Bosnalijek

sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Kao prvo ne blatim nikoga, samo iznosim ono kako komentarisu obicni ljudi koji nemaju veze s bosnalijekom.
Komentarise covjek u tramvaju da 60 mjeseci nije primio placu a ova gospoda se zali za jednu... psovka.
Kao drugo rekao sam vec kakvoj grupi ljudi pripadas, retorika ti je kao kod radovana k.
Kao trece vidim da si ti lijepo hajrovo od tih koje sad pljujes, jer su te fino uhljebili, visis na forumu vazdan, znaci slomi se od posla. Za razliku od tebe i tebi slicnih neki ljudi krvavo zarade svoju placu.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Evo i zvanicne potvrde od komisije :

http://www.mojevijesti.ba/novost/168170 ... -anulirani
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

Molim vas kupite Slobodnu bosnu, tu je cijela istina o Bosnalijeku ......TAČKA
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

asim.k wrote:Evo i zvanicne potvrde od komisije :

http://www.mojevijesti.ba/novost/168170 ... -anulirani
Niko drugacije nije ni sumnjao. Arsla i handzic uz podrsku ministra kupuju vrijeme ne bi li se desilo da meteor pogodi zemlju pa da nestane covjecanstvo i sve se zaboravi. Najvaznije je da bosnalijek dobije potvrdu legalno izabranog rukovodstva, da odluke i pravac razvoja kompanije budu legalno usvojeni a da duhovi proslosti jednom zauvijek ostanu proslost.

Presuda vrhovnog suda i tuzba handzica kojom je doveo u krizu cijelo trziste kapitala zemlje je iz moje tacke gledista u domenu desavanja '92 i napada agresora na domovinu. FUJ!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Muuu evo citamo Slobodnu bosnu, pa sta? :) bla, bla, bla trac partije i blacenje svega i svakoga... Kazu juce u novinama danas u Slobodnoj bosni :D
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Do neki dan je bila priča da Haden kupuje Bosnalijek Bosnalijekovim parama?! Pa da su Hadenove pare domaće pare, domaćih ljudi što je tvrdio i Halil Čengić veliki Prorok SASE :) Apsurdi, ali su to tvrdili i u SB više puta do sada. Sada najednom su to pare Imperia pharm, nema dalje. Sve znaju, kako im koji dan paše... Poput priče da je Fiko bio taoc, da su ga zarobili, a čovjek svaki dan izlazio i dolazio po više puta... Gledali ga mi svi svojim očima, a onda čitali u novinama da je taoc :D Dalje, neću biti ničiji advokat ali brate ja više vjerujem svojim očima nego bilo kome, a naročito SB. Tako sam svojim očima gledao web stranicu Imperia pharm, kompanije sa preko MILIJARDU prometa, a u SB kažu da je "marginalna" kompanija ma šta to značilo :) Pogledajte tabelu i kompaniju na broju 10 ;)
http://www.impharma.ru/text/2/lang/eng
Znači laž do laži, obmana do obmane, trač do trača i tako ukrug... Eto SB zna ko je neka guvernerka tamo i ko je njen sin... A NAJBOLJE OD SVEGA, PAZITE SADA OVO KAŽE HADEN SA IZ LIHTENŠATJNA :D Nije ovo slučajno, pošto znaju da Luxemburg nema off shore firme, nego su tamo firme u oblicima kakve imamo recimo i u Hrvatskoj i u cijeloj Europskoj uniji čiji je jedan od temelja Luxemburg, a Lihtenštajn ima off shore firme onda je bolje Hadenu prikačiti drugu državu ;)

Šta reći? Koju posluku porati? ;)

FIKO RADNICI ZNAJU KO JE KRIVAC ZA KAŠNJENJE PLATE, GLAVOM I BRADOM ŠEFIK HANDŽIĆ OD ČIJEG POTPISA U BANKAMA ZAVISI ISPLATA! ISPLATA NEZAVISI OD NOVE UPRAVE NA KOJU POKUŠAVAŠ DA PREBACIŠ ODGOVORNOST!

FIKO ISPLATI PLATU NAMA RADNICIMA, ZARADILI SMO JE, IMAMO PARE NA RAČUNU, SVE JE SPREMNO ZA ISPLATU PLATE I TO ZNAMO SIGURNO, NEMOJ DA LAŽEŠ I OBMANJUJEŠ SVE OKO SEBE NEGO DOĐI U BOSNALIJEK I PUSTI PLATU, RADI SVOJ POSAO!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

