Bosnalijek

cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

@radnik-bsn
Potpisujem sve sto si rekao !
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Lancer, sa dijelovima tvog posta jos bih se mogao i sloziti ali onda dodju i dijelovi od kojih se kosa dize na glavi. To je naravno dio "... Naravno da se cijena obara, pa Haden bi bio lud kad bi platio vise kad moze manje..." ili tako nesto. Takva manipulacija bi naravno u svakoj normalnoj zemlji bila kaznjiva a akteri da ih se otkrije dugo ne bi mogli trgovati nicim. Frapira lakoca kojom se ovo izgovara i povlaci pitanje "na sta bi ovi bili spremni kad osvoje vlast kad im je to normalno". Drugo kako to drzava "nema sta da trazi u Bsnl sa 20%" a Haden je kao big boss sa 29 %. Upravo se iz te bahatosti vidi da Vlada (nadam se neka buduca, ne ovo na cijem je celu Niksic, sto ne bih ni zvao Vladom) ne bi trebala da ispusta vlast u NO olako jer se bas iz ovakvih stavova vidi s kim se ovdje ima posla.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

@Lancer
Ko o cemu "Srbi o Kosovskom boju "... Pa bolan ostavi se proslosti ,"vazi" nam o buducnosti ! Daj nam BUDUCNOST , daj nam planove , strategiju razvoja i poslovanja itd... Imam osjecaj da na ovu tvoju " suplju" padaju jos samo one "sove" od radnika sto orgijaju po nocnim dezurstvima u nekad reprezentativnoj Upravnoj zgradi !
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@muuuu
Vase ponasanje i pisanje sve govori o Vama. Forum je pa je sve dozvoljeno. Ja nazalost nisam uposlenik (mozda nekad budem :-)) BSNL a sasvim sam siguran da imam barem 5x vise dionica BSNL od Vas i ne samo BSNL nego i 10 drugih kompanija. Od toga zivim a ne od plate. O Vasem znanju mogu suditi po djelu komentara o bankama. To su gluposti i ludosti Vaseg vodje advokata Zilica. Covjeka koji elementarne stvari ne poznaje. Haden ima vlasnike i institucije koje trebaju znati to znaju. Ja znam i ko su, zao mi je sto to vi ne znate. Tuzite Haden po patriotskom zakonu ali ne u BiH nego Americi :-) smijesno Agencija za Bankarstvo je tu rekla svoj stav. Nemojte mi sad pricati o city banci i sl. To su gluposti. A dobro sam upoznat sa tim.

@monty
Slozio se ili ne situacija je takva. Nisam ni ja odusevljen ali je tako. Tesko dokazive manipulacije a slucaj nije samo BSNL. Evo samo jedan primjer IKB banka Zenica. Uvezanim transakcijama se drzi cijena za cak 50% ispod nom.vrijednosti, sto je van pameti. Asa i abanka rade preuzimanje i to ce biti u narednoj godini zavrseno. Mali dionicari ce ako se isto ostvari nakraju prodavati i po 30 KM. Zarada samo na razlici je preko 17 mil. KM.
Sto se tice vlade, kakva je trenutno situacija a to ce vjerovatno potrajati slijedecu godinu, desiti ce im se sudbina EP. Vise ce izgubiti nego dobiti. Niko im nije branio da se ukljuce ali ne moze samo Trhulj odlicivati ko ce i kako predstavljati drzavni kapital. Dok se ne dogovore mogu biti samo nijemi posmatrac a kad se dogovore biti ce kasno.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

ma kakva Agencija za bankarstvo kakve veze ima Agencija za bankarstvo sa činjenicom da svaka banka treba da primjenjuje Zakon o pranju novca i mrsko mi je sad već pisati šta on znači ...a to što Komisija nije radila svoj posao to je posebna priča...nije mi jasno ako znate te vlasnike što se krije toliko pa nije baš normalno da nepoznati vlasnici preuzimaju farmaceutsku kompaniju očito je da se radi o neprijateljskom preuzimanju što je opet krivično djelo..kako god ako imalo pravde ima u ovoj zemlji zatvor tim ljudima i oduzimanje imovine što one kojom je učinjeno krivično djelo tako i ove koja je pribavljena krivičnim djelom
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

a za ove dionice mi je potpuno jasno da imate 5x viša zato što ste sigurno povezano lice sa Hadenom, vjerovatno je Haden kupovao na vaše ime pošto imamo i te informacije što je opet krivično djelo .....jasno mi je i da ste vineki novi direktor finanisija ..e jadna je majka Bosnalijeku
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@muuuu
Mogu se samo smijati Vama i ne zelim da Vas vrijedjam ali pricate gluposti. Zakonom o pranju novca ... gluposti ... izmislite nesto novo.
Direktor finansija je jedan krasan momak. Prije svega posten i pametan, totalna suprotnost Vasoj ekipi.
Vjerovatno nije budala kao ja (ima pametnijeg posla) da se ovdje sa Vama dopisuje.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

