Bosnalijek

radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

I SB ima svoju stranu price kao i Ahmed Zilic i Sefik Handzic, pa ne znam sta Keso veli na njihove optuzbe i kataklizmicne prognoze!
Dijametralno suprotne prognoze razvoja dogadjaja!
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Pogresna je teza da je BSNL u sadasnju neugodnu situaciju doveo Haden. Ono sto se tamo dogadja je primjer pokusaja zataskivanja kriminalnih aktivnosti i unistavanja kompanije, sa tezom kad nismo mi e onda nece niko. Veliki je problem sto je se ekipa klonova Arslanagic namjerila na jaku ekipu koja je evo stvari dovela do kraja, na srecu mnogih i na zalost pojedinih. Zasto ovi radnici ne pricaju o dogadjaju kada je g.Hanzic odlazio iz firme prije par dana? Koje je dokumente i ugovore ponio sa sobom i sta je policija nasla kod njega na kapiji? O tome sigurno ne pise istrazivacka SB
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Pogrešna je teza da je "jaka ekipa" dovela stvar do kraja, ona je dovela do kraja postupak uništenja Bosnalijeka, ali pravi kraj će biti jednog lijepog dana kada "jaka ekipa" završi iza rešetaka, možda ne svi jer je po mom mišljenju glavni zavaljivač naivnih raznih potpisivača ugovora, faktura, saučesnika u oružanom upadu u firmu, krađi lijekova itd. obezbijedio hitno ispaljivanje u domovinu Imperia Pharme. Doduše radnici od toga neće imati ništa, to neće nahraniti ni školovati njihovu djecu.

Policija još nije ušla u Bosnalijek pa je laž da je kod bilo koga išta našla (tamo je još uvijek naoružana Mašićeva paravojska), izuzev finansijske policije koja istražuje zakonitost upravljanja ovom firmom i ugovor sa Imperia Pharmom, koji nije potpisao Uzunović, nego Kešo, jedan od gore pomenutih naivčina.

Malo informacija za investitore: plate su bile redovne do sada, sada nije izvjesno da će ih biti ubuduće, radnici pričaju da nemaju posla, kažu da druga smjena gotovo ne radi, pare se rasipaju na naoružano obezbjeđenje, na alarme, kamere i monitore, na nove kompjutore i laptope, brave na provaljenim kancelarijama, na noćne zabave u upravnoj zgradi, auta firme voze nepoznate osobe o trošku firme, stvorilo se potraživanje od 11 mil. KM samo od jednog kupca što je nenadoknadiva jedna desetina ukupnog prihoda, što niko normalan ne bi učinio, firmi ozbiljno prijete tužbe kupaca iz Rusije za naknadu štete (već stižu upozorenja) zbog neispunjenja ugovorenih obaveza (ne isporučuju im se ugovorene narudžbe), pouzdane informacije kažu da Imperia Pharma nudi ruskim distributerima naše lijekove po cijeni vaćoj za 30%, ne nabavljaju se planirani neophodni aparati, pravi se nova organizacija sa planom smanjenja broja radnika (već se pokušalo otpustiti neke VSS radnike navodno na 3 sedmice kako ne bi stekli pravo na prijem u stalni radni odnos), rasipa se hrana, sokovi, sredstva za higijenu (nosi se i kući), psi ko telad hodaju po firmi, ljekari i pacijenti već izražavaju sumnju u kvalitet lijekova u ovoj situaciji, od domaćih kupaca se traži da ne plaćaju svoje dugove dok "jaka ekipa" ne ovlada u potpunosti finansijama, i na kraju odavno se ne posluje preko tendera, pa ih nema.

