Bosnalijek

Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Asim.k

Post by Pravda »

Asime u tu priču ni vrapci više ne vjeruju.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Jedini potpisnik u bankama je g.Hanzic. Za sada niko osim njega ne moze potpisivati platne naloge u bsnl tako ni dati nalog za isplatu placa. Nazalost sve se najvise ovdje odigrava preko ledja radnika. Kao sto sam ranije rekao g.Hanzic drzi pod kontrolom sektor finansija. Licno sam savjetovao g.Nedima da odmah po ulasku u bsnl razrjese g.Handzica i istom onemoguce bilo kakve poslove u krugu bsnl. Posto je Handzic u to vrijeme a i sada bio jedini potpisnik , Nedim nije zelio da onemoguci normalan rad kompanije i nemogucnost isplate placa u periodu do njegovog upisa u sudski registar. Sada imate situaciju da Handzic isplacuje place kome zeli, provjerite info i vidite koje dobio placu a ko ne? Poznajem licno osobu iz it-a koja je primila placu.
Za mene je dividenda toliko mizerna da nisam niti se prijavio za isplatu iste, a drugo ne priznajem skupstinu na kojoj je donesena odluka o isplati dividende, sve dok je sud ne potvrdi kao regularnu. Meni ne treba isplata na ovaj broj dionica u iznosu jedne njihove neto plate bez dopr. Koliko onda dobiju dionicari sa manjim brojem dionica, meni je to smjesno (ljudi mogu platiti eventualno racun za struju od dividende)
U slucaju informacija koje posjedujete da ce IP platiti Hadenu umjesto bsnl, licno cu u tom slucaju se boriti protiv Hadena. Ljudi iz IP i Hadena nisu toliko glupi da naprave takav potez.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Asim.k

Post by Pravda »

Ne zamajavajte ljude nebulozama Asime.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Pravda ja Vama ne branim da mislite kako zelite. Ocekujem da Vi postujete moje pravo da mislim kako zelim i da se borim za sto zelim.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

@asim.k iznosi cinjenicnu stanje potkrijepljeno dokumentima zato neka covjek pise a kome se ne svidja neka ne cita. Ovaj zeleni2012 i onako nije ovdje da diskutuje vec da plasira dezinformacije iz kuhinje arslanagica i handzica jer radi u jednom od odjeljenja bosnalijeka koja su pod kontrolom handzica ili lasicke, nemoj nas zavaravati da se toboze brines o svojim ukucanima. Gdje si cuo da dionicar placa plate ljudima? Para u bosnalijeku garantujem ima ali handzic ih trosi na advokate, pr kampanju i placanje abnormalnih troskova izgradnje zgrade koja vrijedi 3 puta manje od cijene koja se placa. Plata je najjace oruzje koje koristi da radnike okrene protiv novog nadzornog odbora i novog direktora ali kako cujem koliko je handzic hrabar govori da ne dolazi na posao vec sedmicama i da sad pogotovo ne smije da dodje kad plate ljudima ne odobrava. A da ce pare od prodaje robe ici hadenu umjesto imperiji je nesto najgluplje sto sam cuo. Zar neko stvarno misli da ce distributer koji pravi 1.500.000.000 maraka godisnjeg prometa popljuvati svoj imidz zbog dva-tri miliona pa cak i dvadesetak miliona maraka koliko navodno vrijedi ugovor? Daj budite ozbiljni!

Da se razumijemo, ja nisam niciji advokat ali jesam protivnik prethodnih kriminalaca. Sve dok ne ne formira nova uprava i ne smijeni handzic ne mozemo suditi novoj garnituri i ocekivati spektakularne rezultate. A onda kad formiraju novu upravu i direktor bude upisan onda ih ne treba stediti vec pritiskati da budu transparentni i poslovni pa da nam ova dionica vrijedi vise i da dividenda bude opipljiva.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Custos

Post by Pravda »

