BH Telecom

panzer
Posts: 14306
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Mogao je i BH Telecom bez kredita, da ide na obveznice..
elekom Srbija objavio je u utorak da je uspješno zatvorio svoju drugu međunarodnu emisiju korporativnih obveznica, prikupivši približno 1,95 milijardi eura putem višetranšne emisije prioritetnih neosiguranih obveznica denominiranih u američkim dolarima i eurima.
Transakcija je izazvala snažan interes investitora, s ukupnom potražnjom od 13,87 milijardi američkih dolara od strane približno 300 vodećih međunarodnih institucionalnih investitora, što je čini najvećom emisijom korporativnih obveznica ikada realiziranom u regiji jugoistočne, srednje i istočne Europe.

Telekom je istaknuo da je riječ o jednoj od najtraženijih korporativnih transakcija na tržištima u razvoju globalno tijekom 2025. i 2026. godine.

Precizirano je da je emisija obveznica privukla sudjelovanje mnogih najuglednijih svjetskih mirovinskih fondova, osiguravajućih društava, investitora povezanih s državnim fondovima i globalnih upravitelja imovinom, a neke vrhunske međunarodne institucije prvi put ulažu u regiju putem ponude Telekoma Srbija.

Izvršni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić rekao je da ova transakcija predstavlja prekretnicu ne samo za tvrtku, već i za šire regionalno tržište kapitala.

„Telekom Srbija se sve više prepoznaje ne kao regionalna priča, već kao kredibilan međunarodni izdavatelj s jakim temeljima za rast i jasnim putem prema investicijskom kreditnom rejtingu“, rekao je Lučić.
slavuj
Posts: 2097
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ja se nadam da Telekomu neče trebati ni kredit,ni obaveznice.Naravno ako se ne odluče da od keša koji več imaju ne realizuju
hidroelektranu na Drini ,Neretvi ili Bosni.
Nadam se da če i javni pravobranilac saznati da neka kriminalna skupina čini sve da potroši kapital u nešto što vlasnici nisu ni na koji način odobrili.samo se na skupštini dioničara može odobriti ulaganje iznosa koji nadmašuje ukupan nominalni kapital Društva,a o tome Skupština nikada nije raspravljala.Ta činjenica je sasvim dovoljna da Nikšič,Kovačevič i družina krenu prema Zenici,nikako na Igman!!
Post Reply