Bosnalijek

cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Pa zalosno je upravo to da je Arslanagic mnoge nahranio, obukao , emancipovao , izedukovao , izgradio , obogatio u konacnici , I TAKVI SU SE OKRENULI PROTIV NJEGA! Ama nisu se oni okrenuli protiv njega vec protiv MENE!!!Gospodo HADENOVCI VI NIKADA NE MOZETE BITI TANDAM ARSLANAGICU!!! NE BRANIM postovanog direktora , NEGO OD VAS SVIH TRAZIM DA CU IMATI SVE OVO STO MI JE TAJ COVJEK OMOGUCIO DA IMAM. I NE SAMO JA VEC MNOGI...
panzer
Posts: 12053
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

U pravu si. Samo hazreti Edin je to radio.

Na ovoj temi svake sedmice sve gora priča. Malo šta konkretno ali nije čudo. Dioničara je najmanje u ovoj priči.


P.s Ne sporim da je radnicima bilo dobro (iako sam čuo da su neki radnici imali niža primanja, što je po meni logično) ali problem je što je taj čovjek kriminalac.
Last edited by panzer on 30 Aug 2013, 16:30, edited 1 time in total.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

lapsus prilikom tipkanja PANDAM*
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

pa eto panzer NATJERAJ PREMIJERA DA POTPISE DA CEMO MI RADNICI IMATI SVE OVO STO DO DANA DANASNJEG IMADOSMO !!! A VI DIONICARI uz svo duzno postovanje bi imali ..... da nije bilo takve ljdine na celu ove firme a mi ga vjerno pratili i radili i stvarali!!!
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

BSNLR pada cijene zadnjih dana, nema velikih naloga za kupovinu. Ono što me ujedino cudi i raduje je da nema naglih padova uzimajuci u obzir aktuelnu situaciju u bosnalijeku i neizvjesnost koja je vladala na kompletnom finansijskom trzistu zbog komvp.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

@cicak
od Vas kao da je neko ukrao kompaniju, jer je upravo i problem sto istu smatrate svojim vlasnistvom a tako ste i upravljali sa njom. Kompanija je vlasnistvo dionicara i u zemlji u kojoj ste se borili svako ima pravo da kupi i proda, odnosno bude vlasnik. Osnovno pravo u svakoj demokratskoj zemli. Radnici niti managment firme nema pravo da odredjuje ko moze a ko ne moze biti vlasnik kompanije. Ta vremena su davno prosla.. Sad zamislite sebe da kupite nesto a drugi Vam osporavaju da kupljeno pravo koristite, I tu lezi sav problem trenutno u BSNL. Haden je regularno vlasnik 30% BSNL i to mu se ne moze osporiti niti bilo ko moze zabraniti ljudima da kupuju dionice BSNL. Niko ko je prodao svoje dionice nije natjeran, a podsjecam da su svoje dionice prodale i medjunarodne institucije kao sto je Svjetska Banka. Nazalost, vremena samoupravljanja su davno prosla, koja vi prizeljkujete i sjecate se. Ja kao dionicar od takvog uspjesnog menadzera nisam imao nikakve koristi nego upravo suprotno.
Spominjete koliko ste dali drzavi, a sto ne kazete koliko ste uzeli od drzave (svi znamo za specijalne cijene lijekova za nase borce, narode i narodnosti), koliko od vlasnika? Koliko novca je otudjeno iz kompanije? Premijer niti drzava nije vecinski vlasnik kompanije nego naprotiv, i ne mogu potpisivati niti obecavati nista vezano za BSNL. Pogotovo to ne moze raditi Reis ili neko drugi ... Jedina im je mogucnost da svoje interese iskazu kao i svi drugi putem vrhovnog organa drustva - skupstine drustva, sve ostalo je prazna prica. Haden ima 30% vlasnistva, skupite – udruzite ostalih 70% dionica i odlucujte kako god zelite. Niko Vam nece i nesmije praviti problem, ono sto stalno ponavljam je da svoja prava svako vezano za BSNL može ostvariti jedino putem skupstine drustva
Kao dionicari kompanije ocekujemo od direktora da provodi politiku nas vlasnika a ne svoju politiku i politiku sta bi radnici voljeli. Radnici trebaju da budu placeni za svoj rad i da imaju prava koja im zakonski pripadaju (Ni manje ni vise) i shodno svojim ugovorima o radu, jer to je jedini dokument sa kojim su povezani sa kompanijom i to je jedino sto mogu ocekivati od kompanije. Odlucivanje ko ce biti direktor, clan NO i vlasnik je samo pravo vlasnika kompanije. Zato svoje lijepe trenutke u kompaniji ostavite za sebe i svoje saradnike (drago mi je da ste ih imali) a ja Vam zelim jos mnogo lijepih trenutaka u zivotu i radnoj karijeri.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

