Bosnalijek

Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Halile zašto navijaš za propast Bosnalijeka? Ti bi da vladaju oni koje podržava 3,4% dioničara?
Kako to da ti je prošle godine komisija bila validna i odgovarala, a sada ne? Kontradiktoran si majke mi!
Uozbilji se malo Halile.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kako vi tumacite zakone, sutra Haden moze unajmiti 10 gorila i s noge na nogu izbaciti menadzment iz Bosnalijeka, a ovi mogu da ih tuze Nailovoj materi jer imaju jednako pravo da upravljaju firmom.
Ispada da nema niko legalan, ni NO, ni uprava, ni direktor, ni komisija, ni ministar.... znaci zakon jacega.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Ovo samo Halil može riješiti ...
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

neko mora,da pocene kupovati dionice!jer ili arsla ili haden.. :D
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Ja sam već jednom rekao da zbog niskog nivoa komunikacije neću se više javljati,ali moram.Ovi me jednostavno ne ostavljaju na miru.Pa nisam ja donio ovu presudu koja vam sada pravi problem,ja sam vam je samo prezentirao da vas ne drže u zabludi,da vas ne zloupotrebljavaju.Pa zar vi stvarno ne vjerujete nikome nego onima što se predstavljaju kao Haden.Pa jedan od njih ima najmanje 6 šest,izvještaja o počinjenom krivičnom djelu vezanim za Tržište vrijednosnih papira.U istim izvještajima najmanje tri puta se spominje kao suizvršilac vođa cijelog ovog poduhvata. To što oni još nisu osuđeni ne znaći da neće biti.To bi i vi shvatili samo kada bi htjeli.Pa i da je sve bilo regularno pri kupovini dionica,da nije bilo manipulacije tržištem,da nije bilo pranja para,da nije bilo stvaranja beznađa oko Bosnalijeka ili stvaranja utiska o Arslanagićevoj svemoći,i da stvarno postoji nekakav potencijalni partner,ja ne bih vjerovao u namjere tog partnera zbog realizatora njegovog projekta.
A što se tiće sudbine uposlenika ,ja zbog njih ne bih radio ovo što radim .Oni su skoro dvadeset godina,predvođeni Arslanagićem,sistematski pljaškali dioničare ,naravno najviše je uzimao direktor,ali mu se niko od uposlenih nije suprostavio.Sa Uzunovićem je došao u sukob kada se nisu mogli dogovoriti o podjeli plijena,to pokazuje nalaz one revizorske kuće.
Arslanagića su neki od njih napustili tek kada su shvatili da im on više ne može koristiti.
Ja sam već više puta istakao:Ovi ljudi koje vi zovete Haden,pokušavaju da instaliraaju sebe kao jedinog posrednika između sadašnjih dioničara i potencijalnih vlasnika firmi.Pri tome naravno ne biraju sredstva.To je jednostavno grupa opasnih ljudi.I da se hoće zaustaviti na Bosnalijeku ja bi im sutra pomogao da se tamo instaliraju.Vi kakvi ste tamo,apsulutno samo njih zaslužujete.Strašno mi je žao što ja zapravo pomažem vama,isto kao što mi je žao što su me ovi natjerali da na neki način pomažem ljudima za koje sam i prije,i sada.smatrao da su Arslanagićevi saušesnici,kao u ostalom i vi.Ako se vratite i pročitate ono što sam ja do sada napisao,vidjeti će te da sam ovdje samo ja dosljedan.
Za Sabura:Bosnalijekom će u konačnici upravljati onaj ko ga kupi na zakonom propisani način.Sve ostalo je kriminal"!
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Halile, ti si izgubio kompas, jednostavno u svojoj petljavini ti ne znaš više ni za koga, ni protiv koga si, ni šta hoćeš. U biti si nikakav faktor u svemu ovome, a potpuno nepotrebno ti se daje medijski prostor i pažnja. Daješ izjave za medije, sudiš i presuđuješ, donosiš zaključke... boriš se protiv Arslanagića, pa se onda boriš za Arslanagića.. pomislim da nemaš nikakvih principa, a onda skontam da si ti jedan obični švercer i udružio bi se sa svakim samo da nešto sitno namakneš. Sad ti ne valja Haden i ne valjaju ti radnici Bosnalijeka, pa dobro imaš pravo na to, ali brate udavi, kao kakva baba si dosadan sa svojim nebulozama.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Konačno si u svom očaju skontao .Nisam ja nikakav faktor,tu sam samo da skretanjem pažnje na sebe oslabim protivnike za nekoliko pameti poput tvoje.Jer oni bi stvarno mnogo više uradili da im se pridružiš umjesto što rasipaš dragocjenu pamet i neprevaziđenu kulturu na sasvim nevažne učesnike u svemu ovome.Ako te na vrijeme upotrijebe možda će te nešto i učiniti.Jer do sada očito niste.Sada mi je tek jasno i zašto.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Klis wrote:Halile, ti si izgubio kompas, jednostavno u svojoj petljavini ti ne znaš više ni za koga, ni protiv koga si, ni šta hoćeš. U biti si nikakav faktor u svemu ovome, a potpuno nepotrebno ti se daje medijski prostor i pažnja. Daješ izjave za medije, sudiš i presuđuješ, donosiš zaključke... boriš se protiv Arslanagića, pa se onda boriš za Arslanagića.. pomislim da nemaš nikakvih principa, a onda skontam da si ti jedan obični švercer i udružio bi se sa svakim samo da nešto sitno namakneš. Sad ti ne valja Haden i ne valjaju ti radnici Bosnalijeka, pa dobro imaš pravo na to, ali brate udavi, kao kakva baba si dosadan sa svojim nebulozama.
Popusti bolan više čovjeka, vi bi najviše voljeli kad niko o ovom vašem kriminalu ne bi riječi progovorio. Ovo što je Odbrana poste napisao je gola istina koju ti i udružena kriminalna hobotnica pokušavate zamagliti. I nemoj čovjeka prozivati imenom kad se ti kriješ iza nicka, u najmanju ruku je neumjesno i nepošteno...
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

potpuno se slazem s obranom poste i investitorom.....ovo postalo zabavno iako pusim novce,ali kad se sjetim da ovi kokosari kupili za 40 miliona,a upravljti ce najvjerovatnije ako sa zastitarima upadnu u firmu......a kamate na kredite za kupnju dionica idu.....dionice najjvjerovatnije pod hipotekom,i finale price, banka prodaje dionice ozbiljnoj kompaniji......samo da arsla izdrzi jedno godinu dana.....ovi ostaju bez dionica....mrzio sam arslu.....ali zivot je nepredvidiv....
panzer
Posts: 12119
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

zuti wrote:samo da arsla izdrzi jedno godinu dana.....ovi ostaju bez dionica....mrzio sam arslu.....ali zivot je nepredvidiv....
Ne vidim šta je to dobro u tom čovjeku. Godinama vuče vodu na svoj mlin, i sredstva firme u nečije džepove a sada bi kao mogao biti dobar. U tu zamku ne treba upasti.
Ovdje jedino državni udio treba da ima presudnu ulogu a u proteklim sedmicama su se trudili da urade ono što je u mogućnosti, imajući u vidu stanje u izvršnoj vlasti. Da su kojim slučajem u vladi udruženi po pitanju bosnalijeka kao što je to bio slučaj na početku otkrivanja afere arslanagić danas bi stanje bilo puno čistije.
Post Reply