dobro kada je tako krasan nećemo ga više spominjati, pozdravite ga i poručite mu da nikako vas ne uzima za sardanika :) ja sam vam i rekao da se ne javljate na forum a vi ste se odmah naljutili ....neću vas više provocirati i vi ste jedan krasan momak
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Hvala Vam ;-) ne brinite nece uzeti mene nije toliko lud, ja djelujem sa strane :-)
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

U informaciju da je hadenov NO upisan u KVP koju neki dan dade Ćelam u svom solističkom nastupu u Avazu niko, pa ni hadenova ekipa, više ne vjeruje, znaju i oni da parlament ne može poništiti sudsku presudu. Kako su prije ovog soliranja Ćelama bili obaviješteni da KVP u ovom sastavu neće upisati hadenov NO, sa svim po njihove planove katastrofalnim posljedicama, krenuli su u drastične akcije otimanja duplih ključeva (o trošku radnika) i pečata, sa nalozima da se samo oni imaju slušati, sa "stavljanjem van snage" odluke o imenovanju Handžića (ovo mora da je pravna pamet Jokovića). Dakle, kao što do sada više puta rekoh nema ništa od upisa hadenovog NO, džaba se Nikšić, pokrovitelj "legalnog" hadenovog NO, onoliko trudio oko "autističnog" tumačenja, sve bijaše uzalud. Čekaćemo novi saziv KVP i tvrdim da nema te KVP, pa ni Ćelamove, koja će na osnovu proizvedenih falsifikovanih papira više ikada upisati hadenovce. Skloniti te papire ne može niko jer su već odavno svi na pravim mjestima odakle ne mogu nestati.

A Bosnalijek na nesreću njegovih radnika (večeras im se Uzunović na Pinku javno zahvalio na podršci) svakim danom postaje mjesto užasa iz horor filmova, očajnih preplašenih radnika, kojima nije samo oteta firma nego i ljudsko dostojanstvo. Nije mi ih baš svih previše žao, sami su pristali da im Zubčević i Abazovićka isperu mozak i preko "svojih" direktora utjeraju strah u kosti, da ih ponižavaju i terorišu Edhem, Belma, Mirza, Muhamed, Mehdija ... i konjičanin Durmić, kome Bosnalijek svaki mjesec isplaćuje 250 KM za prevoz iz Konjica i obratno), koji se ponašaju kao gospodari svega i svih u Bosnalijeku.
Vrlo brzo će se radnici Bosnalijeka uvjeriti da je njihovoj firmi još od početka prošle godine namijenjena sudbina svih naših do sada opljačkanih firmi od strane suludih pljačkaša koji su sebe stavili iznad svakog zakona u ovoj jadnoj osiromašenoj zemlji. Molim Boga da se osvijeste i da se dok još nije potpuno kasno suprotstave, neka se ugledaju na radnike poljoprivrednog dobra Butmir. To im je jedini spas jer dok prorade institucije i pohapse kriminalce Bosnalijeka više neće biti.

lancer
Ne pričaj gluposti, niko ti ne vjeruje, znamo svi na ovom forumu da ni jedan investitor iz EU ne bi angažovao Dizdara, Alagića, Tuzovića i Sijerčićku da mu vode biznis u tako složenoj kompaniji kao što je Bosnalijek, a da on nema svoje ljude na ključnim mjestima. Također znamo da je Zevlov čovjek Imperia Pharme sa zadatkom da nadgleda Uzunovića da ne zezne povrat, naravno, višestruki, njenog kapitala ili kapitala njenih vlasnika (Sergej Matvijenko), njega ne zanima poslovanje Bosnalijeka, o tome zorno govore upute Berina Alagića šta će pričati sindikalistima na sastanku u Bristolu 19. aprila.
Džaba omalovažavaš Zakon o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti, to se neće moći izbjeći, ali opet kažem kasno za radnike Bosnalijeka.
Na ostale tvoje "opservacije", i prošle i buduće, nemam niti ću imati komentar, osim što želim reći da sam hadenovac izričito bih ti zabranio da se javljaš na ovaj forum da mi ne činiš štetu. A ti bujrum, meni odgovara, neka drugi čitaju, a ja više neću.

Muuuu
Potpuno si u pravu, evo Turković je osuđen za nezakonito preuzimanje Ključa i pranje novca.
Post Reply