Bosnalijek

asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Za FDS sam mišljenja da je to opet sve dio dogovora. Ali ko će sad odlučiti ko je upravu ? Za sto ce se pokrenuti sudski spor kada nema odluke komisije ? Niksci ima jako dobre svjetnike u vladi, uvjerio sam se u to. O zakonima i upravljanju znaju koliko i ja o atomskoj fizici. Uvjerio sam se u to, drugim poslovima sa vladom.
Zasto je onda Trhulj poslao predstavnika na drugu skupstinu koju je prethodno proglasio neregularnom, par dana ranije a prosle godine pokrenuo spor i krivicne prijave ? Onda naknadno shvatio da je ta skupstina regularna, zeli obustaviti spor i povuci krivicne prijave ? Tamo nije išao zbog kvoruma?
Koliko sam upoznat on je posalo predstavnika i na skupstinu Hadena, ali osoba koja je isla , posto skupstina nije odrzana u krugu Bosnalijeka nije prisustvovala. (a znala je unaprijed da nece biti dozvoljen ulazak u krug Bosnalijeka - njena izjava). E sad pitanje: Da li je stvarno znacajno i treba skupstina da bude nistavna jer je se odrzala 10-20 metara dalje od kruga Bosnalijeka? A znamo da ljudi su ljudi fizicki bili onemoguceni da udju u krug kompanije. Prema tome bi tumacenje bilo, instaliras svoje ljude na kapiju kompanije, placas ih "mojim" novcem i zabranis mi moje osnovno pravo, uzmes sebi za pravo da odlucujes sta jeste a sto nije legalno.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

za Asima k. pa nisu ludi da ne pokrenu postupak osporavanja te hadenove skupštine taj postupak jev jerovatno pokrenut...i informacija - mali dioničari su htjeli učestvovati na skupstini Hadena međutim Haden nije htio staviti njihove kandidate jer kada su se sabrali postotak učesca malih shvatili su da nisu mogli dobiti tri člana od pet i sve je jasno .......pošto rusi koji su ukožili pare ne mogu da cekaju sudske odluke žele pare odmah ovi su morali provaliti u kompaniju jasno je i ovo i pokušat ce milion posto izvući imperia farmi lijekove i oni su mirni tada će isti ljudi prodati ovih 30 % i svi imaju racunicu ...mislim da je sve jasno ..i uopšte mi nije jasno ko normalan može opravdavati provalu pajserom u jednu firmu ako je kupio 30 % dionica, šta znaci 30 % - to znači dva člana NO .....51% znaci da su preuzeli kompaniju i kao gospoda dođeš i svi ti otvaraju vrata ali.....
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

muuuu, postupak nije pokrenut. Provjeri na sudu.
Mali dionicari nisu imali 5% a samim tim nisu mogli ni traziti stavljanje na listu kandidata za NO. Dokazi da je drugacije. Postoji izvjestaj o nadzoru institucije pa pogledaj .... Ako se ne svidja izvjestaj o nadzoru upravo sto ja i govorim isto mozes osporiti na sudu ali postupak nije pokrenut. Neko ne zeli da uradi to, jer sta bi onda da sud odluci drugacije. Jedini postupak koji je pokrenut je da se trazilo ponistenje o upisi komvp jer ista nema mandat. Predato na sud u petak a sud donio odluku u ponedjeljak bez rasprave, rocista, odgovora na tuzbu. To je izgleda normalno, meni nije poznavajuci prethodne postupke na sudu. Nesto je mutno.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Asime k. i još neki, ovdje ste pobrkali neke stvari koliko sam ja shvatio, ne crpi ovlaštenja trenutni v.d direktor (Handžić) iz odluka NO kojeg vi nazivate nelegalnim već iz punomoći koju mu je potpisao jedini regularni direktor koji je upisan kod suda -Edin Arslanagić.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

za Asima k. hoću provjeriti na sudu samo mi reci kako? ko će mi dati tu informaciju?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

nostradamus wrote:Ponavljam pitanje svima zašto nije Haden nastavio kupovinu i imao makar 40 % dionica
Ja sam u potpunosti siguran da je u ime "Hadena" nastavljena kupovinu preko skrbničkih računa. Ovdje ima mnogo "naivnih" investitora za ne povjerovati ili je nešto drugo procjenite sami....
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

muuu, mozes traziti od suda pisemno da ti da informaciju o svim postupcima vezano za Bosnalijek. (kako onima koji su okoncani tako i onima koji su u toku rjesavanja). Imas pravo na to. Takodje mozes i u KOMVP traziti sve izvjestaje , odluke to su javni dokumenti.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

1. Edin A. ne moze biti upisan kod suda niti moze obnasati funkciju direktora zbog starosne granice. Jasna odredba. Sud je mogao da je htjeo a mislim da je i morao na to ispisati osobu za zastupanje - direktora iz registra jer nije moguce obnasati funkciju direktora. (valjda je covjek penzionisan, a jos je i pitanje kako je mogao dobiti status penzionera ako jeste a da se prethodno nije ispisao iz registra ???).
Znaci funkciju direktora ne moze obnasati jer zakonski nije moguce raditi isto zbog starosne granice koja je definisana zakonskom odredbom.

