Bosnalijek

Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Poštujem dijalog i argumentaciju :)
Ko je koliko školovan, ne bih sad o tome, jer nisam ni ja sa SSS :)
Prof. Tihi za tvoju informaciju predaje Marketing, a ja sam pekao zanat kod malo jačih profesora npr. prof. Milića!
Za tvoju informaciju sudska praksa kaze, ako ti neko u ostvarivanju tvog prava, uskraćuje to pravo na nezakonit naćin, snosi posljedice :)
A također odluke suda su do sad bar u 3 navrata priznale skupštine koje su održane van kruga sjedišta, ..... itd
Baš zbog ovakvog "grubog" uskraćivanja prava, ne samo Hadena S.A., već i svih ostalih prijavljenih :)
Od svega mi je danas samo jedno bilo žao :)
Žao mi je ljudi kao što su Semin Kasum, Amela,......, Halil,.... koji su za Melihu skupljali punomoći u zadnjih mjesec dana pa vrletima BIH, obilazeći neka Rakitna zbog 22 dionice i sl :)
Jer su im mogli makar dostojanstveno javiti da ljudi ne dolaze ujutru :)
Mogli su ih makar u tom djelu ispoštovati, a ne onako izgubljeni pognutih glava se razbježaše po parkingu :(
Tužno, tužno ....
I opet sam danas ponovio da će Haden ustupiti mjesta drugim dioničarima u skladu sa procentima vlasništva.

Pozdrav!
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Dobro ja sam pekao krofne kod trifkovica, ako si bio na ekonomiji znas ko je u pitanju.Prof. Tihog sam ubacio da vidim jeste li uopste bili na ekonomiji a znam ja ko je Milic Simic...

Ja cu ti sad reci da ti skupstina nije legalna sto ne proizvodi mnoga dejstva mozete sazvat novu...

Mene interesuje sto niste uvazili ove kandidate za NO, pa i da nisu imali tih 5% jes da nije pravno ali vidimo koliko pravo fercera,vi imate vise izaberete 3 clana oni 2 i zdravo...

Zasto ta ista KOMVP ne istrazi ko je vlasnik HADEN-a ako nista zbog skrbnickih racuna i povezanih lica???
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Da, zaboravih...da je sefik prije dan dva donio ovu odluku te da su dionicari obavijesteni o drugom mjestu odrzavanja mozda bi i bila legalna skupstina...ovako ovo je uradjeno profesionalno zar ne E.D.?
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Mislim da si zalutao u prostoru i vremenu i samo se blamirash i provaljush :)
Kao prvo HADEN S.A. ima onoliko koliko ima u RVP
Kao drugo malo si zbunjen ili sta vec pa ti se pomjeshalo ko šta predaje :)
Kao drugo ja ne radim nikad ilegalne stvari, to me i Halil danas pitao, a mozda si ti stajao pored njega, pa sad ko papagaj ponavljash :)
Ako nema 5%, onda to nije 5% u skladu sa Zakonom, ne mogu ja tu nista, a Haden S.A. je to odbio na osnovu mišljenja tima advokata, a ne na moju ruku.
Ljudi su dali cc preko 30 mil i sad bi trebali donositi odluke na jurish :)
Imaju oni i platiti nekog ko ce ih savjetovati, ...
Treca stvar Haden je dostavio Komisiji ko su vlasnici
I Sefik je uradio odlučnu glupost, koja će samo meni ići u korist :)
I sto se tice povezanih lica i sl, morash se malo edukovati i skontati ko su povezana lica, na koji način mogu biti povezani,.....
Mislim Boga mi da si malo ograničen ili imaš lošeg učitelja :)
Haden S.A. je mogao organizovati skupstinu bilo gdje :)
Želio je gore,........ :)
Ovo je proces koji niko vise ne moze zaustaviti (osim Boga dragog)
Tako da ti koji pojma nemash ko sta preedaje, ne upstas se u polemike oko Zakonitosti, validnosti, iiii
Hajde spremi se sad ce ti crtani u 7 i 15 :)
I pozdravi mi Halila Boga ti ako ga vidish, i dostavit cu mu postom zapisnike i odluke :)
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