e hvala Vam dragi Asime K na ovom postu, sve ste rekli ...Haden je prevario radnike Bonalijeka i koristi ih kao ovce da bi sa svojih 30% prevladao cjelokupnom kompanijom..znači pred skupštinu su lagali zaposlenike i sa njima zakazivali sastanke prdestavljajući raniju upravu kao lopove a sebe kao ljud ekoji će razviti Bosnalijek (smiješno) i radnicima obezbijediti sve hahahhaahhahaha samo da bi dobili 5% dionica od zaposlenika i kako bi dobili ovce koje će ovako pistai dopise kako im nije dobro u Bosnalijeku kada oni obiju kompaniju sa svojih 30% i vi ste u potpunosti upravu kada kažete da su zaposlenici nebitni ali eto Arsli su bili bitni i dao im je sve.........Mene samo sad cudi kako vi ne shvatite da su oni debelo zeznuli i dioničare obzirom da su kupili cijelu kompaniju sa 30% i sa cijenom koja se nije micala sa 14KM i sada je li mislite da ce se ikad cijene dionice podići pa ova firma ce propasti isto kao i sve u ovoj zemlji a mogla se prodati strateskom partneru kao dobro sređena mlada pa da i moi dioničari ušicarimo
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Muuuu, g.Arslanagic nije vlasnik firme u omjeru u kakvom je Haden sada u Bosnalijeku. Ne zelim stalno pricati i pisati o tome, sta je uradio, ukrao, kome je sta dao i slicno. Mislim da je toga nazalost pun forum kao i drugih bljuvotina o drugim prozvanim ljudima. Svi imaju svoju istinu. Zalosno je sto svi to pisemo (I ja pisem, ne odvajam se od drugih) ali takva su vremena i takvo je okruzenje, a demokratija nam dozvoljava da kazemo sta zelimo.
Ja sam svoje povjerenje – odnosno punomoc za zastupanje dao Hadenu na zadnjoj skupstini dionicara i to je moje pravo i moja odluka. Ne radim u Bosnalijeku, ne znam sta se gore desava medju radnicima, ali koliko vidim, citam i cujem, veci dio radnika BSNL nebi rekao da je na „strani” Hadena, nego podrzava legalno izabrani menadzmenta kompanije (to niko jos nije osporio niti je sud presudio da nije tako) i bori se protiv bivseg menadzmenta kompanije koji cini sve pa i kriminalna djela samo da bi ostali. Zasto ? Ako je to sve tako „bajno” bilo u proslosti? Ako su g.Arslanagici bili tako posteni, korektni i veliki menadzeri ? Vi svoje radne kolege (ne znam jeste li Vi zaposlenik BSNL, ali predpostavljam) nazivate ovcama ? Kako onda sebe nazivate ? Kako ako su im Arslanagici dali sve neko moze doci i obecati nesto i vecina da odbaci sve blagodati koje su imali ? Bojim se da je u tim blagodatima uzivala samo manja grupa odabranih radnika. Zasto ruska kompanija kao Imperia Pharm ne moze biti partner Bosnalijeka? Sta je to toliko lose kod Imperia Pharm-e ? Koliko je to BSNL veci, bolji i vrijedniji od te kompanije ? Ja bih volio da je dosao pfizer i kupio dionice po 90 KM. Budimo realni i objektivni. BSNL preko 50% svoje prodaje ostvaruje na ruskom trzistu i pozeljno je imati partnera na tom trzistu i smatram da to nije losa opcija, cak naprotiv. Na domacem trzistu kompanija BSNL moze ostvariti vrlo malo boljitka u odnosu sa sadasnje stanje a za ocekivati je realno i slabljenje pozicije, zato je jako bitno da jedna kompanija kao sto je IP udje u partnerstvo i pokusa ostvariti sto bolje rezultate na velikom ruskom trzistu. U ostalom ko je napravio najbolje rezultate na tom trzistu, i ko je razvio to trziste? Nije g.Arslanagic nego upravo g.Uzunovic. Postenim i vrijednim radnicima sigurno da je buducnost bolja uz Hadenovce nego uz domace krpelje, a onima koji su u BSNL zivjeli od tudjeg rada i uzivali „blagodati” vladavine porodice Arslanagic, buducnost u BSNL nije bas obecavajuca i sasvim mi je jasno njihovo nezadovoljstvo i ljutnja.
montypython
Posts: 3924
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

