Bosnalijek

skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@timka
Svi u Bosnalijeku znaju da si ti mrtvi neradnik, najveći u svom sektoru, ti i još jedan jedini izuzetak u sektoru Jaskov pulen Denis.
Ne pominješ to što si ti hajrovala u prošlosti zajedno sa svojom havericom Sorajom, inače bivšom blagajnicom sindikata, sa kojom si obišla cijeli svijet na račun naših članarina, dernečila i uzela Boga pitaj koliko. Objasni kako su te prebacili iz proizvodnje u magacin, gdje po čitav dan fejzbučiš i ispijaš kafe u finansijama, a primaš platu visoke stručne spreme? S druge strane tvoje kolege se iscrpljuju na svojim radnim mjestima, zarađujući tako i tvoju platu, kao i onih neradnika i hohštaplera iz pravnog sektora, finansija i informatike (Samir tvoj vozač).
Jel vas to strah što će te i vi sad morati raditi i što ne možete više krasti naše sindikalne pare?
panzer
Posts: 12074
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Timka wrote:Prije svega da pozdravim cjenjene forumaše.
Da se predstavim za one koji me ne znaju .Rođena sam u Sarajevu , srednju školu sam završila na Bjelovama , dakle farmaceutsko kozmetički tehničar. Radnik sam Bosnalijeka 28 godina , i mogu slobodno reći da sam dijete ove naše kompanije. Bosnalijek ne da se voli ON SE ŽIVI JER TEČE našim venama! :)
Razlog moje prijave između ostalog je i ova prozivka od strane " Radnik"-a a i ujedno da dam svoje mišljenje i viđenje svega onoga što mi se dešava u zadnje vrijeme kao nekoga ko nije "Hadenovac" već je na strani Arslanagića.
Drage moje kolege, forumaši, ja sam na svojoj strani !!Znači ja ne branim bivšeg direktora i vrlog gospodina Arslanagića! Ko sam ja da ga branim? Od čega da ga branim?! I zašta je optužen?! Ko ga je optužio?! I u konačnici , šta ja imam sa tim?!
JA SAMO BRANIM SVOJE RADNO MJESTO! Javno sam se izjasnila a evo opet ću se ponoviti :NIKADA NEĆU POPLJUVATI STARU UPRAVU !!!jer lično nemam valjan razlog za tako nešto.Čak kanprotiv, uputit ću sve komplimente !!ALI ISTO TAKO NEĆU NI ODBITI NOVE VLASNIKE, SUVLASNIKE , DIONIČARE u ovom slučaju Haden S.A.,ALI MI PRVO MORAJU DOKAZATI DA SU ZA BOSNALIJEK, ZA NJEGOV PROSPERITET I NAPREDAK !!!I najvažije , garanciju za moje radno mjesto koje sam časno i savjesno zaslužila svojim nesebičnim radom i znanjem!!!Dokaz ovakve moje tvrdnje su moji predpostavljeni koje sam izmeđuostalog i obučavala i osposobljavala kao i večinu kolega u skladištu!!! To što sam oprezna kada je Haden upitanju je to što su okupili ljude koji baš neulijevanju povjerenje ! Između ostalog sam i zbog toga napustila Sindikat! A evo navest ću i ostale razloge... Sindikat ne treba da se bavi vlasničkom strukturom već treba prava radnika ! Sindikat ne treba da se bavi postavljanjem direktora ili njihovom smjenom! Pa mi više nismo samoupravljačko društo ( pa ni tada nije Sindikat postavljao direktora) već dioničarsko! Između ostalog največi razlog mog isčlanjenja je upućivanje mailo-va pojedinim direktorima koji su bili izloženi napadima bez osnova i to jako ružan, nekulturan način u stilu "stidite se , jel Vas stid" itd. Nemam namjeru da branim bilo koga, pa niko od nas nije maloljetan, ali definitvno ne podnosim malograđanštinu, ne kulturu pa ako hoćete i ne soje što bi rekla jedna moja kolegica!Znači, svakodnevno smo dobivali mailo-ve koji apsoluto nisu imali veze sa radničkom problematikom.Uostalom, nisu ni imali razloga da se bave stim jer svaki mjesec uredno dobivamo plate , imamo plačen prevoz, menzu, uredno plačene poreze itd.!
Izvinjavam se što zloupotrebljavam ovaj forum , jer ovo očito nije forum ovakvog tipa ali fakat moram pojasniti neke stvari!

Izložena sam svakojakim provokacija i napadima pa čak i prijetnjama kako će mi se skinuti plata koja je u visini VŠS što apsolutno nije tačno, kako imam 3 razreda škole, kako ću dobiti otkaz itd.
Zašto?!
Zato što nisam podobna zato što sam sposobna, zato što znam koristiti mozak i nisam glupa, zato što sam časna i vrijedna, zato što nisam nemoralna ili možda zato što za 28 godina staža nemam dana bolovanja?! Čak mi je jedan od kolega rekao kako sam već predugo u jednoj te istoj firmi, da na zapadu nije takva praksa! Kolega koji je zahvaljuljući meni i mojim kolegama koji smo gradili i omogućili mladim ljudima se
zaposle , da se školuju i doškolovavaju a moje dijete je bez posla...Koliko ja znam , na zapadu vrijedne, radne i pametne radnike "gotive" a ovdje ih izlažu svakodnevnim maltretiranjem!
Da li se svijetla budućnost stvara na temeljima mržnje koju su posijali među radnicima, na lažima, na kabadahijama koji svakodnevno provociraju poštene radnike...
Već mjeseima sam u šoku gledajući šta se dešava...Užas!!!
Ako ostali radnici mogu ovaj forum koristiti za potpucavanja koja inače koriste u svom radnom vremenu, normalno je da možeš i ti napisati svoje mišljenje. Iako je forum investicioni i to hiljadu puta ponavljamo.
A što se tiče ostalih radnika koji su ovdje, moram reći da sam iznenađen ovolikom neozbiljnošću i nekulturom ljudi koji se u javnosti smatraju kao radnici sa visokim intelektualnim stepenom jer je Bosnalijek u odnosu na većinu ostalih firmi u BIH visokotehnološka.
Tema je totalno zagađena.
Timka
Posts: 6
Joined: 29 Sep 2013, 12:16