ova skupstina danas,pisi propalo.nadalje,lijepo vas je navuklo da potrosite 40 miliona,a upravljati mozda jednog dana.......u pocetku sam pomislio da ste u talu sa arslom(jedan postotak sumlje jos uvijek postoji).....ali namjerili ste se na igraca.....kao sto vi nama malim dionicarima obecajete...i vama netko obecavao prije nego ste poceli kupovati,a sad cekajte presude,pa zalbe,pa opet presude......a arsla i dalje vlada kompanijom.....iskreno da vam kazem bolja mi je i ta opcija,ovaj je bar digao tu firmu iz pepela....a ovi kokosari bi je isisali s minimalnim ulogom......namjerio se rogati na rogatog......definitivno balkanska posla......nema tu nikakve ruske firme i njihovih novaca,sve je to oprana balkanska lova,definitivno.....ali islo preko rusije,jer je teze istrazivati porijeklo novaca....ali SIPA,mozda i istrazuje......:)
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

cuj zutog :)
ko potparol Fike :)
Sipa je sine davno znala odakle su pare :)
Pa sad Fiko ima para pa njemu prodajte dionice, samo Fiko stari machak, zna da plaćanja nema, dok ...... :)
A presude ce oni morati cekati Boga mi :)
Haj vozdra sad i vidimo se nekad aBd opet :)
Odoh na zasluzeni odmor :)
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

E.D. puses u gluhu trubu.

O cemu ti pricas, ko sta predaje?

Nelegalna ti je skupstina i zdra'o.
Znam ja sta su povezana lica zato ocekujem od onih tvojih pajdasa da pod pritiskom "drzave" otvore strukturu vlasnistva HADEN SA.
Da se ispita odakle je dosao novac i to je to.
Te tvoje uvrede pokazuju o tebi, ja poznajem cengica i znam da je on svoj novac zaradio posteno i da covjek radi sve na legalnoj zastiti svoje imovine sto nebih tvrdio za tebe licno i tvoje gazde ali to me ne interesuje u domenu tvog vlasnistva i upravljanja ali daleko od mog vlasnistva.

Ni jedne sekunde nisam za zeta ede ali od dva zla izabrao bih ono koje ima kraci vijek trajanja gledano na buducnost.

Konkretno pitanje, zasto ne otkrijete vlasnike HADEN SA ako kako kazete imate dobre namjere?KONKRETNO DA KONKRETNIJE NEMOZE BITI.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

S ozirom da ED nikako da Halila ostavi na miru red je da o njegovoj ,to jest Halilovoj jutrošnjoj aktivnosti,napiše nešto i druga strana.
Došao je do kapije i kada je vidio tu zabranu na tvoje pitanje šta misli zašto to,rekao ti:Komisija za vrijednosne papire je onu skupštinu od 07.07. proglasila neregularnom najviše zbog toga što organizator,tadašnji NO,nije prihvatio kandodate za NO koje je predložila Vlada.,a vi ste učinili isto,niste prihvatili kandidate koje su predložili mali dioničar.Menadžment je uzeo to za razlog zabrane održavanja skupštine u krugu ,neće ljudi da opet čekaju četiri meseca da neko odlući je li skupština legalna ili nije.Podsječam te da NO upravo zbog toga nikada nije upisan u Registar emitenata niti u Sudski registar.Još ti je rečeno da se valjanost potpisa utvrđuje sudskim putem.Koliko znam,ti i tvoji možete ovdje raditi šta hoćete,ali se ne sječam da vam je neko dao ovlasti suda.
Zatim je taj Halil ušao u salu ,pardon kafanu,sačekao oko sat ili više da se skupština konstituiše i zatražio riječ.Rekao je da on smatra da skupština nije zakazana u skladu sa zakonom,da ni ovo mjesto nije regularno te da će sudskim putem tražiti poništenje odluka ovog skupa.Naravno ukoliko on igdje drugo ,osim u vašem zapisniku,bude upisan kao skupština.
Zatim vam je zaželio uspješan rad i izašao.Dakle nije se nigdje *tužno razbježao*.
I još nešto :Meliha,ma kakva bila,nikada ne bi očekivala da joj Halil skuplja punomoći,bar toliko ga poštuje.A ti molim te objavi neko ime kod koga je Halil išao po punomoć.Ni tvojim godinama ne prilići ova potpuno nevažna neistina.
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

