Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Slizit cete se svi samnom da je drzava nedavno objavila tender za prodaju svog udjela u Hidrogradnji.i sasa zamislite situaciju dosao recimo Strabag i dao super ponudu,dobio tender i kupio Hidrogadnji(kamo srece :) i sada Strabag sazvao skupstinu dionicara i izabrao svoj novi NO.prema lazovu i manipulatoru Trhulju Strabag nebi mogao upisati NO jer kako kaze KVP "na pravo da upisuje jer mu je istekao mandat".znaci imamo dvije opcije: ili su rasposivanje tendera htjeli da prevare buduceg kupca INVESTITORA ili KVP "nemoze" upisati samo Bosnalijekom NO :D ko je ovdje lud??!
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

I jos nesto Trhulj je na vlasti od 2010 godine, apo njemu KVP "nema pravo da upisuje radi isteka mandata" i to od 2009 godine.znaci drugim rijecima sve sto su i Trhulj i Vlada imenovali od kada postoje "nije legalno".pa opet pitam ko je ovdje lud??! :D
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Naraviucenije: STRANI INVESTITORI NE MOGU ULAGATI U FBIH JER SE PREDSTAVNICI NJIHOVOG KAPITALA NE MOGU NIGDJE VERIFIKOVATI,jeli to lazov,prevarant, manipulator i taldzija Trhulj zeli da kaze??
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

crveni wrote:Slizit cete se svi samnom da je drzava nedavno objavila tender za prodaju svog udjela u Hidrogradnji.i sasa zamislite situaciju dosao recimo Strabag i dao super ponudu,dobio tender i kupio Hidrogadnji(kamo srece :) i sada Strabag sazvao skupstinu dionicara i izabrao svoj novi NO.prema lazovu i manipulatoru Trhulju Strabag nebi mogao upisati NO jer kako kaze KVP "na pravo da upisuje jer mu je istekao mandat".znaci imamo dvije opcije: ili su rasposivanje tendera htjeli da prevare buduceg kupca INVESTITORA ili KVP "nemoze" upisati samo Bosnalijekom NO :D ko je ovdje lud??!
Odgovor je br. 2 - samo u slucaju bosnalijek posebna pravila se primjenjuju :roll:

Salu na stranu, kvp je legalan sve do izbora novih clanova a pavarotiu, ovom one, sarajevo2012, itd. predlazem da posjete arslanagica, njegovog zeta sefika, melihu, ministra i njegovog savjetnika da im objasne zasto su ih slagali i obmanili u ovoj prici.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Znate li sta je najbolje od svega? Vec sljedece sedmice ce sa danasnje nelegalne Skupstine dionicara otici zapisnik i zahtjev za upis "izabranih" clanova NO u istu onu Komisiju za vrijednosne papire za koju kazu da nema pravo upisivati u Registar.

A evo da i ja dam jedan slikoviti primjer. U BiH je nedavno usla jedna od najvecih banaka na svijetu Sberbank, eto slucajno Ruska banka. Po ministru Trhulju ta banka, znaci jedna od najvecih na Svijetu, nema Nadzorni odbor. Karabeg nije direktor Sberbanke, nije jer NO koji ga je izabrao nije mogao biti upisan u Komisiju. Eto jedna od najvecih banaka na svijetu ima tako "glupe i nesposobne" kadrove da su nasjeli i kupili Volksbank BH i nisu mogli skontati kakav je status Komisije tj. nisu skontali da nece moci imati legitimne organe upravljanja. Kratko pitanje: kako to da je Karabeg upisan u sud kao ovlasteno lice?!

E ja mislim da se Trhulj kao i svi ovi dupelisci ovdje mogu komotno slikati sa svojim izjavama jer su NEBULOZNE, NEISTINITE, ZLONAMJERNE I NISTAVNE.
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

situacija je jasna ko dan.....haden nema vecinu i zato nije htio pristupiti danasnjoj skupstini,a novaca za daljnu kupovinu a samim time i preuzimanje po sili zakona NEMAJU......i pokusavaju pravnim smicalicama doci u posjed kompanije,a to im se nesmije dopustiti.....neka raspisu tender i prodaju dionice,i napuste ovu pricu.netrebaju udarati glavom u zid,izgleda da je arslina tvrdja....
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@zuti
Na posljednjem sastanku Hadena i radnika, za sto postoji zapisnik u kojem se sve vidi, jasno je receno da na danasnju Skupstinu dionicara Haden nece izaci jer nije legitimna s obzirom da ga saziva NO koji nije upisan u Komisiju.
Takodje su rekli da ce nastaviti kupovati dionice i da ce tender biti raspisan u narednim periodu, a s obzirom da je sve sto su do sada rekli nama radnicima i medijima bilo istinito ne sumnjamo ni u tu informaciju.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

@pavaroti
i ja hocu da prodam po cijeni koja je realna.
Kako sad stoje stvari ubrzo ce realna biti ova koja je trzisna.
Zahvaljujuci podrsci ministra i medija kriminalnoj hobotnici u Bosnalijeku.
Nek su lopovi ali su nasi, pa i nas ce nesto da zapadne.

