Bosnalijek

asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Danas u Avazu, intervju KOMVP :

Image
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Image
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Ama vidi se brate covjeku na faci da je postenjacina nevidjena :lol:
A ako sam dobro upamtio iz nekog ranijeg clanka Radoncic se spominjao kao suvlasnik Eurohausa, onda to kumstvo i ispade aba3 nepristrasan medij do j..a :lol:
Senad i SB su odron, Oslobodjenje odron ali sto napise aba3 to je zakon i apsolutna istina.
Znamo mi Asime u kakvoj drzavi za mafiju zivimo i znamo ishod citave ove melodrane oko komisije, bosnalijeka i sl.
Niko nece u zatvoru zavrsiti, to je jedino sigurno, bogati ce biti jos bogatiji a siromasni siromasniji.
A krivi smo mi....
Sabur2
Posts: 1878
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

cicak je neciji klon, neko ko se ranije ovdje pojavljivao pod drugim nickom.

@radnik-bsnl

O kakvim privilegijama i benefitima za radnike pricas? Imao si privilegije i benefite ako si dio halke, ali kao radnik nisi imao nista osim onoga sto su ti po zakonu morali dati.
Dakle morali. To je zakon.
U drugim firmama gdje direktor ili vlasnik postuje zakon je jos i bolje jer nema "Brstanice" i radnik dobija gotovinu za TO i kupuje sa njom hranu u kolicini i vrijednosti koja njemu odgovara, sa ostatkom novca radi sta hoce. Jednako tako dobije i regres i novac za prevoz. Vidi npr.Energoinvest, Farmavitu itd., firme koje se bore na trzistu, da ne pominjem ovdje velike monopoliste.
Radnik u Bosnalijeku je od Arslanagica imao samo golu platu i cir na zelucu.
Srecom ima dovoljno Ulcosana i Ranibosa.

Sa Hadenom vam nece biti nista gore, sasvim sigurno. Haden je tu i pametan covjek ce se boriti za sebe i ulagati svoju kozu za svoju buducnost, a ne za Arslanagica.
Pametan ce shvatiti da je tu novi vlasnik koji nece otici. Umjesto da se borimo da zastitimo interese malih, prinudjeni smo da pristanemo uz Haden da bi se rjesili ovih pijavica koje su dusu uzeli i radnicima i Bosnalijeku, jer ako pijavice pobjede i Haden ode, niko vise nikad nece istjerati halku iz firme. To je ono u sta se oni uzdaju i za sta se bore. U tom su scenariju dionicari potpuni gubitnici i njima ce i ovih 13,5 biti ekstra cijena, kad bi je mogli dobiti. Dobijacemo frtalj marke dividende po dionici i to samo kad se Amar malo smiri.
Medjutim, gospodo, Haden nikud ne ide nadam se. Kad se rjesimo Arslanagica i Fike, tada ce poceti borba za pravu zastitu interesa malih dionicara, ako dotle ne bude tendera. Mada mislim da cim se rjesi KOMVP da ce i to uslijediti i da nece biti potrebe za zatezanjem. Cijena koju mozemo dobiti za nase dionice bice tolika kolika jeste, nakon svlacenja na 50% BV upravo od Arslanagicevih jataka.
Upravo je ovdje tolika vatra jer je trebalo samo jos malo da se zaokruzi plan koji su imali, a to je da nasim vlastitim novcem od nas kupe dionice po mizernoj cijeni (vidi Bosnalijek d.o.o. plan) i da tako sve pljacke, ispumpavanja i zloupotrebe odu ad acta a da taj isti Bosnalijek koji su gradili svi radnici, prisvoje sebi. Za taj uspjeh Bosnalijeka iza rata i dizanje iz pepela zasluzni su narocito oni sposobni i pametni ljudi koji su otisli iz Bosnalijeka ne mogavsi vise da gledaju sta se tu radi, a nemocni da ista promjene, kao i politicke veze kojih nikad nije nedostajalo. Zato je Ranibos tada za ZZO bio 14 maraka dok je danas 2,90. Novac izvucen iz dzepova poreznih obveznika, sa protekcijom na trzistu (opravdavam zastitu domacih proizvodjaca, ali ovo je prevazilazilo taj nivo) zavrsavao je nakon kraceg zadrzavanja u Bosnalijeku, u dzepovima Hase i Ede preko suludih faktura i ugovora. Krivaca kako se moze vidjeti ima mnogo jer to nije operacija od dva covjeka. Mnogi su tu imali pinku, a najvise oni bliski jednoj stranci.
Nije slucajno unisteno trziste na SASE: nije samo zbog BSNL, vec generalno zbog prilike da se sludjeni ulagaci jos vise slude i da im se umjesto nade usadi beznadje, kako bi prodavali budzasto sve sto vrijedi mnogo vise. Radjeno je to planski jer se vidjelo da ni KVP, ni ulagaci, kao ni drzava, nece ili ne mogu nista uciniti da zastite novac ulagaca. Domaci ulagaci su obeshrabreni, a strani otjerani.
Trebalo je uskoro poceti realizovati planove, i onda se desi ovo. Neko je uvidio priliku za jeftinu kupnju i neplanski uletio. Mozemo mi reci sto nisu ovako ili onako, ali gospodo da vam kazem: ne ocekujete valjda da neko kupuje za jedan cent skuplje nego sto mora?

