici putuju na Mars.

A najsmiješnija je laž o ekskluzivnom pristupu maloprodaji i veleprodaji. Je li moguće da neko može izvaliti takvu glupost i to više puta. Je li to on hoće reći da će ta veleprodaja i maloprodaja prodavati (imati u skladištima i apotekams) samo Bosnalijekove lijekove i da neće prodavati iste lijekove drugih proizvođača, jelde presmiješno, naučna fantastika.

Na kraju molim Boga da radnici Bosnalijeka ne dočekaju da svjetlo dana ugleda nova sistematizacija radnih mjesta (i plata) koja se ovih dana ubrzano sprema u jednoj maloj kancelariji u upravnoj zgradi.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Vidim da je krenulo opet prepucavanje za I protiv Uzunovića.Iskren da Vam budem mene u ovom trenutku interesuje ona priča koju je neko od radnika Bosnalijeka iznio na ovom forumu,a vezano je da radnici ne prodaju svoje dionice jer će im prema obećanjima nove uprave cijena u narednom periodu porasti.NAVODNO TO OBEĆANJE SU DOBILI OD NOVIH NAJVEĆIH POJEDINAČNIH VLASNIKA NA NEKOM SINDIKALNOM SASTANKU.AKO NEKO IMA VIŠE INFORMACIJA O OVOM SASTANKU NEKA NAM TAČNO KAŽE ŠTA JE OBEĆANO.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Face vidi se koliko mrziš ovu vrlo uspješnu kompaniju ako bog da sa ovim novim menadžmrntom i novom sistematizacijom još uspješniom bar tako predviđaju.Sistematizacije se plaše samo oni koi nisu opravdali ukazano povjerenje u vanrednoj situaciji,aoni koi su na bilo koi način oštetili kompaniju ili oni koi su na nezakonit način otuđili dio imovine trba da snose posledice bar u tome treba da se svi slažemo.Ti imaš dobro radno mjesto i dobru plaću koju ti je dao kako ga ti zoveš veterinar pa ja ti savjetujem da ti to sa njim dobro vidiš jer kako god bilo on je ostao iz one stare postave vjeran Hadenu.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Face
Usamljen/a si, mislim da nema svrhe ovdje iznositi negativne najave.
Ja nisam nesto puno vjerovao u hadenovu ekipu, ali sada vidim da je njihovih 30% neminovnost, plus skrbnicki plus radnicke dionice, tako da mislim da nema te komisije koja ce to oboriti i retroaktivno nesto mijenjati.
Ono sto su nama obecali, a to su dvije plate do kraja decembra, to su i ispostovali i skidam kapu.
Na kraju krajeva, treba se zapitati druga strana zasto se 95% radnika priklonilo hadenu, vidimo ovih dana kolike plate su pojedinci dobili posljednjom sistematizacijom, a takvih je lezihljebovica u bosnalijeku nemali broj, pa s tim u vezi POZDRAVLJAM NOVU SISTEMATIZACIJU jer ni od prethodne nisam dobio nista!
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Ja bi samo da napomenem da su legle pare iz rusije (žao mi je da to niko od ovih kritičara ne spominje iako "precizno iznose podatke" promaklo im) da budem iskren ne bi me iznenadilo da dobijemo i 13 platu jer ovaj novi fin dir u sa dejstvu sa onima iz male kancelarije ulažu ogromne napore da kompaniju vrate na pravi kolosijek i pored toga što im prave prepreke,ipak mi je drago što ima dosta onih koi slično ili približno misle kao ja jer čeka nas imšala mnogo posla.
Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Lijepo je to sve čuti. Zasada povjerenje radnika nije izigrano.
Vidim i da je @radnik-bsnl okrenuo plocu. Postujem promjenu misljenja izazvanu konkretnim dogadjajima, a ne tvrdoglavost bez uporista. Nadam se da cemo svi biti zadovoljni -
jer sada je red da se i dioničari zadovolje.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Pa stvarno nema smisla što hadenova ekipa konačno ne zadovolji i Sabura2 ili bar odgovori da li će i kada će se to desiti. Čovjek mjesecima izražava nadu i očekivanja u tom smislu.

Budući da prođe skoro mjesec kako Uzunović javno ustvrdi da nema više prepreka za njegov upis, zna li možda neko šta bi s tim njegovim upisom?
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@Face zavrsen je upis ;-) samo dok prodje malo vremena pa ce biti objavljeno ;-) nema zalbe
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

ZAŠTITITI DRŽAVNU IMOVINU U “BOSNALIJEKU”

Vlada FBiH upoznata je danas s Informacijom Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije o aktivnostima u vezi sa zaštitom državnog kapitala u „Bosnalijeku“ d.d. Sarajevo, te dala punu podršku Tužilaštvu Kantona Sarajevo za provođenje postupka s ciljem utvrđivanja odgovornosti i eventualnog kažnjavanja odgovornih za dešavanja u ovom privrednom društvu. Ovlastila je Federalno pravobranilaštvo da Tužilaštvu Kantona Sarajevo pruži svu neophodnu pomoć i informacije u vezi s provođenjem ovog postupka.

Vlada je zadužila Federalno pravobranilaštvo da, u krivičnom postupku koji se vodi pred Kantonalnim tužilaštvom protiv osumnjičenog Edina Arslanagića i drugih zbog zloupotrebe položaja ili ovlaštenja iz člana 383. st. 3. u vezi st. 1. Krivičnog zakona FBiH, hitno podnese imovinsko-pravni zahtjev u visini štete za državni kapital, kako je to utvrđeno na osnovu ekonomsko-finansijskog vještačenja i rezultata istrage.

Zaključeno je da je, ukoliko bude utvrđeno da je oštećena imovina Federacije BiH, Federalno pravobranilaštvo ovlašteno da, u skladu sa Zakonom o krivičnom postupku FBiH, preduzima i sve radnje u vezi s ostvarivanjem imovinsko-pravnog zahtjeva.
Post Reply