@zuti
Haden ce kupovati kad njima to bude odgovaralo. Zakon kaze da cim kupe jednu dionicu preko 30% moraju prestati sa kupovinom na berzi i raspisati tender.
Dakle, ako to znas, onda znas da nece i ne mogu vise kupovati na berzi nego ce biti tender kad to bude njima odgovaralo, a ne prije nego sto u Vladi dobiju sagovornika koji ce pristati na prodaju.
Sta sad treba da uvale jos para za tender i da opet nemaju vecinu i da ih neko zaje*aje i usi zavrce za jos veci ulozen kapital?
Odgovorno ti tvrdim da nije bilo opstrukcija sa druge strane koje prelaze rub zakona, do sada bi bio i tender i cijena 24+
A svo vrijeme govorim da je ovo samo radi zastite Arslinih guzova i talova iz SDA i pridruzenih lica. Savjetnik Mujezinovic je necim dobro pritisnuo Trhulja dok je ovaj okrenuo pricu za 180°za samo godinu dana.

A za ostale pitanje: kako sad Vlada salje svog predstavnika i daje mu upute za glasanje. Koga su poduprli, cije kandidate? Pitanje je da li je zloupotreba ovlasti i imovine drzave za licne interese pojedinaca ovdje na djelu?

U svakom slucaju, ovdje ce Haden uci u firmu, prije ili kasnije. Mislim cak i prije, jer ako ne bude plata, letice preko ograde i Fiko i Amar i Meliha, a ne kroz kapiju.
Sada je na ovoj drugoj strani da prva pridje i trazi pomirenje i saradnju jer ako racunaju na sporost sudova, bogami ce se zahebat. Ruski ambasador je vec spreman za zavrtanje usiju.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Hocete pravu istinu sta se juce desilo na toj famoznoj "Skupstini"? Evo i tebi Sabur2 odgovor na jedno od pitanja.

Naime, kada su se birala 3 "nova clana" NO predstavnik Ministarstva Nedzad Numic nije uopste glasao i to je Trhulj sinoc rekao na TV!!! Ako idemo dalje Libijac Badi ne smije glasati za bilo koga ko nije drzavljanin Libije prema libijskim zakonima!!! Sta ovo znaci? Znaci da su 3 "nova clana" NO izabrali sa ukupno 10,99 % prisutnih dionicara. Pazite 3 clana NO sa ukupno 10,99% dionica!
Ovo znaci da bi pojedinci vladali Bosnalijekom sa ukupno 10,99% a Ministarstvo i Libija su tu bili samo da im obezbjede kvorum i na taj nacin je Trhulj zloupotrijebio svoj polozaj da bi kriminalcima omogucio da vladaju sa 10,99% dionica.

Haden ne moze uci u Bosnalijek sa svojih 30% dionica, a ovi "mogu nastaviti vladati" Bosnalijekom sa 10,99% dionica. AFERIM!
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Ovaj Zeleni je stao sa ovom njegovom matematikom taman kada je postalo interesantno.Da je nastavio mogao nas je ubijediti da su na ovoj skupštini glasali samo Meliha,Fiko,Amar i možda još Halil.ja sam bio tamo pa mu moram malo pomoći.Moj listić je bio nevažeći pa je to još 0,000000001 % manje.Tu su bila i dva Slovenca kojima nisu obezbjedili glasačke listiće na maternjem jeziku pa su imali debelih problema sa ovim potpuno nepoznatim imenima.Čuli ste tog jednog na TV,spominje samo građevinske firme u BiH i ćudi se kako je neko mogao biti predložen u NO a da prije toga nije bio recimo bar među onima što su Vranicu odveli u stečaj.
Njihovih oko 2% treba također odbiti.Onda sam čuo jednog dioničara kako kaže da neće glasati ni za koga jer nema niko od onih što su ješ prije šest,sedam godina sa Hasanom Ćelamom poćeli rasprodavati Borac iz Travnika.Jedan dioničar pored mene je glasao lijevom rukom,to sam vidio svojim očima!Ne znam koliko je imao dionica,ali i te njegove ne treba uzimati u obzir.Ima još toga neregularnog,ali prvo neka mi ovaj zeleni sračuna koliko je nakon ovog važećih glasova pa ću nastaviti.
I onako imamo vremena na pretek,sada je sezona godišnjig odmora pa sudovi neće stići da presude,prvo po onim tužbama od prošle godine,koje tada noisu mogli riješiti zbog godišnjih odmora.Jedino ovaj Vrhovni sud Federacije BiH je zakomplikovao stvar.Otkud baš sada da donose onu presudu kojom su utvrdili neregularnost Hasana Ćelama i njegovih pajdaša.
A dok mi to sve preračunamo,treba očekivati nekog novog partnera za Bosnalijek!Nadajmo se nekome koga nema u fasciklama od vječne vatre do Lukavice.
Post Reply