evo procitah i ja taj članak u SB i moram reći, sve se manje više poklapa sa onim što sam ja mislio o svemu tome. Osim što je rečeno štošta o Hadenu Imperia Pharmu Proteku nije se štedila ni suprotna strana pa je spominjana i Brštanica, (označena kao "praonica para") napumpani špediterski troškovi, apartmani i sve vrste curenja u to doba, Amar i Edin su pominjani više puta u negativnom kontekstu. Dakle oba tabora su prilično ogoljena i nipošto ne bih članak nazvao jednostranim što se dešava po prvi put,
Ne mogu se složiti ni sa procjenom proletera (mada uvažavam njegovo mišljenje o mnogim stvarima) o SB i Avdiću ili ne u u potpunosti. Ima Avdić svojih minusa, ima počesto i kafanskih i tračerskih priča kod njega, ne sviđa mi se ni taj Reflex ni društvo (ni priče) tamo, ne ulazim u te obavještajne spletke ali može biti. A kakav je to novinar danas da nema veze, pa i u obavještajnim krugovima, na ftv sugurno nemaju nikakve veze pa ništa i ne znaju ni o čemu. Međutim SB je jednostavno prilično informativan list, sa dosta elemenata istraživačkog novinarstva. Evo zadnji broj ovaj članak o Bosnalijeku, sa ciframa i detaljima gdje se autor ne provaljuje kao npr u Avazu gdje prave kardinalne brojčane i logičke greške. U istom broju članak o namjenskoj industriji sa ciframa i novim podacima i detaljima ugovora koji jednostavno teško možete naći na drugom mjestu, detaljan izvještaj o aktuelnoj situaciji u Mostaru itd itd Evo skratiču da ne budem puno off topic
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Ima nas puno koji pratimo ovaj forum ali se ne oglašavamo baš, računamo ovo je forum za investitore a ne za radnike.
Međutim ne mogu da vjerujem kako ovdje neki ljudi brane neodbranjivo i podržavaju nasilje koje se provodi nad Bosnalijekom i u Bosnalijeku.
Cicak, da ti ja odgovorim šta ćemo imati sa HADEN-om, ko god on bio, ni trećinu druže od onoga što smo do sada imali, zar ne možeš sam izvući zaključak iz ovih dosadašnjih zbivanja.
Neće nam biti neka utjeha što ni dioničari neće dobiti ništa, osim što će nešto ušićariti par ovih "đavoljih advokata" što vise na ovom forumu.
Ne volim da optužujem ljude bez čvrstih dokaza, ali ne trpim ni kada nekoga neosnovano hvale i kuju u zvijezde.
Asime, nije Uzunović bio baš toliko sposoban, on je bio uspješan koliko je Edin Arslanagić bio, pravi uspjesi Bosnalijeka na Ruskom tržištu su uslijedili tek dolaskom Bojana Kebea, to je istina.
Dalje, ako malo pogledate stranicu agencije za lijekove, vidite da Bosnalijek nije nikada držao ni 20% tržišnog udjela u BiH a danas nažalost ne drži ni 6%, tako da priče o da je država nešto dala Bosnalijeku ne piju vode uopšte.
Ljudi kojima se okružio Uzunović nisu kalibar ni da vode jednu piljaru a kamoli jednu ovako zahtjevnu i ozbiljnu kompaniju i to je žalosno i indikativno u kojem pravcu bi mogao da ide Bosnalijek na čelu sa takvim ljudima.
I nisu baš svi radnici uz HADEN, kako neko može biti za nekoga a ne zna ni ko je ni šta je, radnici su slijedili svoje direktore koji su opet slijedili svoje izvršne direktore i to je to.
A koliko su Rusi dobri investitori, najbolje znaju njihova pravoslavna braća u RS, pitajte ljude u Bosanskom Brodu ili u Modriči kako ime je raditi.
Za kraj, analize prodaje na domaćem tržištu su toliko katastrofalne da se Bosnalijek bukvalno urušava a "nova uprava se češka"!!!
Post Reply