Bosnalijek

Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Sarajevo 2012

Post by Pravda »

Ma koji ugovor koje plaćanje ovdje će vrlo brzo pravna država reći svoje a onda će sve izaći na vidjelo.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

ako bude pravne drzave pun ce zatvor biti Handzicevih jataka i kompanije
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Sarajevo 2012

Post by Custos »

Pravda wrote:Ma koji ugovor koje plaćanje ovdje će vrlo brzo pravna država reći svoje a onda će sve izaći na vidjelo.
Ja bi volio da pravna drzava izadje na vidjelo, ali pocevsi od 1991 pa nadalje. I da se dodje do informacije sto i kako je vladin paket pao na 19,2%, kako su slovenci bili vlasnici preko 10% dionica kupljenih po 3-4 marke, te sto je dionica u 2012 vrijedila 7 maraka, te sto je lopril u sarajevu naplacivan 20 maraka a u zenici 3 marke ili u inostranstvu marka, te sto neko vozi porshe na racun firme a neko dobija socijalni doplatak u firmi u kojoj radnici jedva kraj sa krajem sastavljaju, kome trebaju apartmani na bjelasnici, kome se pravila firma u rusiji, itd. Jedva cekam :)
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Custos, ovdje je najlakse neistomisljenike svrstati u arslanagicki klan, a mi ovdje osim poluobecanja i dosta traljavih poteza nismo vidjeli nista.
Ja smatram da dividendu treba uzeti, bolje vrabac u ruci..., jer tesko da ce neko retroaktivno povecati iznos te dividende.
Znamo da za mnoge godine nije uopste bilo dividende, iako je poslovanje bilo i bolje.
I nisam ja nevjerni toms, jos dajem sansu hadenu da pokazu kako imaju najbolje namjere, rado cu im cestitati i pozeljeti srecu i uspjeh u buducem radu, ne treba im puno do toga.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Iznos robe koji je do sada otisao u Imperia Pharm je u vrijednosti cca 750.000 eura. Ugovor nije potpisan kao jednokratna isporuka u iznosu od cca 12 Mil. Eura, nego je dugorocni ugovor a roba ce se isporucitivati sukcesivnon do kraja godine. Nekim osobama koji izgleda rade u sektorima kojima rukovodi Handzic, jako je bitno da dodju do ugovora a uspjeli su za sada da dodju samo do anex-a ugovora. Da oni znaju da placanje ide na racun Hadena vec bi platili "oglase" gdje god to mogu da pokazu kako su oni upravu. Ja razumijem ove ljude sto rade u tim sektorima, jer su svjesni da upisom nove uprave mnogi nece ostati na poslovima na kojima trenutno rade (neki ce vjerovatno i izgubiti posao) i da ce se mnogo toga promjeniti. Ipak najveci kriminal je se i dogadjao u tim sektorima (finansije, pravo, it).
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

asim.k wrote:Iznos robe koji je do sada otisao u Imperia Pharm je u vrijednosti cca 750.000 eura. Ugovor nije potpisan kao jednokratna isporuka u iznosu od cca 12 Mil. Eura, nego je dugorocni ugovor a roba ce se isporucitivati sukcesivnon do kraja godine. Nekim osobama koji izgleda rade u sektorima kojima rukovodi Handzic, jako je bitno da dodju do ugovora a uspjeli su za sada da dodju samo do anex-a ugovora. Da oni znaju da placanje ide na racun Hadena vec bi platili "oglase" gdje god to mogu da pokazu kako su oni upravu. Ja razumijem ove ljude sto rade u tim sektorima, jer su svjesni da upisom nove uprave mnogi nece ostati na poslovima na kojima trenutno rade (neki ce vjerovatno i izgubiti posao) i da ce se mnogo toga promjeniti. Ipak najveci kriminal je se i dogadjao u tim sektorima (finansije, pravo, it).
Bas tako, vec bi handzic bosnalijekovim parama placen tekst u novinama objavio informaciju da pare ce ici hadenu umjesto bosnalijeku. Finansije i pravni odjel su najbolje upoznati sa kriminalom u kojem ocigledno neki imaju umjesane svoje prste pa se najgrcevitije bore protiv promjena i isplivavanja prljavog vesa. Ja koliko cujem nikome ne leti glava zbog nesaradnje vec zbog kriminala koji su cinili pa sam siguran da oni koji nemaju oraha u dzepu ne treba da se brinu gdje god radili.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

skrozo
Sto se arslanagicevih jataka tice, jos su oni tu, tapsu te po ramenu i kuraze te, samo ih ti ne prepoznajes jer su promijenili dres.
Ako se malo potrudis da se prisjetis nekih proslih vremena, sjetit ce se da su te i tada oni kurazili ali za neke druge ciljeve i interese.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Skrozo

Post by Pravda »

Skrozo ne sekiraj se pravna država je spora ali kad krene ko lavina ne staje. Vidjećeš brzo.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Skrozo

Post by Custos »

Pravda wrote:Skrozo ne sekiraj se pravna država je spora ali kad krene ko lavina ne staje. Vidjećeš brzo.
Barbaricu, jesi li to ti? Pozdravi kolegu zilica :)
Sabur2
Posts: 1877
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

sarajevo2012 wrote:Custos, ovdje je najlakse neistomisljenike svrstati u arslanagicki klan, a mi ovdje osim poluobecanja i dosta traljavih poteza nismo vidjeli nista.
Ja smatram da dividendu treba uzeti, bolje vrabac u ruci..., jer tesko da ce neko retroaktivno povecati iznos te dividende.
Znamo da za mnoge godine nije uopste bilo dividende, iako je poslovanje bilo i bolje.
I nisam ja nevjerni toms, jos dajem sansu hadenu da pokazu kako imaju najbolje namjere, rado cu im cestitati i pozeljeti srecu i uspjeh u buducem radu, ne treba im puno do toga.
Slazem se.
Pravda wrote:Skrozo ne sekiraj se pravna država je spora ali kad krene ko lavina ne staje. Vidjećeš brzo.
Kakva pravna drzava? Ona koja je stitila Arslanagica? Ona koja zmiri na sve gdje se ispuni IMT kaluzula?
SDA pravna drzava? Da nije zalosno bilo bi smjesno.

Idemo sa cinjenicama 40% dionicara je imenovalo ovaj NO.
Prethodni NO je suocen sa tuzbama o legalnosti jer su iskljucili vise od pola prijavljenih iz odlucivanja, cuvena skupstina na livadi.
Taj isti NO sucen je sa tuzbama, ali dobija od te pravne drzave jos godinu dana da harci i sakriva tragove.
Zatim ta ista pravna drzava jede sto je posrala pa ide na noge tom NO da sa njim pravi paralelnu upravu. Pojeo vuk magarca.
I onda dodju ljudi i kupe 30% i skupe jos 10% regularnih punomoci i oni su sad po tebi neregularni? Ma po cemu majke ti? Samo po tome sto vam pobrkase planove da za marku kupite bosnalijek.
Post Reply