Bosnalijek

radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Moj zeleni, ako nisi jedan od onih što u noćnim terminima igraju fudbal sa vd-om u krugu Bosnalijeka, ne vjerujem ni da će tebi cvjetati ruže kao ni nama koji nismo oduševljeni novim "vlasnicima".
Žalosno je što su se radnici tako raslojili i što jedni druge gledaju preko nišana, to prvenstveno mislim na ove odane HADEN-u koji kao da mrze sve ostale.
Ja lično, a i veliki broj drugih radnika, nisam ni za bivše ni za sadašnje, mislim da radnici moraju da se bore samo za svoja prava, za svoja radna mjesta i iste privilegije koje su do sada imali a ne da se svrstavaju uz nekoga a protiv nekoga, pogotovo što, ruku na srce, nama uopšte nije bilo loše sa Arslanagićem, iako smo bili svjedoci svi naglog bogaćenja pojedinaca.
Ali šta ti znači pošten poslodavac, kakvi su eto ovi hadenovci, koji neće sigurno ništa uzimati sa strane, kad ne zna napraviti novac!
Znamo svi ovog novog izvršnog za marketing, njegove kolegice i kolega kažu da nije bio sposoban ni za ono što je radio a sada je eto ko biva sposoban da godišnje pravi promet od 150 miliona maraka.
A o drugim članovima uprave, koji su se dokazali u prethodnom mandatu samo tako, da ne trošim riječi.
Sve u svemu, bezveze ovo pisanje ovdje, ne donosi nikome ni štete ni koristi.
Ljudi koji ovdje pišu uglavnom znaju sve i ne zanima ih mišljenje one druge strane.
Žalosno je samo što je kompletna javnost tako inertna i indolentna na ova dešavanja u Bosnalijeku, poslije ovoga će pajser da radi i u mnogim drugim firmama, garant.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@radnik-bsnl
Mislim druže da nagađaš, kažu ovi ovo, kažu ovi ono. Inače je previše nagađanja, neka ljudi rade svoj posao pa ćemo da vidimo. Do neki dan nam je Amar vodio prodaju, a svi dobro znamo, što je činjenica a ne nagađanje, da nije znao ni nabrojati proizvode koje prodajemo, a kamoli nešto više. Kebe dokazani međunarodni industrijski špijun i da dalje ne nabrajam. Hoću da kažem da je previše je negativnih činjenica vezano za Edu i Amara, Kebea, Fiku, Mirjanu, o Melihi da ne pričam. Ovo su novi ljudi koji zaslužuju šansu, imaju iza sebe iskustvo i poprilične rezultate što možete vidjeti i u krtakim biografijama na web stranici. A o drugim članovima Uprave samo jedna činjenica, svi se ovdje hvalimo našim proizvodima, njihovim kvalitetom, kažemo da su traženi na tržištu i na kraju od tih proizvoda i živimo. Ne treba zaboraviti da ti prozvani članovi Uprave upravo rukovode proizvodnjom, razvojem, kontrolom i kvalitetom i zaslužni su za te proizvode. Na kraju krajeva, nisu oduvijek bili Uprava, dokazivali su se i na manjim pozicijama i to vrlo uspješno, ako ćemo biti pošteni.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Postovani Cicak, tesko je sa Vama se raspravljati kada cijelo vrijeme pokusavate da provocirate, ne mene nego ostatak radnika BSNL koji nisu Vasi istomisljenici.

