Bosnalijek

Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

ogovor ce kad tad postati javan odnosno bit ce gam oguce pogledati ... ja sam pukom srecom imao priliku da vidim dio ugovora i koliko sam zapazio cijene su realne .. a roba cim krene preko granice mora kroz carinu kad se to desi imat cemo u vidu ...

a ugovor ce postati javan vrlo brzo i koliko sam uspio zapaziti rabat ne postoji ili je ograniceni na 1-2% tako da i tu pada u vodu prica o vracanju para ....
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

posto mi je vruce u kancelariji mozak mi stopa pa da se nadovezem da je moje misljenje da Š handjic i ekipa ovim samo pokusavaju skrenuti paznju sa drugih stvari... kao npr one zgrade !! za ciju je renovaciju utroseno novca kao za Proizvodnu halu tj kroz papire ona zgrada je rusena pa pravljenja a ne renovirana...

a ugovor niti u jednom segmentu ne steti BSNL samo mu donosi dobit ... jer da bi bio stetan ugovor u njem mora biti dogovoreno da Bosnalijekov proizvod ( cija produkcija kosta npr.1km) se prodaje Ipharmi za 0.5 km ...

ili da im se odobrava rabat 50% + ( od 50 do 100 %) sa odgodjenim placanjem... pa se roba isporuci a firma primalac se "ugasi" ali Ipharma nije fiktivna firma tako da pisi propalo treba se vratiti na cinjenicne stvari
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Možeš li otprilike prepoznati šta piše u onom anexu odnosno koji su proizvodi i koje su jedinične cijene?
Sabur2
Posts: 1878
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

panzer wrote:Možeš li otprilike prepoznati šta piše u onom anexu odnosno koji su proizvodi i koje su jedinične cijene?
Evo da j apokusam prepoznati:
1. Bronchobos kapsule - 2,55 eur
2. Bronchobos sirup 2,5% - 2,04 eur (nisam siguran za ove cente u cijeni)
3. Bronchobos sirup 5% - 3,28 eur
4. Enterofuryl kaps 200 mg 2,79 eur
5. Enterofuryl kaps. 100 mg 2,45 eur
6. Enterofuril sirup 90 ml 3,54 eur
7. Nomigren tbl. 4,73 eur
8. Lysobact tbl 2,25 eur
9. Pilfud losion 2% 12,27 eur
10. pilfud spray 2 % 14,00 eur
11. Stomatidin otopina 200 ml 2,07 eur

Cijene su, po mom sjecanju uredne. Ako neko ima bolje podatke, neka kaze. U krajnjem moze se uci u apoteku i zatraziti nesto sa ove liste pa da vidimo.
Ovdje izgleda ima predzadnja kolona sa rabatima. Ispada ukupnog rabata oko 1,7 miliona. ili cca. 15% sto bi moglo biti mozda malo vise od uobicajenog, ali znam da je Bosnalijek uvijek morao davati jake rabate na stranim trzistima.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Koliko ja znam prije je u rusiji, za vrijeme uzunovica tamo, bio samo jedan kupac, protek ili tako nest. Poslije, dolaskom slovenca, bosnalijek u rusiji ima sest kupaca, sto se pokazalo puno bolje za bosnalijek nego jedan kupac.
Ako sada bosnalijek ima samo imperia pharmu za kupcau rusiji, ne znam je li to slucaj kao sto je bio sa protekom, dakle manje dobro nego sa vise kupaca.
I nije mi jasno mogu li u ime bosnalijeka ugovore potpisivati, odnosno ne znam hoce li proizvesti neko pravno dejstvo, osobe koje jos nigdje nisu upisane a nisu ni zaposlenici bosnalijeka. I kako ce sa carinom rijesiti ovu situaciju, buduci da znami za obavjestenje koje je poslano carinskim ispostavama?
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sabur2 wrote:
Cijene su, po mom sjecanju uredne. Ako neko ima bolje podatke, neka kaze. U krajnjem moze se uci u apoteku i zatraziti nesto sa ove liste pa da vidimo.
Ovdje izgleda ima predzadnja kolona sa rabatima. Ispada ukupnog rabata oko 1,7 miliona. ili cca. 15% sto bi moglo biti mozda malo vise od uobicajenog, ali znam da je Bosnalijek uvijek morao davati jake rabate na stranim trzistima.

Kolika je profitna marža firmi koje proizvode generičke lijekove i ima li direktne korelacije između ta dva procenta?
Sabur2
Posts: 1878
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

panzer wrote:
Sabur2 wrote:
Cijene su, po mom sjecanju uredne. Ako neko ima bolje podatke, neka kaze. U krajnjem moze se uci u apoteku i zatraziti nesto sa ove liste pa da vidimo.
Ovdje izgleda ima predzadnja kolona sa rabatima. Ispada ukupnog rabata oko 1,7 miliona. ili cca. 15% sto bi moglo biti mozda malo vise od uobicajenog, ali znam da je Bosnalijek uvijek morao davati jake rabate na stranim trzistima.

Kolika je profitna marža firmi koje proizvode generičke lijekove i ima li direktne korelacije između ta dva procenta?
Na ovo ti ne mogu precizno odgovoriti osim sto ti mogu reci da mi se cini da ovdje ima sasvim solidne zarade. Ispod 50% sigurno nije ni po jednoj stavci, a npr. nabavna za apoteke (veleprodajna u BiH) za Pilfud losion je 14,10 KM, za Bronchobos kapsule 5,12 KM, tako da ovdje ima zarade. NE stoji da je ugovor stetan.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Cijena se stabilizovala na 13,5, ali mislim da ce veoma brzo da krene ka 14.....
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Ima zvanicno obavjestenje na stranici bosnalijeka : http://www.bosnalijek.ba/loc/default.wbsp?p=72&n=296

Koliko vidim Imperia Pharm ima promet 1 Milijarda USD = 1.5 Milijarda KM, skoro kao budzet FBiH. Poredjenje sa promet BSNL je smijesno cca 70 mil. USD naspram 1 milijarde USD. Da ne ulazimo u "traceve" i "rekla - kazala" , gledajuci samo ovako je onda super da se ima "bliski" odnos sa takvom kompanijom jer to garantuje dugorocno trziste. Iz saopcenja vidim da Imp.Pharm nije ekskluzivan distributer nego ima uslove kao i ostali distributeri BSNL.
A vidim da iako je poslano saopcenje UIO da roba ne smetano prolazi granicu (realizovana narudzba u iznosu 750.000 EUR-a). Sjecam se da je g.Hanzic tvrdio da mnogo veci iznos robe treba da se izveze u toj posiljci sto je izgleda samo "laz" kako bi se javnost uzbunila i zabrinula.

Da li je neko dobio dividendu od BSNL ? Kolegica iz Banke mi tvrdi da su neki nalozi za isplatu dividende dosli ?
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Ukoliko neko već ima pristup ovom ugovoru, može li nam dati odgovor kakvi su uslovi plaćanja i na koji račun?
Hvala
Post Reply