Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Cirkus je gotov, maratonci trce posljednji krug :D vise dionicara sa Veljkom Trivunom na celu napustilo je Skupstnu skoro na pocetku, valjda ljudi napokon skontali neke stvari...
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Haden ce blokirati racune bosnalijeka da bi sprijecio placku

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... io-pljacku
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

I tako....
Ponovljena Skupština dioničara Bosnalijeka koju je sazvao Nadzorni odbor sa Veljkom Trivunom na čelu razriješila je tri člana Nadzornog odbora, te izabrala tri nova člana iako je Komisija za vrijednosne papire FBiH već upisala u registar emitenata Nadzorni odbor izabran na Skupštini 25. maja, a koju je sazvao najveći pojedinačni dioničar luksemburški HADEN.
Na današnjoj Skupštini razriješeni su na vlastiti zahtjev Veljko Trivun, Janez Bojc i Mirna Sijerčić, a imenovani su Ahmed Žilić, Zdenko Mihajlović i Fahir Baraković.
Na pitanje zašto su uprkos svemu birani novi članovi NO, Veljko Trivun izjavio je novinarima da je Skupština od 25. maja predmet osporavanja.
- Morate pristati dioničare zašto su glasali. Ja sam na današnjoj Skupštini bio samo posmatrač jer smatram da je rješenjem Komisije formalno prestao biti član Nadzornog odbora. Ja namam više nikakve funkcije u Bosnalijeku, kazao je Trivun.
Na pitanje kako dalje s obzirom da postoje dva nadzorna odbora, Trivun je rekao da je prema Zakonu o privrednim društvima redovni sud, a u ovom slučaju to je općinski sud, jedini nadležan da odlučuje o zakonitosti rada, održavanja i odluka svake skupštine. Vi dobro znate da se od prošle godine od Skupštine održane na livadi u fabričkom krugu 7. 7. 2012. godine po tužbi Vlade Federacije BiH vodi spor i da je bilo samo jedno ročište, koje je, koliko mislim, bilo otkazano. Za 12 mjeseci nisu riješeni problemi koji su izazvani prošle godine, tako da u bliskoj budućnosti ne očekujem neko definitivno rješenje problema, bez obzira ko će upravljati kompanijom, istakao je Trivun.
Dodao je kako prepostavlja da će sadašnja Uprava povući pravne akcije, a ima nekih naznaka da će to učiniti i Ministarstvo, rekao je Trivun.
Predstavnik malih dioničara Halil Čengić kazao je da Bosnalijek "polako umire u prisustvu vlasti koja je očitovana kroz Komisiju za vrijednosne papire FBiH".
- Ja mislim da je ovo jedna velika rašomonijada koju mora riješiti sud, kazao je Čengić.
On očekuje da će u narednom periodu neki braniti a neki napadati Bosnalijek, ali i da očekuje da država uradi nešto "ali ne država oličena kroz pojedince koji već dugo podržavaju famozni HADEN".
Čengić je napomenuo da postoji presuda Vrhovnog suda FBiH da je Komisija za vrijednosne papire FBiH nelegalna od 5. 5. 2009. godine, kada joj je istekao mandat.
- Vrhovni sud je utvrdio da ne postoji mogućnost da neko kome istekne mandat koristi ovlaštenja koja je imao dok je bio u mandatu i zbog toga poništava odluku u jednom pojedinačnom slučaju. Dakle, po toj logici ni jedna sudska instanca kojoj se obrati neko ne može presuditi drugačije nego kako je u toj presudi koju je početkom aprila donio vrhovni sud FBiH, obrazložio je Čengić i najavio da će s tim u vezi biti ponesene tužbe.
Mahmud Badi, koji je ustvrdio da je službeni predstavnik Libijskog državnog fonda uprkos osporavanjima od strane HADEN-a, istakao je da je situacija u Bosnalijeku kritična, te da je ono što se dešava posljednjih mjeseci jako loše.
Jure Srhoj, koji zastupa 130 malih dioničara iz Slovenije kazao je da je zadovoljan današnjim rezultatima glasanja na Skupštini ali je naglasio kako je situacija u Bosnalijeku nemoguća.
- Nadležni organi BiH moraju učiniti nešto da se ovo nezavidno stanje riješi što se tiče KVP FBIH, kao i ostale stvari koje su pred sudom. Ako nadležni organi dopuste da stvari idu kao kod građevinske industrije BiH, slabo se ovoj zemlji piše, rekao je Srhoj.
Skupštini dioničara, kako je saopćeno, prisustvovalo je 39,09% dionica s pravom glasa, uključujući i predstavnika u ime državnog kapitala.
Skupština je osim razrješenja i imenovanja članova NO usvojila i druge odluke predviđene dnevnom redom, koje se tiču izvještaja o poslovanju, raspodjeli i načinu upotrebe dobiti, izmjeni Statuta društva i osnivanju društva sa ograničenom dogovornošću, ali je njihova sudbina upitna s obzirom na stavove KVPFBIH kojom je legalnom označena Skupština koju je sazvao HADEN i čijim se rješenjem priznaju samo članovi Nadzornog odbora izabrani na Skupštini 25. maja.
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

ako je odnos snaga izjednacen 38% napram 38% onda je najbolje da se preostali mali dionicari ovde dogovore i stave prodajne naloge po odredjenoj cijeni(recimo 25 lupam),pa ko hoce od ove dvije skupine nek kupi i dodje do vecinskog vlasnistva.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Ministarstvo,libija,mali dionicari 39,09%

Haden,skrbnicki racuni,nesto radnika oko 38%

Ceka se sud a to ce trajat godinu dvije, do tada ostaje stanje kako jest.