Kad se covjek malo odmakne i pogleda siru sliku, vidi bolje kako se djelovi uklapaju.
Od pocetka ja govorim da je ovdje glavni problem sto je na sivoj fasadi pisalo Zauzeto, zelenom bojom, ali ovi rusi valjda daltonisti...
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Nije slucajno unisteno trziste na SASE: nije samo zbog BSNL, vec generalno zbog prilike da se sludjeni ulagaci jos vise slude i da im se umjesto nade usadi beznadje, kako bi prodavali budzasto sve sto vrijedi mnogo vise. Radjeno je to planski jer se vidjelo da ni KVP, ni ulagaci, kao ni drzava, nece ili ne mogu nista uciniti da zastite novac ulagaca. Domaci ulagaci su obeshrabreni, a strani otjerani.
Trebalo je uskoro poceti realizovati planove, i onda se desi ovo. Neko je uvidio priliku za jeftinu kupnju i neplanski uletio. Mozemo mi reci sto nisu ovako ili onako, ali gospodo da vam kazem: ne ocekujete valjda da neko kupuje za jedan cent skuplje nego sto mora? A KO STOJI IZA BERZE ?!
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

I poenta sve ove price je prelomi dugovanja Imp.Pharm uz debelu kamatu kao i Sberbanci, prodaj 30% Alvogenu al po cijeni od 22 KM i svi dobri !!! :D Al sve pod izgovorom kako je Arslanagic kriminalac a Vi djevica Marija :D
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Sabur2
Ti pričaš neke bajke kao da ne živiš u ovoj državi.
O kakvim zakonima i radničkim pravima govoriš? 70% radnika u BiH je obespravljeno, ni zdravstveno osiguranje ljudi nemaju, prijavljeni na minimalac, ne mogu u penziju zbog neuplaćenih doprinosa... U Bosnalijeku je do sada bilo onako kako bi u svakoj firmi trebalo biti, poštivanje zakona i radničkih prava 100%.
Nismo dosuše svi ni u tom i takvom sistemu bili prezadovoljni, ne može baš svih 750 radnika biti zadovoljno, ali kad se sve sabere i oduzme - vrlo dobar!
I do kada više te priče o Ranibosu, Loprilu i sl.? Pa šta mislite kako rade druge farmaceutske kuće. Milijarde se koriste za podmićivanje, javna tajna.
Pričaš hvalospjeve o HADEN-u. Pa mi ni danas, godinu dana poslije početka preuzimanja Bosnalijeka, još uvijek ne znamo ko stoji iza HADEN-a!
Daj mi samo jedan primjer, navedi neki njihov postupak, izjavu, bilo šta za šta bih se mogao uhvatiti, odakle bih mogao crpiti optimizam za dalji razvoj događaja oko Bosnalijeka!
Investicijski bankar
Posts: 4
Joined: 16 Aug 2013, 11:14

Re: Bosnalijek

Post by Investicijski bankar »

Da odgovorim na meni postavljeno pitanje iako cu ponavljati sto su neki vec napisali pa i detaljnije od mene samog. Znaci ovako, NO koji je izabran na skupstini dionicara 25.05.2013. godine i koji je KVP upisala u skladu sa Zakonom, odlukom Vlade F BiH i zakonodavno-pravne komisije Parlamenta F BiH od neki dan i potvrdom oba doma parlamenta koja je neupitna u septembru mjesecu, nastavlja legalno i legitimno sa radom. To nadalje znaci da su sve odluke tog NO od prve pa do danas potpuno legalne i legitimne i da je taj nadasve prozivani g. Nedim Uzunovic jedini legalni i legitimni direktor Vase kompanije od dana kada je imenovan na tu funkciju.
To su cinjenice, a sad neko voli, neko ne voli, ali to je potpuno u skladu sa zakonima. Iskreno zaprepasten sam da se uopste moglo doci u situaciju da neko osporava samu KVP, jer bez KVP ne postoje dionicka drustva kao sto su berze, banke, fondovi, velike i znacajne i privatne i drzavne kompanije ect, a bez tih dionickih drustava ne postoje ni radna mjesta bolje receno zivot bi stao. Slikovito da kazem to bi bila daleko gora situacija nego rat 92-95 (nikada i nikome se neponovilo!).
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Sa ovakvom komisijom, vladom, parlamentom i inestitorima gore nam je nego '92!
Tada smo makar mogli negdje izbjeci, ja nazalost ni tada nisam, i imali smo neprijatelje u liku cetnika na brdima a sada nas "nasi" polahko ubijaju i razvlace nam pamet!
hadzo
Posts: 56
Joined: 10 Jun 2013, 20:13

Re: Bosnalijek

Post by hadzo »

Nenormalno je da Vlast ne vodi racuna o tome da organi vlasti i regulative budu na vrijeme birani i zakoni primjenjivani kako se ne bi dolazilo u situaciju ovakvog pravnog vakuma i haosa koji unosi nepovjerenje kod svih ulagaca/investitora i kroz to unistava nase uspjesne kompanije
Post Reply