Bosnalijek

panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Po meni ove prijetnje su pomalo isforsirane i izgledaju dobro da skrenu pažnju sa glavnih "tepača" koji su do sada pokazali koji način preferiraju na ove prijeteće poruke. Ali eto, neka bude da su stvarne prijetnje.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Hajmo malo o berzi.

Ne vidim blokade. Kurs spontano raste. Potraznje izgleda ima, a ponuda?

Ima li ko pregled da nam malo elaborira?
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ko može kupovati sada kada je situacija ovakva? Kome je do kupovine. Kupac je sigurno zanimljiv. Ne vjerujem da su kupci jer vidim da se na RVP smanjuje broj vlasnika dionica.
nostradamus
Posts: 7
Joined: 16 Apr 2013, 11:13

Re: Bosnalijek

Post by nostradamus »

Zna li iko hoče li biti isplaćena dividenda
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Trenutno (12:20) :

potražnja
88 cijena 13,5 KM

ponuda
626 cijena 13,9 KM
2767 14
311 14,39
2441H 14,4
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Znaci ponude ima, potraznja simbolicna, ali nema ni panike ni fiktivnih transakcija.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Danas potražnja 0, a na ponudi se pojavljuju polijepi prodajni nalozi, 5.135 komada po 14,5 KM i jedan skriveni na 14,85 KM
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pojavilo se i par hiljada na kupovini u medjuvremenu. Neko je trazio 2000 po 13.
Ipak na kraju dana kurs 13,5, a 1977 prometovano.
Ako ni u ovoj situaciji sada nema pada kursa, ne vjerujem da je moguce kupiti bitnije kolicine na cijeni koja je predvidjena za prvi tender.
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Bosnalijek

Post by Damirko »

Sabur, mislim da u dogledno vrijeme neće biti tendera za preuzimanje, bez obzira na kretanje cijene, jer je potrebna relativno velika količina novca,
a ne vjerujem da je preuzimači mogu obezbjediti. Mislim da su sasvim zadovoljni sa ovim što sada imaju, a to je kontrola firme kroz NO i direktora.
Naravno, zakonodavno-pravna trakavica će se nastaviti još neko vrijeme, pa i ako izgube tu kontrolu, imaju svojih 29,9%.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Damirko wrote:Sabur, mislim da u dogledno vrijeme neće biti tendera za preuzimanje, bez obzira na kretanje cijene, jer je potrebna relativno velika količina novca,
a ne vjerujem da je preuzimači mogu obezbjediti. Mislim da su sasvim zadovoljni sa ovim što sada imaju, a to je kontrola firme kroz NO i direktora.
Naravno, zakonodavno-pravna trakavica će se nastaviti još neko vrijeme, pa i ako izgube tu kontrolu, imaju svojih 29,9%.
Da, samo ovisi sta podrazumjevas pod skorijim vremenom. Tendera nece biti prije nego prodje 6 mjeseci od zadnje kupljene dionice, a posto se situacija u Vladi nije nista raspetljala, ostaje otvoreno pitanje kad ce se na nekoj sjednici uopste staviti na dnevni red to pitanje. Haden svakako tender nece raspisivati dok ne budu znali da dobijaju i Vladin dio. Dakle ili u oktobru ili nekad poslije.
Sto se tice para, mislim da imaju pare i da to nije problem, a nisam siguran da ce htjeti cekati nove izbore i rizikovati novu vlast. Vjerujem da ce pokusati da dovedu Vladu u NO da bi zatvorili tu pricu sa tuzbama i konsolidovali se na trzistu u BiH.
Dalje, Vlada ce se suociti sa deficitom u budzetu bas negdje u zadnjem kvartalu i vjerujem da ce im tih 40-45 miliona biti jako bitno.
Post Reply