Dakle, Sabur 2 gaće na štapu nisi do sada nosio ali od sad sigurno hoćeš, naravno pod uslovom da nisi jedan iz ove "jake ekipe".
lysobact
Posts: 9
Joined: 02 Oct 2013, 00:30

Re: Bosnalijek

Post by lysobact »

@Face
U te gluposti koje si napisao vise ni sam Handjic ne vjeruje,ili si zlonamjeran i lazes ili si lose obavijesten.Sto se tice posla u proizvodnji radi se punim kapacitetima i u dvije smjene a oni sto nisu nikad ni radili ne rade ni sada,a i za njih ce se naci lijeka uskoro.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

@Lysobact
Dobismo li platu, spominje li je itko, zar u firmi ne boravi 30-40 do zuba naoruzanih ljudi...
Do skora smo platu primali do desetog u mjesecu a sada je niko i ne spominje.
Znaci FACE ne pise lazi a ni gluposti, surova realnost, nazalost!!!
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Neka odu svi u zatvor... sto se mene tice, tu vise pricu citam ovdje vec dugo vremena (2 godine), i vec je vjerovatno svima postala dosadna.
Sto se tice sta je se pokusalo iznijeti, kolega iz MUP-a mi je ispricao da je rijec o ugovorima koje je potpisao g.Hanzic datirano na 12 mjesec tekuce godine (2013.). Unaprijed. Valjda postoji zapisnik MUP-a koji je proslijedjen tuzilastvu. Mozda me je i slagao mada sumnjam, nema razloga za to. Neka svi rade svoj posao, mene to ne dotice i iskreno mi je sve postalo malo smijesno.
Ali postoje cinjenice koje su jasne :
Drzava nije vlasnik BSNL , cak je u manjem procentu vlasnistva nego u Energopetrolu pa ministar Trhulj tu ima dvostrana rezonovanja.
(nije on glup niti je zastitnik drzavne imovine kako sebe predstavlja, to je prica za siroku narodnu masu, sto neko u Bihacu zna sta se desava u BSNL i sta ga to interesuje. Isto je i sa Niksicem i ostalim. Bitno je im je samo za koji tim igraju i da imaju svoj interes. Da je neko vodio racuna o tih famoznih 19% kapitala, ili bi taj isti kapital prodali prije 3-4 godine ili bi sada imali vecinski paket a zadrzali su samo dio koji im je omogucavao da nesto licno zarade i da ostvare odredjene vlastite interese)
Haden ako kupi jos koji procenat od malih dionicara (a mozda je vec i kupio ko to zna), dionice drzave ce postati bezvrijedne kao sto su bezvrijedne sada i u EP pa niko nece da ih kupi.
Slicna situacija ce biti i sa ostalim malim dionicarima, koji vec nisu izasli.
Zaposleni koji su bili privrzeni staroj upravi ce vjerovatno ili ostati bez posla ili izgubiti privilegije ili sefovska mjesta koja su imali do sada, i sasvim mi je jasna situacija da se borite protiv toga. Kapitalizam je nemilosrdan, u kompaniji ce ostati samo oni koji vlasnicima trebaju i donose novac, za ostale nece biti mjesta i to je valjda svima jasno. Privilegija ce biti da radis i dobijas onoliko koliko vrijedis, sve ostalo, kako je bilo nekada i kako smo dobro zivjeli ce ostati samo price, koje ce se godinama pricati.
Tako ce biti, bio vlasnik Haden ili neko drugi.
Prepucavanja ovdje vas radnika BSNL su vec barem meni postala monotomna i bezvrijedna, vjerovatno zelite samo jedni druge da pokusate uvrijediti sto je vise moguce.
Mislim da ste do sada rekli sve sto ste mogli, ostalo je samo ponavljanje iz dana u dan.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Lancer
Uglavnom se ovdje slazem sa tobom, 100%, nema nevinih, ni od stare a ni od nove garniture.
Mnogi radnici nisu ni prije uzivali bas tolike privilegije, vjeruj mi da su najvece privilegije i najvecu bliskost sa Arslanagicima imali upravo ovi ljudi koji su danas najgrlatiji Hadenovi sljedbenici!
A sto je najgore od svega, to su mahom nesposobni podobni poslusnici koji nemaju ni vizije ni znanja ni ideje da povedu ovu firmu naprijed. Nisu se snalazili ni na mnogo nizim pozicijama a kamoli da se sada snadju na najodgovornijim pozicijama, raspitaj se malo pa ces vidjeti. Ja sam ocekivao da ce taj Haden dovesti nove sposobne ljude i u tom pogledu sam najvise razocaran i zabrinut za buducnost Bosnalijeka.
lysobact
Posts: 9
Joined: 02 Oct 2013, 00:30