2. Ne moze direktor dati punomoc i ovlastiti nekoga da bude VD direktor. To jedino moze NO drustva.
Punomoc moze izdati jedino da ga u njegovo ime zastupa u predmetima. A ako cemo i onda pravno, posto je stariji od 65 godina, ne moze biti direktor a samim tim je i punomoc nevazeca.
Takodje ima tu jos jedna stvar, da zanemarimo starosnu granicu, Edin A. je istekao mandat direktora pa i da nije stariji od 65.godina ne moze zastupati drustvo. Valjda bi i tu vrijedila ista pravila kao kod KOMVP ? Zar ne ?

A evo jos jedna info, mozda veza sa FDS-om. u Statutu Bosnalijeka stoji da direktor moze biti osoba sa dobnom granicom 70 i manje godina. Zakon je propisao da je dobna granica 65 godina. Znaci statut u koliziji za zakonom.
Na to je vec ranije upozoren Bosnalijek ! (prije svih ovih desavanja)
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Investitor wrote:
Sabur2 wrote: Da se razumijemo. Meni je ovdje jasno sta se radi. Nicije maslo nije za ramazana, ali Haden je ovo mogao zavrsiti sa hedijama kod ministra i premijera, ali nisu. To indicira nesto, a sigurno ne da su nam politicari posteni.
Ništa tebi nije jasno kad tako možeš da tvrdiš da niko od Hadena nije dobio "hediju", jer i pticama na grani je jasno ko je iz vlasti omogućio ovakvo sramotno preuzimanje firme.
Namjerno ne razumijes sta sam napisao?
A ocito je da je meni situacija jasnija nego tebi.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

asim.k wrote:1. Edin A. ne moze biti upisan kod suda niti moze obnasati funkciju direktora zbog starosne granice. Jasna odredba. Sud je mogao da je htjeo a mislim da je i morao na to ispisati osobu za zastupanje - direktora iz registra jer nije moguce obnasati funkciju direktora. (valjda je covjek penzionisan, a jos je i pitanje kako je mogao dobiti status penzionera ako jeste a da se prethodno nije ispisao iz registra ???).
Znaci funkciju direktora ne moze obnasati jer zakonski nije moguce raditi isto zbog starosne granice koja je definisana zakonskom odredbom.

2. Ne moze direktor dati punomoc i ovlastiti nekoga da bude VD direktor. To jedino moze NO drustva.
Punomoc moze izdati jedino da ga u njegovo ime zastupa u predmetima. A ako cemo i onda pravno, posto je stariji od 65 godina, ne moze biti direktor a samim tim je i punomoc nevazeca.
Takodje ima tu jos jedna stvar, da zanemarimo starosnu granicu, Edin A. je istekao mandat direktora pa i da nije stariji od 65.godina ne moze zastupati drustvo. Valjda bi i tu vrijedila ista pravila kao kod KOMVP ? Zar ne ?

A evo jos jedna info, mozda veza sa FDS-om. u Statutu Bosnalijeka stoji da direktor moze biti osoba sa dobnom granicom 70 i manje godina. Zakon je propisao da je dobna granica 65 godina. Znaci statut u koliziji za zakonom.
Na to je vec ranije upozoren Bosnalijek ! (prije svih ovih desavanja)
Sud ne vrši samostalno brisanje ovlaštenih osoba iz registra, već na osnovu zahtjeva NO koji je upisan od Komisije za vp. Obzirom da do sada nije upisan novi NO ništa se u sudskom registru ne može promjeniti a društvo ne može biti bez odgovorne osobe. U ovom slučaju odgovorna je ona osoba koju je imenovao legitimni direktor za vrijeme trajanja mandata bez obzira što mu je isti istekao, jer trenutno odgovornu osobu nema ko imenovati.
Last edited by Investitor on 25 Jul 2013, 14:33, edited 1 time in total.
Post Reply