Bosnalijek

Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

@ lancer
Molim Vas ne izluđujte radnike ovakvim glupostima. Radnici su gladni i ne vjeruju vam ništa. Samo ovakvim izjavama kupujete vrijeme. Dosta je više.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@pravda
smirite se malo. Radnici ne trebaju da vjeruju ili ne vjeruju. Ovo je invest forum ? Posto je postavljeno pitanje od strane ucesnika, ja samo pokusavam da Vam dam odgovor i informacije koje imam. Situacija je dobra i biti ce jos bolja :-) a kao sto sam vec rekao, za neke ce biti kraj.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Preporučujem da se ovog lancera ne uzima ozbiljno. Njegov zadatak je da prijetnjama i uvredama onima koji ne podržavaju hadenovce preplaši radnike Bosnalijeka koji su u međuvremenu shvatili o čemu se ovdje radi. Osjećaju hadenovci da ranije zadati strah radnicima popušta, da ljudi shvataju da ih samo otpor može spasiti i da je to njihova jedina šansa da im firma preživi ovaj atak, a pošto je hadenovcima jasno da ih samo strah radnika još drži u Bosnalijeku prijetnjama pojačavaju dozu straha kako bi radnike na taj način spriječili da reaguju. Jer, ne plaši lancer one radnike za koje se zna da nisu obožavatelji djela i lika hadenovaca nego potencijalne takve.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

@ lancer
Ja ovdje na forumu ne vidim nikakva pitanja da bi ste Vi davali odgovore. Ovdje su konstantno prisutne Vaše dezinformacije i prijetnje Vas ili Vaših nalogodavaca. Svati nije problem ostati bez posla, naći će se valjda i neki drugi posao ali ovdje će neki ostati bez slobode i iza rešetaka e to onda može biti veliki problem. Nemoj se upinjati da braniš neodbranjivo i da budeš od onih koji podržavaju ovaj nezabilježeni kriminal. Evo ti i jedan savjet, svaki ovaj post pa i ovi moji i tvoji predmet su analiza raznih agencija pa nemoj sutra da bude nisam ja, to je pisao neko drugi. Podržavati kriminal je takođe kažnjivo. U pamet lancer.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@pravda
Ja se ne bojim kao Vi... bas me briga za istrazne agencije, ja oraha u dzepovima nemam. Neka samo rade svoj posao. Naravno da Vama i Vasoj skupini kriminalaca ne odgovara sto su nadam se te institucije pocele da rade svoj posao. Da je srece bilo davno bi neki svoj ves prali u kp domu u Zenici. Ja prenosim samo tacne i provjerene informacije, pa cemo vidjeti ko je upravu.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

pa evo lancer je čini mi se rekao da Branka Schor nije mogla donijeti presudu o poništavanja rješenja a da je prethodno ne dotavi na odgovor suprotnoj strani i naravno to nije istina, jer Član 27. Zakona o upravnim sporovima kaže :

..................................ako sud nađe da osporeni akt sadrži takve bitne nedostatke koji sprječavaju ocjenu zakonitosti akta može iz tih razloga presudom poništiti upravni akt i bez dostavljanja tužbe na odgovor" . Hoću da kažem da po vanredenom pravnom lijeku koji je uložila Komisija apsolutno nema šanse da se ukine presuda a ako se ukine onda se ponovo vraća sudu na ponovno odlučivanje ......tako da ne znam koliko je taj 10.12. izvjestan
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Nisam pravnik nego ekonomista. Morao bih sad zvati nekoga da se savjetujem sto mi ne pada na pamet. Takva presuda nije zabiljezena u povijesti suda. Tako sam ja cuo. Moje licno misljenje je da je ta presuda kriminalna i nevaljana. Posto je najveci kriminal u pravosudnim institucijama i tako nesto je moguce.To su ipak nezavisni centri moci. Mozda ste Vi i u pravu ne znam. Takodje je moje misljenje da objavom autenticnog tumacenja u sl.novina bi trebale te presude a zasnovane na mandatu komvp da prestaju da vaze. Informacije koje ja posjedujem je da bi do 10.12 to trebalo biti rjeseno. Ovdje prenosim ono sto cujem i dobijem kao info. Za slucaj da sud to nerjesi za mene je jasan razlog tome. Koliko sam procitao aut.tumacenje postaje sastavnim dijelom zakona i primjenjuje se od dana stupanja zakona na snagu. Onda je i tuzba i presuda apsurdna i mimo zakona? Ispravite me ako grijesim. Ja bi bio isto sretan kad bi sud i ponistio rjesenje o upisu NO ali zbog meritumu rjesenja i to bi bilo rjesenje. Neka smjeste u zatvore Nedima i sve gore i nas koji pisemo postove i to je nesto. Sutnja je najgora ...
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

@ lancer
Pišeš "Moje licno misljenje je da je ta presuda kriminalna i nevaljana"
Prvo treba da znaš ako želiš ozbiljno da razgovaramo da se u normalnim demokratskim društvima odleke sudova ne komentarišu. One se izvršavaju.
Drugo, već odavno radim analizu onoga što pišete i stvari su veoma zanimljive kada ste Vi u pitanju. Ja Vas još jednom molim da ne širite dezinformacije i da ne komentarišete sudske odluke. Naravno poštujem i Vaše mišljenje iako se diametralno suprotno razlikuje od onoga kojeg ja zastupam. Stvari su ovdje i suviše ozbiljne da bi se nastupalo neargumentovano i zlonamjerno. Nemojte to činiti a svaku tačnu informaciju sviđala se ona meni ili ne ja ću pozdraviti. Ovdje su radnici dovedini u nezavidnu situaciju, nemaju plate i vrlo je neizvjesno kada i dali će imati. Situacija je uzavrela i ne dolijevajte više ulja na vatru.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@pravda
U redu. Prihvati cu Vasu molbu a takodje ocekujem i od Vas isto. Ne zelim nikoga da vrijedjam i iskreno se izvinjavam ako nekoga jesam. Imamo pravo svi da zastupamo svoja misljenja. Prvu info danas koju sam podjelio je bila zelja da kazem neku lijepu vijest. Ocigledno to nije tako.
Imam jaku zelju da komentarisem sud i pravosudje jer da isti rade svoj posao (ovo nema ni trunke zlonamjere, ova situacija nebi bila ovakva u BSNL. Za svoja djela bi odgovarali ili jedni ili drugi. Ovako su svi upravu.) Vrijeme je pred nama i pustimo neka svi odrade svoj dio posla.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

ma u pravu si lancer, popravio si se na kraju :)
živio
Post Reply