Članovi Nadzornog odbora su Konstantin Zevlov, Mirna Sijerčić, Vedad Tuzović, Bernardin Alagić i Edin Dizdar. Takav sastav NO je upisala i KOMVP. Niti sud svojom tkz. Vikend presudom nije ponistio i proglasio neregularnim ovakav sastav NO (iako strana koja se protivi ovakvoj odluci na sve nacine pokusava da kaze da jeste a sto nije tacno), nego smatrajuci i dajuci sebi za pravo da tumaci odredbe zakona ponistio rjesenje KOMVP i vratio KOMVP na ponovno odlucivanje. Znaci sud se uopce nije doticao legalnosti NO Bosnalijeka. Ako se autenticno tumacenje zakona usvoji u parlamentu ovaj NO ce biti i zvanicno upisan u registar kod KOMVP. Ali mislim da ce i prije donosenja autenticnog tumacenja u parlamentu, taj isti sud ponistiti svoju presudu jer postupajuci sudija je prekrsio procedure kod donosenja iste i to je u postupku kod suda. Nazalost postoje odredjeni lobiji koji na sve nacine pokusavaju da prolongiraju takve odluke kao sto je i rjesenje o upisu direktora Nedima Uzunovica. Ako zelite nesto da opstruirate vrlo je lako proceduralno naci nacin za to, posebno u nasoj drzavi gdje sudovi ne rade svoj posao, ovdje ne zelim da komentarisem odluke suda, nego samo trazim da donose odluke i presude ma kakve one bile. Za mene je rad ako donesu i suprotnu odluku od one koju bi ja zelio. Svi krive KOMVP za njene odluke, ali ta je institucija barem u svim slucajevima donijela odluku. Sud je glavni krivac za ovakvo stanje u BSNL jer njihovo ne cinjenje i ne rad produzava agoniju i radnika i dionicara, i direktno nanosi stetu svima. Zbog svega toga mi se ovdje prepucavamo i branimo svoje stavove a jedina institucija koja bi trebala da kaze svoj stav je na bolovanju i godisnjem odmoru.

Dionicari nisu osteceni za 4 mil.KM nego upravo suprotno. Za mene je vrijedno hvale svaki posao koji se dogovori u ovim "crnim" danima za BSNL. Vrijedno je i to da mnogi radnici i uprava, bez obzira na sve probleme i opstrukcije pokusavaju da rade i bave se svojom osnovnom djelatnoscu. Ne vidim niti jedan razlog, zasto bi cekali na upis u registar pa da pocnu sa radom. To moze trajati jos neko vrijeme, a za to vrijeme bi kompanija trebala po Vama prestati raditi - sto bi donijelo ogromne gubitke i nesagledive posljedice.

Pitanje za Vas ? Kako gledate na nelegalne radnje i neovlasteno trosnje novca od strane g.Handzica, koji direktno nanosi stetu BSNL, radnicima i dionicarima ? Mislim da uprava na celu sa g.Uzunovicem nije za sada potrosila niti jednu KM, ljudi koji su dosli da rade u timu sa g.Uzunovicem nemaju primanja a rade svakodnevno i ostavaruju prihode ?