Ja bih samo volio da se dizdarovci odluce, jel mali dionicari nemaju 5% da predloze svoje kandidate?il libijac nema punomoc?ili se ipak ostvarila moja pretpostavka da miinistarstvo,libija i mali dionicari imaju vise od hadena uprkos skrbnickim racunima te zbog toga nije uvrstena lista malih dionicara...danas i bez libijca je bio kvorum sta sad nije u redu.

Sto se tice KOMVP svi iole upuceni su znali ishod i to nije upitno, upitan je sud gdje haden nece proci a po novoj skupstini haden bi opet pao...

Nadalje, nedavno je ministar bio u posjeti ambasadoru libije koji je u sve upucen i koji u potpunosti podrzava ministra trhulja i zestoko se protivi preuzimanju od strane hadena, jako je razocaran nacinom kupovine dionica koje su oni platili po 35KM.
Takodje ministarstvo u libiji je upoznato sa stanjem i stoji na stranu resornog ministarstva energetike i rudarstva FBiH.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Pavaroti ti si jedan obicni demagog i uz to si i zlonamjeran, al i dalje ne pije vode :D eto ti znas sta ce i ko ce na sudu proci ili je mozda tebi poznat neko ko utice ili potplacuje sud pa vec znas krajnji ishod?;) a o Trhulju je suvisno pricati, covjek izadje na skupstinu sazvanu od no kojeg istovremeno tuzi,nma sta principjelan i od rijeci :)
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Pavaroti, na današnjem neformalnom druženju je bilo predstavnika sitnih dioničara (koliko znam Meliha je tu upisala i mrtve i žive i znane i neznane :) ), libijac iz Kaira i ministar koji je tužio ove za koje je danas glasao. Bosnalijek hvala Bogu ima NO i uskoro dobija i novu legalnu Upravu, a ti, Halil i slični žalite se upravi vodovoda.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

@crveni

ja kazem kruska je jos zelena a ti dodjes i kazes jabuka je crvena...ako imas sta da kazes reci o jabuci i ne palamudi.
Sve zajedo su nelegalne radnje ima godina dana pa tako i ovo danas ali dizdar igra na polju svoje privatne berze, privatne KOMVP i to je to, na terenu ga nema.

Vezano za radnike cu ti reci jednu realnu sliku..
Ni u kojem slucaju nisu radnici za haden, radnici su uz "svoje" izvrsne direktore...npr. Najveci dio proizvodnje je uz haden jer je zubcic uz haden te radnici nesmiju ici protiv istog jer je zubcicu obecano mjesto u uo i pod hadenom....puno je novih radnika u proizvodnji i oni nemaju dionice izuzev 200-300 radnickih.

Razgovarao sam sa puno radnika, i oni su protiv hadena posebno oni sa puno dionica zato sto je haden oborio cijenu dionica ali su ubijdjeni sa je haden neminovnost sa cim se i ja slazem ali ne sa ovom kolicinom dionica.

TV1 SMIJESNA TV, ALI JBG MORA SE ZARADIT KOJA PARA OD SPONZORA PRIVATNIH LICA,BLEKICA,PIUNA DIZDARA ITD.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

panzer wrote:I tako....
- Morate pristati dioničare zašto su glasali. Ja sam na današnjoj Skupštini bio samo posmatrač jer smatram da je rješenjem Komisije formalno prestao biti član Nadzornog odbora. Ja namam više nikakve funkcije u Bosnalijeku, kazao je Trivun.
Na pitanje kako dalje s obzirom da postoje dva nadzorna odbora, Trivun je rekao da je prema Zakonu o privrednim društvima redovni sud, a u ovom slučaju to je općinski sud, jedini nadležan da odlučuje o zakonitosti rada, održavanja i odluka svake skupštine. Vi dobro znate da se od prošle godine od Skupštine održane na livadi u fabričkom krugu 7. 7. 2012. godine po tužbi Vlade Federacije BiH vodi spor i da je bilo samo jedno ročište, koje je, koliko mislim, bilo otkazano. Za 12 mjeseci nisu riješeni problemi koji su izazvani prošle godine, tako da u bliskoj budućnosti ne očekujem neko definitivno rješenje problema, bez obzira ko će upravljati kompanijom, istakao je Trivun.
Kljucna recenica danasnjeg teferica je ova podvucena i crnom obojena. I trivun je svjestan situacije i sve daljnje price o legalnosti KVP, legalnosti skupstine i ostala suplja je demagogija i obmana.

A ovi koji prizivaju sudske rasplete i nove skupstine ne zele dobro bosnalijeku ni nasoj drzavi. Prizivajuci nadlezne organe sami sebi uskacu u trbuh jer nikoga ne priznaju. Jer kada bi tako postavili stvari onda bi mogli dovesti u pitanje legalnost prisustva predstavnika ministra, danasnje otvaranje skupstine od strane predstavnika ministarstva (isto ono ministarstvo koje je tuzilo ovaj no i reklo da je ova skupstina nelegalna) te samu poziciju ministra koji nema parlamentarnu podrsku i svaki dan moze (a hoce) letiti sa pozicije.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

@klis

Ja hocu da prodam dionice po cijeni koja je realna.

To je cijena s obzirom na dobit, prihode, vrijednost kompanije itd... bez kontrolisanja cijene od dizdara i davanja kesa....OVO JE MOJ CILJ KAKO NE KONTAS.

E sad ako hoces da onako polemisemo...mogu ti samo reci da cemo vidjeti ko ce biti pred kapijom ko unutra...mene to manje pogadja nego tebe sigurno.

Samo jedno pitanje za vas crvendace,zelenbace,klisure itd. molim vas recite mi ko je vlasnik tog hadena po imenice ako i vi znate.
Post Reply