Re: Bosnalijek

Post by Timka »

@panzer
Hvala na razumijevanju!
Timka
Posts: 6
Joined: 29 Sep 2013, 12:16

Re: Bosnalijek

Post by Timka »

:D @skrozo
Sve što si naveo molim da potkrijepiš dokazima! Mojne mi više klofačarenja molim te ! Budi MUŠKO pa se prijavi pravim imenom !
Kada sam govorila o kabadahijama i ne radnicima upravo sam mislila na tebe! Ja se dragi moj kolega samo Boga bojim ! Časno i pošteno živim čitav svoj život! Niko ama baš niko na ovo svijetu me "nema " ni zašta niti se mogu kupiti! Ali da ti pojednostavim, ja sam ROB BOŽIJI I NISAM LUCIFEROVA SLUGA!!! Nisam bila, niti sam, niti ću ikada biti!!!
Timka
Posts: 6
Joined: 29 Sep 2013, 12:16

Re: Bosnalijek

Post by Timka »

@Radnik
Prihvatam izvinjenje !
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Dragi moji Bosnalijekići,
šta mislite da ćete postići ili promijeniti sa licnim prepucavanjem? Nece si na za jedan promil promijeniti vlasnicka struktura. Kao sto ni vase guranje glave u pijesak nece promijeniti stvari.
Onaj ko je pametan do sad je shvatio: Haden je najveci dionicar sa ambicijom da postane vecinski dionicar. Nikoga nije briga jel vi docekujete njih sa osmjehom ili strahom.
Vase je da radite, i ispunjavate svoje ugovorne obaveze.
Za suprotno ima pravni lijek.

Arslanagic je proslost. Progutajte to, a ako se ne da svariti imate Magalox.

Sad je na vama da se izborite za radnicke privilegije a ne da pomazete Hadenu da vlada sa vasim glasovima. Svako bi ovdje trebao da se vrati u svoje okvire.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Timka, hocete li nam Vi ovdje objasniti o kakvom nocnom izvozi je rijec? Brinem se kad cujem da su momci u magacinu radili cijelu noc i to izvoz!?!? Za mojih decenija u Bosnalijeku nisam jos cuo da neki izvoz ide nocu.
Usput, potpuno dijelim Vase misljenje i mogu Vam reci da vecina radnika misli kao i Vi.
Ovdje su, nazalost, dezurni pit bulovi hadenovi odnosno nedini, koji svaku kritiku i bilo kakvu konstataciju koja njima ne ide u prilog, odmah na noz docekaju i optuzuju nas za bliskost staroj upravi, iako su sa starom upravom bili najblizi upravo ovi koji sada laju, pljuju i prozivaju te iste koji su bas njima najvise dali!!!
Nikada u zivotu nisam ni rijeci razmijenio sa vecinom clanova uprave i ne ocekujem da cu i u buduce, samo neka nas puste da posteno radimo i zaradjujemo svoje plate a oni neka se bore za trziste i podizanje rejtinga Bosnalijeka! Ovo sto su do sada uradili nimalo ne ulijeva povjerenje radnicima i njihovim porodicama.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@Timka
Tu priču možeš prodat ljudima koji te ne znaju, ali nama u Bosnalijeku nikako, jer se sve zna ko je radnik a ko neradnik, ko je lopov a ko ne...
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

@Timka
SVAKA CAST! Potpisujem sve sto si rekla!
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@timka
Kolegice Timka, moraš da shvatiš da je socijalizam iza nas, mi živimo u kapitalizmu, sam naziv kapitalizam potice od rijeci kapital. Hocu da kažem da je neko uložio svoj kapital, kupio dionice i pojavio se kao najveci dionicar, i sasvim normalno želi da upravlja sa svojim kapitalom. A sa druge strane imamo nekoga sa 0,4% dionica i ne dozvoljava najvecem pojedinacnom vlasniku da upravlja sa svojim kapitalom. I ti i tvoja raja, mahom preplaceni ili nekim drugim nacinom dužni staroj upravi, pokušavate da pravite neku vrstu borbe izmedju dva kao klana. Kako ce biti dva klana sa ovom razlikom u %. Haden je moja draga Timka neminovnost i meni i tebi i svima nama aBd. Kažeš da tebi prvo moraju dokazati da su za Bosnalijek, mislim da ti treba da dokažeš da oni nisu za Bosnalijek. Ne možeš ljude osuđivati a nisi im pružila priliku. Kako rece Sabur 2, Arslanagic je prošlost.
Post Reply