Bosnalijek

slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

E "moj" gospodine Halile Čengiću ...pratim duže vremena teme na kojima se pojavljujete ...sve pod plaštom borbe protiv kriminala ,svjesno ili nesvjesno ste " navlačili vodu na mlin " Vlade ...rezultat takove borbe smo imali prigodu vidjeti u posljednjih nekoliko mjeseci u BSNL ...vidjećemo da li ćete istu igru igrati u FDS-u ...no ma šta i za koga igrate ...pročitani ste ...
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

@ skrozo
da ti otkrijem tajnu zasto su dolazili iz Mupa !
Tuzitelčjica kod koje je slucaj tj krivicne prijave protiv arse i Companije , je izgledala skontala da moze nadrljati pa povukla predmet iz ladice , ugl dosli su da traze od nove uprave odredjene papire sad ne znam koje , a znam da im te papire moze dati samo ova nelegalna uprava sto se nece desiti , sad pravno gledano MUp moze zatraziti "pretres" sa sluzbenim nalogom , ali opet i to ovisi o novoj upravi kako ce reagovati. sve u svemu mislim da ce neciji upis u sudski registar ovo zavrsiti jer upisani VD moze da ih razrijesi i izbaci silom ili milom iz kompanije
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Kako je lijepo vidjeti Halila i Fiku zagrljene u istoj ekipi.
Ispunila ti se životna želja Halile da prisustvuješ presici Bosnalijeka, pa makar i nelegalnog NO kao sad.
Cak mislim da su i izgubili zbog Halila, jednostavno Halil je peh, covjek mora biti na gubitnickoj strani, valjda navika ili šta vec.
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Nadati se je da se vi radnici nećete uvjeriti da od ove pobjedničke strane nećete imati nikakve koristi.

@sabur, očekuješ tendere za kupovinu dionica do kraja godine. Ja sam tu skeptičan jer ako je ovo sve prošlo, odnosno ako prođe onda nema još potrebe za tim tenderima. Sumnjam da će se vlada usaglasiti da objavi ponovnu prodaju svog udjela. Preduboko su podijeljeni da bi donijeli takvu odluku.
Pretpostavimo da će ovaj NO i novi direktor preuzeti sve i onda su apsolutni vlasnici bez potrebe da nekome podnesu izvještaj poslovanju. Na idućim skupštinama bez problema mogu odbiti prijavljivanje libijskog predstavnika jer njemu uvijek mogu naći neku pravnu začkoljicu koju nije ispunio.
Predstavniku države isto tako mogu naći nešto jer se pokazalo da su majstori manipulacije a ostali mali dioničari se ne mogu skupiti u dovoljnom broju da bi ugrozili odluke Hadena na idućim skupštima.
Jeste vrlo negativan scenario ali zašto bi neko ko nikad nije igrao pošteno sada počeo biti pošten.
nostradamus
Posts: 7
Joined: 16 Apr 2013, 11:13

Re: Bosnalijek

Post by nostradamus »

zna li iko hoce li sada haden isplatiti dividendu
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

"Jeste vrlo negativan scenario ali zašto bi neko ko nikad nije igrao pošteno sada počeo biti pošten."

panzer
Zašto bi IKO u BiH bio pošten (a pogotovo stranci) kad su najnepošteniji oni kojima su puna usta Bosne i Hercegovine, 100 % patriotizma, boraca, šehida, Srebrenice...
nostradamus
Posts: 7
Joined: 16 Apr 2013, 11:13

Re: Bosnalijek

Post by nostradamus »

zašto niko nece da kaze hoce li haden isplatiti dividendu
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Handžić je još uvijek šef finansija pa treba vidjeti šta će se desiti.
proleter wrote:"Jeste vrlo negativan scenario ali zašto bi neko ko nikad nije igrao pošteno sada počeo biti pošten."

panzer
Zašto bi IKO u BiH bio pošten (a pogotovo stranci) kad su najnepošteniji oni kojima su puna usta Bosne i Hercegovine, 100 % patriotizma, boraca, šehida, Srebrenice...
Ovdje je problem što to nepoštenje može imati veliki uticaj na trenutne male dioničare koji očekuju da se situacija popravi i u njihovu korist.
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Kada je o poštenju riječ,samo da podsjetim na onu hercegovačku:Ako ne može nikako drugačije,onda pošteno!
Ovdje će se prije pribjeći nešto modificiranoj verziji:Ako ne mogu drugačije,onda onako kako moram!IPAK MALO OPTIMIZMA!
montypython
Posts: 3945
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

nostradamus wrote:zašto niko nece da kaze hoce li haden isplatiti dividendu
Pa meni nema logike da Haden isplati dividendu na osnovu odluke skupštine i nadzornog odbora čiju legalnost negira. Može naravno sazvati novu skupštinu i donijeti novu odluku o podjeli dividende, ali to ćemo tek vidjeti.
Post Reply