Novac od IP ce doci na racun BSNL, niti na jedan drugi racun. Sta ce biti sa novcem koji je potrosen od strane g.Handzica ? Ko ce vratiti taj novac ?
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Postovani Kasime ,opet mi poturate nesto sto ni blizu nije istine ! Ako moje pitanje dozivljavate kao provokaciju ,onda sam ostao bez rijeci ! Samo sam zelio da mi pojasnite neke nedoumice i nejasnoce kao radniku i dionicaru . Sta je tu lose , molim Vas? I opet molim za odgovor, 30 % vlasnistva ima Haden, a svih 5 clanova NO su vasi i smatrate ih legalnim i sa punim pravom potpisujete ugovore bez da ste upisani ? Onako kako ja dozivljavam ovu situaciju , Vi negirate i vladinih cca 20 % , 9 % Libijskog kapitala i sve ostale male dionicare ?!
Postovani , molim Vas prenesite gospodi koja su angazovala kauboje iz samo njima znanih razloga , da mi posteni i vrijedni ranici samo stitimo svoja radnicka prava kao i ineterese nas malih dionicara ! Ne vidim zasto Vas to toliko vrijedja i pogadja ?!
A svi oni koji su trosili " neovlasteno" nas novac , molim da se dokaze i pravno sankcionise...
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Pitanje za cicka vu, zašto se nisi javljao/la kada je Polić potpisivao ugovore recimo sa Abdi Ibrahimom? Kad je Polić zapošljavao desetine novih u Bosnalijek? Polić je odbijen na svim mogućim sudovima oko upisa, a svi smo znali da mu je Nadzorni odbor nelegalan i kriminalan, čak ga je i Trhulj tužio!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Polića sudovi odbili, isti Nadzorni odbor imenovao Fiku za vd a. Znači i Fiki je noga na sudu. 2+2=4
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Niko iz Hadena ne osporava vladinih 20%, 9% od libijaca i ostale dionicare. Moje misljenje je upravo suprotno, da se Hadenu negira 30% njihovih dionica.
Zvanicno predstavnik Hadena je trazio da imaju 2 clana NO i to je sve i cak je receno kada vlada predlozi svoje clanove NO da ce postojeci clanovi NO Hadena, podnijeti ostavke.
Svaki dionicar ili grupa dionicara sa 10% vlasnistva moze zahtjevati odrzavanje skupstine dionicara i OBAVEZNO je isto omoguciti. Kako je Haden sazvao skupstinu dionicara na isti nacin je i Vlada prosle godine uradila isto, a to pravo pripada i svim drugim dionicarima! Nikome nije bilo zabranjeno da ucestvuje na toj skupstini. Suprotno tome, kriminalno i nedopusteno se pokusalo zabraniti da koristi svoja prava koja im se cijelo vrijeme i osporavaju. Zasto ?
Evo zasto :
Zasto je bivsi direktor BSNL od Hadena trazio garancije da se g.Amar postavi na funkciju izvrsnog direktora te da mu se da mogucnost da imenuje i direktora za finansije ? (ko poznaje prijave protiv navedenih osoba bice mu jasan odgovor).
Zasto g.Trhulj je trazio , prvo da on imenuje direktora BSNL i jos jedno mjesto izvrsnog direktora ? Kao uslugu tome je nudio da prijedlog da Vlada nece predloziti svoje clanove NO ? Onda je trazio samo da mu se obeca jedan direktor izvrsni - za finansije i jos da Haden glasa za kandidate (2 clana) Vlade koji nece zvanicno biti predlozeni od Vlade, nego "neformalno" od ministra.
Ko to njima daje za pravo ? Cije interese obojica gore navedenih predstavljaju ?
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Trhulj je Arslanagićima i ekipi očito definitivno okrenuo leđa, glasao je na Vladi da KVP mora raditi sve dok se nova ne imenuje. To dodatno boli pa se ekipa iznenada i vrlo agresivno aktivirala čak i ovdje na forumu gdjebi realno, panzer je 100% u pravu, priča trebala ići u totalno drugom smjeru. Nažalost teško je ići u pravom smjeru kad te vuku nazad ili u najboljem slučaju na stranu. Pitanja postavljaju, hiljadu zašto, hiljadu zato... Trhulj je političar, malo smo svi zatečeni njegovim postupcima u posljednje vrijeme, ali izgleda da se vraća onaj stari Trhulj kojeg su zaista mnogi hvalili kao pametnog čovjeka, pravog matematičara-inžinjera, nadam se da razumijete što želim da kažem, a definitivno nije ironično.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Slazem se da bi prica trebala ici u drugom pravcu, ovo je vise postalo besmisleno i zamorno vjerovatno vecem djelu citalaca i clanova foruma.
one
Posts: 1727
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

Sarajevski Bosnalijek je u avgustu ostvario rekordan promet od oko 10,5 miliona KM, rečeno je portalu Indikator.ba u Upravi komapnije.

Avgustovska prodaja je veća za 13 odsto od planirane, a izvoz je povećan za 26 odsto, čime se već počinje kompenzirati loša prodaja u prvih šest mjeseci ove godine.
- Očekujemo da će do kraja godine 2013. godine zadržati pozitivan trend u prebacivanju mjesečnih planova prodaje, što se psoebno odnosi na Bosnalijekovo tržište u RusijiUprkos opstrukcijama v.d. izvršnog direktora za finansije šefika Handžića, uspijevamo dobrim dijelom da održimo poslovanje Bosnalijeka i postavimo temelje za još veće uspjehe, naveli su u Upravi Bosnalijeka sa Nedimom Uzunovićem na čelu.
Post Reply