Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1872
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Cim se Vlada usaglasi oko clanova. Konkurs je raspisan. Osim ako dotle ne proda svoj dio.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Najpoštenije bi bilo nova skupština, ali kad bih se ja pitao, a iskreno ne vjerujem da je to realna opcija.
Sada bi možda stvari za nijansu bile drugačije, možda bi se mali dioničari bolje organizovali i izabrali nekoga ko je aktivan ovdje na forumu a uz to je i dobro potkovan i nije uposlenik Bosnalijeka, možda ... ko zna.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@radnik-bsnl
Kolega nova skupština se definitivno mora dogoditi ako ne u ovoj, onda najkasnije početkom iduće godine i to redovna skupština. S tim da svima mora biti jasno da je Skupština dioničara održana 25.5. legalna i legitimna, kakve su bile okolnosti to je drugi par cipela. Kada dođe prva sljedeća skupština opet svako ima pravo da glasa po svojoj volji i nahođenju, samo se nadam u interesu Bosnalijeka ni jednih ni drugih ni trećih...
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

Pa bolan zeleni pusti sud da odluči je li skupština legalna ili nije ...pa šta je s tobom više
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Code: Select all

Evo i ova hadenova skupština gdje su sa 30% vlasništva postavili svih 5 članova NO mislim da nije u redu, jer im objektivno, shodno vlasničkom udjelu, pripadaju max 2 mjesta, jel tako. Pa bi, po meni, pošteno bilo da oni imaju 2 člana, vlada 1, libijci 1 te mali dioničari - radnici 1 člana.
To bi, dame i gospodo, bilo jedino fer i pošteno, pa ako ste svi skupa sa hadenom legalisti i pravednici, bujrum idite u ovom pravcu, pa da li nova skupština ili neki drugi aranžman...
Mislim da je to od strane Hadena uvijek bilo nudjeno i javno istaknuto od strane predstavnika Hadena. (Edin Dizdar) Cim vlada predlozi svoja 2 clana da ce postojeca 2 clana podnijeti ostavku i ustupiti svoje mjesto predstavnicima drzavnog kapitala. Mislim da nije realno da danas u ovakvoj konstalaciji snaga Libijci mogu dobiti 1 clana NO, bez obzira na obecanje koje su dobili od Vlade FBIH prilikom "dobijanja" dionica BSNL.
Nerealno je i ocekivati da Vlada dobije 3 clana NO, za to nemaju dovoljno dionica, ali ako mogu skupiti dovoljno dionica od malih dionicara i to regularno postici na skupstini ja im "skidam" kapu.
Znaci 2 clana NO od strane HADENA, 2 clana od strane Vlade, + 1 clan od strane zaposlenika - dionicara. Moja podrska tom prijedlogu.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Radnici će apsolutnom većinom podržati, u ovom omjeru snaga dioničara, da bude 2+2+1 s tim da je da 1 predstavnik radnika, zaposlenik Bosnalijeka.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

I ja sam iznenađen spoznajom da ta "hadenova" skupština nije tužena, prvi puta čujem od Vas, jer sam čuo da je ekipa ipak uspjela prikupiti 5% a da HADEN to nije prihvatio. U onom Fikinom obavještenju o zabrani otkazivanja skupštine u krugu Bosnalijeka stoji da je prekršeno niz članova zakona, ja stvarno nemam pojma o toj materiji pa nisam ni tražio o kojim članovima zakona je riječ.
Na sudu uopce nije tuzena skupstina odrzana 25.5.. Jedina tuzba je i tkz. Vikend presuda gdje je tuzena KOMVP zbog isteka mandata i njihovo rjesenje o upisu NO.
Mislim da gospoda nisu htjela rizikovati, jer ako bi tuzili skupstinu i dokazivanje njene regularnosi , mogli su biti suoceni sa odbacivanjem tuzbe i nikakav potez u tom slucaju im nebi pomogao oko "razvlacenja" provodjenja odluke sa te skupstine.
Njihova 2 poteza trenutna koja su i napravila ovakvu situaciju su slijedeca (ponavljam se kao papagaj) :
1. Predat zahtjev za upis g.Handzica za direktora (prije zahtjeva g.Nedima) , kako bi se moglo oduglovaciti sa obradom drugog zahtjeva jer sud nece uzeti u razmatranje 2 zahtjev dok ne rijesi 1.
2. Tuzeno rjesenje KOMVP ili trazena privremena mjera , ja to ne mogu odgonetnuti iz Vikend presude (taj problem bi bio rjesen ako parlament usvoji autenticno tumacenje).

Za ocekivati je neke dodatne poteze, jer na stranu sve, jako je lako shodno nasem radu sudova napraviti potez pa da se sve "rastegne". ne ocekujem odlukom parlamenta da ce stvari biti zavrsene.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

E pa Asime nisu vas dobro obavijestili ima i tužba za skupštinu.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

E pa muuuu da čujemo, koja tužba? Razmisli dobro prije nego odgovoriš...
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

pa ti si dobar prijatelj sa ovim iz Hadena pa ih pitaj ja sam pitao Melihu
Post Reply