eto bila je ta sjednica,pa da li neko zna hoce li rasti vishe ove dionice,ili ce se opet igrati sa njima? :shock:
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Odbrana poste wrote:S ozirom da ED nikako da Halila ostavi na miru red je da o njegovoj ,to jest Halilovoj jutrošnjoj aktivnosti,napiše nešto i druga strana.
Došao je do kapije i kada je vidio tu zabranu na tvoje pitanje šta misli zašto to,rekao ti:Komisija za vrijednosne papire je onu skupštinu od 07.07. proglasila neregularnom najviše zbog toga što organizator,tadašnji NO,nije prihvatio kandodate za NO koje je predložila Vlada.,a vi ste učinili isto,niste prihvatili kandidate koje su predložili mali dioničar.Menadžment je uzeo to za razlog zabrane održavanja skupštine u krugu ,neće ljudi da opet čekaju četiri meseca da neko odlući je li skupština legalna ili nije.Podsječam te da NO upravo zbog toga nikada nije upisan u Registar emitenata niti u Sudski registar.Još ti je rečeno da se valjanost potpisa utvrđuje sudskim putem.Koliko znam,ti i tvoji možete ovdje raditi šta hoćete,ali se ne sječam da vam je neko dao ovlasti suda.
Zatim je taj Halil ušao u salu ,pardon kafanu,sačekao oko sat ili više da se skupština konstituiše i zatražio riječ.Rekao je da on smatra da skupština nije zakazana u skladu sa zakonom,da ni ovo mjesto nije regularno te da će sudskim putem tražiti poništenje odluka ovog skupa.Naravno ukoliko on igdje drugo ,osim u vašem zapisniku,bude upisan kao skupština.
Zatim vam je zaželio uspješan rad i izašao.Dakle nije se nigdje *tužno razbježao*.
I još nešto :Meliha,ma kakva bila,nikada ne bi očekivala da joj Halil skuplja punomoći,bar toliko ga poštuje.A ti molim te objavi neko ime kod koga je Halil išao po punomoć.Ni tvojim godinama ne prilići ova potpuno nevažna neistina.

Nije uredu ni da se sa par % pokušaju progurati neki kandidati odnosno to je unaprijed osuđeno na propast. A mogli ste sabrati dobar postotak malih dioničara da ste išli pravim putem i bez tog Arslanigića.
Upravljati cijelom firmom sa 30% je dozvoljeno ali nije u znaku dobre prakse dok grupa od 2-3% ne može predlagati ništa.

Mislim da bi se sada trebalo fokusirati na to da vladin udio što prije predloži stručne ljude u NO i da se ova skupština proglasi legalnom jer je firma totalno bez upravljačkog kadra što nije dobro ni za koga.

Što se tiče cijene, slaba je šansa da će rasti do nekog eventualnog tendera. Nema više kupaca koji bi kupovali. Osim par provjerenih kupaca niko ništa ne kupuje pa neće biti nekih koji će svojim kupovinama dići cijenu.
Ne bi me iznenadilo da i ja dočekam cijenu koja je meni prihvatljiva za ulaz.
Post Reply