Bosnalijek

radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

BranoH
Provaljen si druze.
Malo si nepismen pa si odjednom preelokventan za jednog dedu pred penziju koji je 30 godina proveo na nekoj masini.
Nema potrebe da se blamiras vise.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

ne plutaš bolan ..Bosnalijek je propao ...
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

lanceru
Gdje je plata?
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@radnik-bsnl
Vidim da su placeni doprinosi u petak. (Gledajuci uplatu pio doprinosa na racunu PIO/MIO). 100% tacna info, vidio svojim ocima. A stvarno ne znam zasto nisi dobio platu. Provjeri u finansijama
marep1976
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2012, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by marep1976 »

Admin, ZAKLJUČAJ ovaj topic...nema više smisla
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Zanimljivo je ovo oko borbe.
Jedino im niko nije rekao da se borba ovdje moze voditi samo sa kešom. Dakle kupi vlasnistvo i budi jaci od onog protiv kojeg se boris.

@BranoH
Ispravno razmisljanje. Tvoj interes je da imas posao i redovnu platu. Svrstavanje na neku stranu, samo ce se na kraju obiti preko ledja onima koji su najtanji. Dakle radnicima. Imate legitimno pravo da kroz sindikat ostvarujete svoja prava i cak i date ili ne date podrsku upravi. Ali ne dalje od toga. Kod vas su pobrkani dijametralno suprotni interesi: radnika i dionicara, gdje se sindikat pojavljuje kao udruga dionicara.
TO je velika greska i morate to razdvojiti.
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

sabur u pravu ste sve sto ste rekli

mozda se ja nisam izrazio "kvalitetno" iznio sam svoje misljenje i ne zanima me sta drugi kazu za njega

Pokusavam reci da se mnogi na ovom forumu ne sjecaju perioda 83-91, pootovo 88i89 , gdje smo bii Radnicko drustvo a pitali smo se najmanje!
Haden ocigledno po meni ima novac i ova boba ce biti ko vise para ...
ali vecina radnika je odredjena potrazivanja dobila u dionicama !
pa jel svejedno ocu li u penziju otic sa 1000 dionica po 13.5 ili sa 1000 po 21km!!
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Nije svejedno Brano, ali za svaki slucaj, da se mnogo ne razocaras, racunaj ti ipak 1000 x 5 KM! :lol:
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

druze prijatelju i nadam se rani kolega, ja u grob mogu otici kad nisam prodao po 22.5 po 27 km necu ih dati ni po 5 pa makar ih do smrti ne prodao

nadam se da ces me shvatiti ,nikad se ne zna mozda budemo prodavali po marku ipo a mozda po 100 ... to niko ne zna mozemo nagadjati i spekulisati

sa druge strane opet postoji nada da ce firma krenuti uzlaznom putanjom ... pa za radnike da se poveca plata itd itd .. tad radnike ne bi zanimalo bas jel dionica 5 7.5 ili 13.5...

al opet moze renuti i ka dole .... vrijeme ce pokazati i to u vrlo skoro vrijeme ..
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Tako je kolega, ne prezirem ja nikoga, mozda se tako cini, ali ne da mi se da budem neki pretjerani optimista, znas onu "cigani se oko kuce motaju".
Ali nekada treba biti i optimista, u pravu si kolega, neka nas pozitivno iznenadi haden i garantujem da cemo i mi njih, jer bosnalijek je nasa dusa, nase srce, nase decenije zivota ugradjene u njega i siguran sam da cemo mi radnici dati 150% da nam nas bosnalijek raste jos ovoliko godina, 62, koliko je do sada rastao.
Post Reply