Bosnalijek

leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Evo postavit cu relevantan clan i za privremenu mjeru osiguranja, pa da i drugi vide i usporede!

Clan 278.
(1) Na prijedlog predlagaca osiguranja, istaknut sa prijedlogom za odredivanje mjere osiguranja, sud može odrediti privremenu mjeru osiguranja bez prethodnog obavještavanja i saslušanja protivnika osiguranja ako predlagac osiguranja ucini vjerovatnim da je mjera osiguranja osnovana i hitna i da bi se drugacijim postupanjem izgubila svrha mjere osiguranja.
(2) Sud dostavlja odluku iz stava 1. ovog clana protivniku osiguranja odmah. Protivnik osiguranja u roku od tri dana u svom odgovoru može osporiti razloge za odredivanje privremene mjere osiguranja, nakon cega sud mora zakazati rocište u naredna tri dana. Odgovor protivnika osiguranja mora biti obrazložen.
(3) Nakon održanog rocišta iz stava 2. ovog clana, sud ce posebnim rješenjem ukinuti rješenje o odredivanju privremene mjere ili zamijeniti to rješenje novim rješenjem o odredivanju mjere osiguranja, u skladu sa clanom 279. ovog zakona. Protiv novog rješenja o odredivanju mjere osiguranja dopuštena je žalba u skladu s clanom 282. ovog zakona.

Ako pogledate i u ovom clanu se govori da se i jedno i drugo donosi rjesenjem, a ne presudom!
Presudom se samo rjesava u meritumu stvari! Ukoliko je sutkinja donijela presudu, kako pise u press release onda je rijesila u meritumu i pogrijesila je. Ali ako je donijela rjesenje, postoji mogucnost da je upravu i iza toga slijedi postupak.
Zbog toga je mene to sve zbunilo, jer u tom relevantnom dokumentu stoji najvecim slovima presuda ili rjesenje.
Presuda Vrhovnog suda F BiH nije obvezujuća, pa da se mimo postupka donose druge presude u slicnim slucajevima, nego se opet treba provesti postupak, a presuda Vrhovnog suda moze samo snagom argumentacije djelovati u tom postupku. Dakle, i postojanje presude najviseg redovnog suda ne iskljucuje provodjenje postupka prije donosenja presude (presude, a ne rjesenja)

Ako se stvarno radi o rjesenju o privremenoj mjeri ili mjeri osiguranja (nebitno), a ne o presudi kako se navodi press release (slucajno ili namjerno) onda ce to za mene znaciti da se radi o šarlatanskom novom managementu koji ili ne zna ili podvaljuje (opet svejedno), a i to ce biti presudno da promjenim svoje otvorene pozicije u Bosnalijeku, vjerojatno prodaja dionica.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@leon
Svaka cast na ovom, to cijenim kad je neko konstruktivan.

Uglavnom da rijesim sve dileme, upravo u ruci drzim "vikend" PRESUDU, a ne rjesenje o privremenoj mjeri. Mislim da je sve jasno kao dan...
Sabur2
Posts: 1878
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kako sam ja cuo, sutkinja je donijela presudu a ne rjesenje, sto jeste protivno Zakonu po kojem se to radi i tu je zaradila krivicnu prijavu.
Banana drzava, cak ni sudije ni sudovi ne postuju zakone nego savijaju kako kome treba.
Ali polako. Raspetljace se.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Ako bi mogli postaviti i ovu presudu ovdje, ili zamoliti administratora da to ucini.
Imamo onu VS F BiH, a bilo bi dobro da imamo i tu drugu.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Nazalost nemam tehnicku mogucnost trenutno, ali podsjetio bih vas da imate objavljeno na dnevnicims na OBNu, Hayatu i TV1 gdje se jasno vidi da je u pitanju PRESUDA.

A onaj Trhulj neka se srami sto je dvolicnjak, manipulator i lazov bez imalo obraza i stida. Prvo tuzi jednu skupstinu i NO i kaze da ih ne priznaje jer su kriminalci, pa onda ode na njihovu Skupstinu da im da kvorum da mogu nastaviti pljackati...pa onda javno podrzava Polica iako zna da je izabran od strane spomenutog kriminalnog NO itd, itd, itd...
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Sutkinja koja je donijela presudu je Branka Schorr i ista je 100% placena za to, ne treba biti pravni ekspert. Koliko znam po toj presudi je podnijeta tuzba koja bi trebala biti u kratkom roku rjesena ako ,,sud,, koristi iste standarde, kako bi ista bila ponistena i otvorio se postupak po istoj. Ukoliko se to desi, Uzunovic ce se onda zvanicno upisati kao direktor. Mislim da se stvari moraju raspetljati do kraja 9 mjeseca. Svima je jasno da Trhulj, Handzic i ostali pokusavaju da prolongiraju stvar koliko je god moguce, izmisljajuci razne afere kako bi zastitili svoj kriminal. Danas sam saznao da Handzic cak daje naloge za isplatu i dividende, podobnim dionicarima.
Sabur2
Posts: 1878
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Asime, imas PP.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6987 ... u-sarajevu

Dakle, presuda, a izreka presude parafraziram ide nekako ovako:
Tužba se uvažava, i predmet vraća tuženom organu, Komisiji, na ponovno rješavanje.
Nesumnjivo je da je presudom ovdje u upravnom sporu riješeno u meritumu stvari, što je pogrešno!

Sutkinja ne bi trebala više raditi u pravosuđu!
A moj predmet iz 2008. godine možda riješi drugi sudac, a apelacija će donijeti finu naknadu štete i kamate su se nagomilale . . .
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Sabur2, hvala Vam za info
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Leon, sutra cu Vam ja postaviti presudu od sudije. Nadam se da cu imati vremena, da vidite lakrdiju i posteno pravosudje.
Post Reply