O kojim činjenicama je riječ. LJudi koji nisu ni zaposlenici firme potpisuju milionske ugovore a para nigdje. Nažalost najveći gubitnici biće radnici firme koji su zavedeni lažnim obećanjima samozvanih direktora.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

asim.k wrote:Jedini potpisnik u bankama je g.Hanzic. Za sada niko osim njega ne moze potpisivati platne naloge u bsnl tako ni dati nalog za isplatu placa. Nazalost sve se najvise ovdje odigrava preko ledja radnika. Kao sto sam ranije rekao g.Hanzic drzi pod kontrolom sektor finansija. Licno sam savjetovao g.Nedima da odmah po ulasku u bsnl razrjese g.Handzica i istom onemoguce bilo kakve poslove u krugu bsnl. Posto je Handzic u to vrijeme a i sada bio jedini potpisnik , Nedim nije zelio da onemoguci normalan rad kompanije i nemogucnost isplate placa u periodu do njegovog upisa u sudski registar. Sada imate situaciju da Handzic isplacuje place kome zeli, provjerite info i vidite koje dobio placu a ko ne? Poznajem licno osobu iz it-a koja je primila placu.
Za mene je dividenda toliko mizerna da nisam niti se prijavio za isplatu iste, a drugo ne priznajem skupstinu na kojoj je donesena odluka o isplati dividende, sve dok je sud ne potvrdi kao regularnu. Meni ne treba isplata na ovaj broj dionica u iznosu jedne njihove neto plate bez dopr. Koliko onda dobiju dionicari sa manjim brojem dionica, meni je to smjesno (ljudi mogu platiti eventualno racun za struju od dividende)
U slucaju informacija koje posjedujete da ce IP platiti Hadenu umjesto bsnl, licno cu u tom slucaju se boriti protiv Hadena. Ljudi iz IP i Hadena nisu toliko glupi da naprave takav potez.
Ni ja se nisam prijavio za dividendu jer necu da mi nelegalni nadzorni odbor odredjuje a nelegalna skupstina odobrava isplatu dividendu. Deloitte nije odobrio 2011 revizorski izvjestaj tako da sto se mene tice nije tacan ni profit ni iznos za isplatu dividende a o 2012 da ne govorim kad je revizorski izvjestaj napravila nepoznata mala revizorska kuca iz konjica reviforim ili reform tako nekako, oni su potpisali sta god im je serviro handzic ili lasicka.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Asim je u pravu ja radim u proizvodnji i sve te price sta se prica u proizvodnji okacite macku o rep,a ovo igranje sa platom moze izaci na lose,jer ako je istina da je neko dobio platu a to se sazna u proizvodnji vrlo brzo ce te dobiti odgovor sta o vama misli najveci sektor u Bosnalijeku
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Neko se ovdje javljao na forumu i rekao da ima pristup ugovoru. Neka nam pokaze stavku o placanju, na koji racun i kada ce biti placeno, i ja cu tada biti zadovoljan. Sve do tada, bez ikakvog zvanicnog demantija, nemam razloga da ne vjerujem u ovu radnicku pricu.
Bitab je gest dobre volje od strane hadena, a njega, koliko vidim, jos nema ni prema radnicima a niti prema dionicarima.
Dividenda od 0,26KM je mizerna, ali neka se isplati za proslu godinu pa da dogodine imamo s cime uporediti, aBd.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Custos

Post by Custos »

Pravda wrote:O kojim činjenicama je riječ. LJudi koji nisu ni zaposlenici firme potpisuju milionske ugovore a para nigdje. Nažalost najveći gubitnici biće radnici firme koji su zavedeni lažnim obećanjima samozvanih direktora.
Hajd malo se raspitaj kako stvari hodaju u bilo kojem procesu prodaje pa onda diskutuj. Pare ce doci nakon sto dispiju racuni, pa tek je roba otisla a ti ocekujes pare?!? I da dodju pare potrosit ce ih handzic da tuzi haden, je li tako treba da bude? Znam da veleprodaje lijekova daju apotekama odgodjeno placanje 30-120 dana koje oni sa druge strane dobiju od proizvodjaca u rasponu 60-180 dana tako da ce pare doci kada im bude dospijece zavisno o broju dana odgode placanja koliko je dogovoreno. Za informaciju u konzumu ili merkatoru placaju dobavljacima tek nakon sto prodaju robu sto moze biti i 365 dana.
Last edited by Custos on 18 Aug 2013, 13:38, edited 1 time in total.
Post Reply