@zeleni
Mene čudi što se ti čudiš i trošiš vrijeme na pisanje o Slobodnoj Bosni i Senadu Avdiću.
Konačno je neko IZ SARAJEVA napisao o Senadu Avdiću što mu pripada (Semir Halilović), a što sam ja ovdje davno napisao - novinarski odron koji mijenja stavove kako mu gazde kažu. Alkos, dužnik, ljudski smrad - napisaće za 100 EUR-a šta god...
I da ja ne trošim vrijeme na taj ološ samo da dodam da je to sindrom sarajevske čaršije navikle na centar pažnje, sinekure koje su dolazile od vlasti i međunarodne zajednice u vidu pomoći, razmaženost i sebičnost, samodovoljnost i širinaa pogleda pod Stupa do Kozije ćuprije. Često se ne čudim Hrvatima i Srbima kada za odioznošću pričaju o Sarajevu. Ako išta ima dobrog u ovom nakaradnom dejtonskom sistemu to je što se ne može iz Sarajeva odlučivati gdje halu postaviti negdje u Cazinu ili Gradačcu, pa se koliko toliko razvijaju i druge sredine.
Neko treba da se upita otkuda i zašto dolaze ideje o autonomiji Krajine, zašto robijaši (navijači Čelika) skandiraju uvredljivo čak i o Markalama, zašto se u Tuzli skandira ružno o Sarajevu... o "nebošnjačkim" sredinama da i ne govorim.
Dokle god se nešto u tom arogantnom i autističkom stavu sarajevske čaršije ne promjeni biće ovako kako nam je.
Malo je off topic...a možda i nije.
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/odgovor ... heri-poter
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@proleter
Potpuno si u pravu u svakom pogledu, bezveze trošim vrijeme i riječi na nikoga i ništa. Samo je žalosno da i pored svega očitog neki vjeruju drugima, a ne svojim očima.
montypython
Posts: 3924
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

zeleni.2012 wrote:Do neki dan je bila priča da Haden kupuje Bosnalijek Bosnalijekovim parama?! Pa da su Hadenove pare domaće pare, domaćih ljudi što je tvrdio i Halil Čengić veliki Prorok SASE :) Apsurdi, ali su to tvrdili i u SB više puta do sada. Sada najednom su to pare Imperia pharm, nema dalje. Sve znaju, kako im koji dan paše... Poput priče da je Fiko bio taoc, da su ga zarobili, a čovjek svaki dan izlazio i dolazio po više puta... Gledali ga mi svi svojim očima, a onda čitali u novinama da je taoc :D Dalje, neću biti ničiji advokat ali brate ja više vjerujem svojim očima nego bilo kome, a naročito SB. Tako sam svojim očima gledao web stranicu Imperia pharm, kompanije sa preko MILIJARDU prometa, a u SB kažu da je "marginalna" kompanija ma šta to značilo :) Pogledajte tabelu i kompaniju na broju 10 ;)
http://www.impharma.ru/text/2/lang/eng
Znači laž do laži, obmana do obmane, trač do trača i tako ukrug... Eto SB zna ko je neka guvernerka tamo i ko je njen sin... A NAJBOLJE OD SVEGA, PAZITE SADA OVO KAŽE HADEN SA IZ LIHTENŠATJNA :D Nije ovo slučajno, pošto znaju da Luxemburg nema off shore firme, nego su tamo firme u oblicima kakve imamo recimo i u Hrvatskoj i u cijeloj Europskoj uniji čiji je jedan od temelja Luxemburg, a Lihtenštajn ima off shore firme onda je bolje Hadenu prikačiti drugu državu ;)

Šta reći? Koju posluku porati? ;)

FIKO RADNICI ZNAJU KO JE KRIVAC ZA KAŠNJENJE PLATE, GLAVOM I BRADOM ŠEFIK HANDŽIĆ OD ČIJEG POTPISA U BANKAMA ZAVISI ISPLATA! ISPLATA NEZAVISI OD NOVE UPRAVE NA KOJU POKUŠAVAŠ DA PREBACIŠ ODGOVORNOST!

FIKO ISPLATI PLATU NAMA RADNICIMA, ZARADILI SMO JE, IMAMO PARE NA RAČUNU, SVE JE SPREMNO ZA ISPLATU PLATE I TO ZNAMO SIGURNO, NEMOJ DA LAŽEŠ I OBMANJUJEŠ SVE OKO SEBE NEGO DOĐI U BOSNALIJEK I PUSTI PLATU, RADI SVOJ POSAO!
Pa ne vidim ja nešto te milijarde. Znamo koliko dugo su kupovali ovo dosad dionica i kako je to išlo. I ako su tako parali što se je stalo na 29,9 %? Je li ova sad situacija ugodna?
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@monty
Evo ponekad da se i sa tobom složim :) Nije ugodna definitivno, ali ne možemo ti i ja zaključivati zašto jer sigurno nemamo cijelu sliku pred sobom. Ako su došli do 30% sigurno će ići i dalje, ko je lud da dopusti da ga ovako bubaju u budućnosti sa svih strana, malo Vlada, malo Halil, Malo Žila, malo ovaj, malo onaj... Ali, činjenica je da se iznose laži o Hadenu i Imperia pharmi, kao i o svim drugima koji nisu uz Halila, Žilića i naravno,Arslanagiće. Svako dobronamjeran i ko prati ovu priču, pa i ovdje na forumu, vidi da su mnogi nedosljedni sami sebi, da pišu kad im šta odgovara i kako im odgovara. Danas kaže jedno, sutra nešto sasvim kontra kao da juče nije ništa rekao i tako u krug...

Ono što je sada ozbiljan problem jeste plata nama radnicima, znamo da je Fiko štopa i između ostalog protiv toga se borimo. Zamisli ljude koji su uzeli desetine miliona, koji vozaju porshee, najnovije mercedese i toyote, imaju kuce i vikendice sa bazenima i sve to na naš račun, parama Bosnalijeka, a sada nedaju zarađenu platu radnicima iako ima i para na računu? Ucjenjuju nas da ih sram bude, ucjenjuju! Većina radnika ima ispod 1000 KM platu pa moj monty skontaj koliki je ovo udar na njihov džep, na njihovu djecu, a gdje smo i mi ostali i naša djeca...
Post Reply