Re: Bosnalijek

Post by lysobact »

@radnik-bsnl
platu mi vec odavno ne dobijamo 10. u mjesecu,sto postenjacina Handjic nije dao karte za prevoz radnicima vec radnici koji rade u dvije smjene/proizvodnja placaju po 4-5 karata dnevno a on se vozi sluzbenim autom,a platu nismo dobili jer gospoda iz finansija odbija da radi ali doci ce i tome kraj.Sto se tice naoruzanih zastitara,to je njihov posao a moraju biti tu kada su neki kriminalci pokusali fizicki da udju na kapiju 01. 07.i ko garantuje da nece pokusati ponovo
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Ja ljude koji su dosli licno ne poznajem i ne mogu komentarisati ko sta zna raditi ili ne zna i koliko je ko sposoban.
Po meni radnici koji odbijaju da rade bi trebali odmah biti razrjeseni jer nije njihovo da razmisljaju koje u pravu a ko ne, niti su za to zaposleni. Licno sam misljenja da najvecu odgovornost za ovakvo stanje u BSNL ne snosi niti Haden niti Handzic (Arslanagici) nego SUD. Onaj taj koji vise od 2 godine, nista nije uradio i radi sve da ne uradi nista. Bolje je da donese bilo kakvu odluku pa svidjela se kome ona ili ne, zato i postoji. On treba da bude zastitnik i investitora i radnika i javnosti a ne da sud suti i odugovlaci i ne radi nista. Njegov nerad je doveo mnoge kompanije u probleme a najocitiji primjer je BSNL. SUD i SUDIJE bi trebale da snose odgovornost i troskove koji su nastali svojim ne radom, ali to niko ne smije da komentarise jer se uplice u neovisnost a sto se oni direktno uplicu u zivote ljudi i to nazalost ne svojim odlukama i radom, nego upravo neradom. Ali vec sam previse rekao vezano za BSNL i postao dosadan sam sebi , pa se iskreno izvinjam.... necu vise
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Evo ih :
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/krivicn ... a-handzica

Krivične prijave protiv bivših članova uprave Bosnalijeka Bojana Kebea i Šefika Handžića

Bosnalijek d.d. je proteklih dana došao u posjed dokumentacije koja sadrži informacije i indicije o nesavjesnom poslovanju i zloupotrebama položaja, te sticanju protivpravne imovinske koristi bivših članova uprave ove kompanije Bojana Kebea i Šefika Handžića, zbog čega će protiv njih biti podnesene krivične prijave, saopćeno je iz sektora Odnosi s javnošću Bosnalijeka.

Navode da je tokom primopredaje dokumentacije Šefika Handžića, nakon što je odlukom Nadzornog odbora Bosnalijeka stavljena van snage odluka o njegovom imenovanju na poziciju izvršnog direktora za finansije, komisija za primopredaju, između ostalog, pronašla marketinški ugovor s TV kućom OBN na iznos od 350.000 KM, koji je uime Bosnalijeka neovlašteno potpisao Bojan Kebe u novembru 2013.

Također, podsjećaju da je Nadzorni odbor Bosnalijeka smijenio Bojana Kebea s pozicije vršioca dužnosti izvršnog direktora za marketing i prodaju u julu 2013.

Iz Bosnalijeka ističu da ih je samo nekoliko dana ranije BOR banka obavijestila da su izvršili prinudnu naplatu dospjelog kredita u iznosu 501.884,64 KM, za koji je Bosnalijek bio žirant društvu "Medipharm Denida" d.o.o. te da je potpisnik tog krajnje štetnog ugovora u oktobru 2012. uime Bosnalijeka bio Šefik Handžić.

Tvrde da je Handžić ovim postupkom omogućio da Bosnalijek postane žirant kupcu "Medipharm Denida" suprotno odgovornoj poslovnoj politici kompanije.

Bosnalijek posljednjih nekoliko mjeseci intenzivno vrši reviziju svih poslovnih procesa s namjerom da novu poslovnu godinu započne na zdravim osnovama u najboljem interesu svojih zaposlenika, dioničara i poslovnih partnera, kaže se u saopćenju iz te kompanije.
Post Reply