https://www.klix.ba/biznis/ekonomija/vl ... /260619129
Ja ne znam gdje ova Vlada nađe ove ljude.
Ova zena je sposobna ko i Buljubašić.
Zena radila u Željezari ali nema pojma ni o proizvodnji ni o ekonomiji.
Uz to nije bila ni omiljena jer je bila potrčko Mittalovog direktora Mehte.
Ona ako pokrene integralnu, ja ću perpetum mobile.
Vlada FBiH
Re: Vlada FBiH
brzi wrote: ↑19 Jun 2026, 19:04 https://www.klix.ba/biznis/ekonomija/vl ... /260619129
Ja ne znam gdje ova Vlada nađe ove ljude.
Ova zena je sposobna ko i Buljubašić.
Zena radila u Željezari ali nema pojma ni o proizvodnji ni o ekonomiji.
Uz to nije bila ni omiljena jer je bila potrčko Mittalovog direktora Mehte.
Ona ako pokrene integralnu, ja ću perpetum mobile.
_________Imenovana osoba dužna je završiti prvu obuku za vanredne upravnike u roku koji odredi Federalno ministarstvo pravde, u skladu sa članom 135. stav (3) Zakona.
Prema odredbama zakona, obavezna je proći stručnu obuku za obavljanje ove funkcije u roku koji odredi Federalno ministarstvo pravde.
Vladi Federacije i nadrealisti zavide na humoru!
Top lista tea, nadrealista nea!
SENA INTERNET
https://youtu.be/Kbu1Pa7_IXk?si=EuBWi1f7wfRJXcm0
Nikšić i Lakić ponosno predstavljaju svog kriznog menadžera – Senu Internetušu!
Ona stiže u Zenicu, sjeda za onaj stari monitor, kuca po tastaturi i objašnjava radnicima i sindikatu: "Slušajte vi mene, ja sam završila stručnu obuku u Ministarstvu pravde, sad ću ja nama skinuti jedan softver s interneta i riješiti vanrednu upravu, pokrenućemo proizvodnju preko aplikacije!" A u pozadini Rile i ekipa iz podzemlja (čitaj: Pavgordovi advokati) joj već prepisuju firmu i pripremaju tužbu od 500 miliona maraka, dok se u zgradi Vlade FBiH svi ponašaju kao porodica Husika – niko ne zna ni ko pije, ni ko plaća, ni čiji je stan, ali svi viču "biće to dobro, uveli smo tehnologiju".
Pavlović i Hamzić kad su vidjeli rješenje Vlade i onu stavku o "stručnoj obuci", garant su rekli: "Ma jao, pa ovo je Sena Internetušaaaa, bježi, ova nam ruši sistem jednim klikom!"
Nikšićeva Vlada bukvalno vodi federalnu privredu kao da su u seriji. Donose zakone na bazi "vize za budućnost" i maštanja o tome kako će sve riješiti jednim potezom pera, a u stvarnosti nemaju pojma u koji su vijek zakoračili i s kakvim igračima igraju poker. Sena ide na kurs, Vlada piše statuse na Facebooku, a privreda nam se vodi na nivou epizode iz 2002. godine. Umjesto ozbiljnog restrukturiranja, dobili smo rimejk kultne serije, samo što ćemo ovu epizodu mi građani platiti pola milijarde maraka. Genijalno!
Re: Vlada FBiH
zašto li sada ovaj poteze?? generalno ako neko ima neko pravo, ne znam na osnovu čega ga ograničavat vremenski, pogotovo na kraći period??
da li se ovo odnosi samo na one koji imaju štedne knjižice ili i one koji imaju upisanu štednju, tako što su je kupovali kao certifikate??'
https://www.klix.ba/biznis/finansije/za ... /260623121
da li se ovo odnosi samo na one koji imaju štedne knjižice ili i one koji imaju upisanu štednju, tako što su je kupovali kao certifikate??'
https://www.klix.ba/biznis/finansije/za ... /260623121
Begov Han