Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Malo podsjećanje za sve nas kada su Arslanagići u pitanju i da ne zaboravimo da je ŠEFIK HANDŽIĆ-FIKO ZET ARSLANAGIĆA, A MELIHA BEGOVIĆ I MIRJANA LASIĆ POSLUŠNICE ZA 10 HILJADA KM MJESEČNO!

http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/bosn ... -jetseteri
http://www.depo.ba/hronika/kad-bosanac- ... -za-svadbu
http://www.krajina.ba/57909/bankovni-iz ... na-luksuz/
http://www.depo.ba/hronika/arslanagici-rezidencija
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Zamisli ljude koji su uzeli desetine miliona, koji vozaju porshee, najnovije mercedese i toyote, imaju kuce i vikendice sa bazenima i sve to na naš račun, parama Bosnalijeka, a sada nedaju zarađenu platu radnicima iako ima i para na računu?

I ...... mlade Ruskinje na račun Bosnalijeka...
I tata bi, sine :lol: :lol:
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

OHR je uputio pismo da KOMVP mora raditi i da clanovi KOMVP moraju nastaviti obavljati poslove sve do izbora nove KOMVP. Trazi od parlamenta hitno rjesavanje situacije kako nebi morao reagovati OHR u skladu sa svojim ovlastenjima. Takodje trazi i da se zapocne konkursna procedura za izbor clanova KOMVP. Vjerovatno ce ova agonija biti brzo rjesena, a kako sam ranije predpostavio da ce OHR reagovati ako ne reaguje parlament. Zato je ovo i ubrzano sa strane Vlade i parlamenta.

Sto se tice plata zaposlenicima BSNL, nazalost na osnovu jutrosnjeg saopcenja g.Sefika H. nije za ocekivati da ce isti potpisati plate zaposlenim. On ocekuje da sindikat izbaci g.Nedima i ostale pa ce tek onda potpisati.

Evo saopcenja :

Image
panzer
Posts: 12053
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

asim.k wrote:OHR je uputio pismo da KOMVP mora raditi i da clanovi KOMVP moraju nastaviti obavljati poslove sve do izbora nove KOMVP. Trazi od parlamenta hitno rjesavanje situacije kako nebi morao reagovati OHR u skladu sa svojim ovlastenjima. Takodje trazi i da se zapocne konkursna procedura za izbor clanova KOMVP. Vjerovatno ce ova agonija biti brzo rjesena, a kako sam ranije predpostavio da ce OHR reagovati ako ne reaguje parlament. Zato je ovo i ubrzano sa strane Vlade i parlamenta.
Ma jel se to neko šali. Konkursna procedura. Ono što je parlament tražio više od godinu dana.

I ono što je meni zanimljivo da niko ne traži odgovornost onih koji odbijaju da se raspiše konkurs nego se čak takve odluke da postave "svoje lutke" u javnosti podržavaju.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Moj Panzer tipično za ovu zemlju i naše političare i crvene i zelene i plave i šućmuraste... Ono što je važno to je da se stvari napokon pokrenu s mrtve tačke, da se prvo rješi pitanje odluka KVP do izbora nove komisije i da se tako spriječi raspad ovo malo sistema koje imamo. OHR kasno reaguje, ali eto bolje ikad nego nikad, AUTENTIČNO TUMAČENJE očito ima podršku i to je očito gotova priča! A i ovaj konkurs brate više neka raspišu i završe priču...Da se opet ne ponovi ili da opet neki Žilić ne nađe "rupu" u zakonu pa da ruši firme zarad svog honorara.

Sa aspekta nas u Bosnalijeku očito je ova priča završena i samo je pitanje dana kada će JOŠ JEDNO POTVRDITI NADZORNI ODBOR SA G. KONSTANTIN ZEVLOVOM NA ČELU, na žalost mnogih...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Za nevjerovati. OHR kažete ?!
Dejtonski sporazum ugrožen zbog (ne)rada KVPFBiH ?!
A zbog Dodikovih opstrukcija nije??
gdje ja ovo živim ?!
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Ma ugrozen je novac, to je bitnije od Dodika, ne znam kako to ljudima nije jasno. OHR je isto reagovao kad je bila u pitanju Agencija za bankarstvo, opet zbog novca. Pa nije borba oko Bosnalijeka, borba za postenje i drzavu, nego za novac. (nije samo BSNL vezan za KOMVP, imate BBI banku - 30 mil.KM stoji na nenamjenskom racunu - banka gubi svaki dan ogroman novac, neke banke mogu izgubiti dozvolu za rad ili doci pod sankcije jer se ne mogu napraviti formalne odluke kao sto je upis NO, dokapitalizacija i slicno) Ne vrti se sve oko BSNL iako opstrukcije za KOMVP dolaze samo od BSNL i Sar.Pivare cija su odredjena lica se nasla "nezadovoljna" odlukama KOMVP. Dobro je sto ce se ovim rjesiti i buducnost da se ovakve situacije vise ne ponove, postojace praksa iz ovih slucajeva.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Ne budite na kraj srca ljudi, ovo neki rade za svoju djecu, doduše ostavljajući nečiju drugu djecu gladnom, ali njihova su preča djeca, predodređena da žive u blagostanju.
Ako bude imalo pravne države ovdje, zatvori bi trebali biti puni kriminalaca što su se svili oko bosnalijeka, ali predosjećam da neće biti ništa od toga.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

ovaj zeleni i asim mi sve više vuku na to da je i njima obećano da ce svoju djecu da udome u Bosnalijeku :D
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Mora da su tebi muuuu već obećali, pa misliš da su svi kao ti ;) a s obzirom koliko afirmativno pišeš o kriminalcima i koliko veličaš ono blato od novina SB nije to daleko od istine :D
Post Reply