Bosnalijek

pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Nista posebno danas, nije bili kvoruma a ni medijski nisu bas popraceni...
Dosli danas eto da se dalje dogovaraju i legalno ili ne steknu jos % jer za sad imaju velikih 3%.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

To je sve bilo i za ocekivati.samo onaj Trhulj je odron.cak je i odbranaposte odustao od one smjesne i deplasirane price, Trhulj je izgleda kao pokvarena plocaa.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Postao/la Custos » 28 ožu 2013, 18:34
Odlucih ipak da se javim s obzirom da vidim da ovdje vlada kolektivno neznanje i zbunjenost. Vratite li se malo nazad, vidjet ce te da sam pisao o stvarima koje se sada desavaju ali niko nije htio da slusa ili vjeruje, a moze biti i da ima ubacenih igraca koji proturaju price po ukusu nalogodavaca. A sada su dodatno na sceni i novinari koji ama bas pojma nemaju. Par standardnih forumasa me iznenadilo nedostatkom konstruktivne kritike, nasjeli su na podmetanja ali ima jos vremena da se stvari postave na mjesto.

Da krenemo:

leon je napisao/la:Pa i Vlada više nije jedinstvena, pa se njen uticaj na Bosnalijek ne može promatrati kao jedno. Predstavnik HADEN-a je u BiH najprije obavio razgovor sa Premijerom, pa tek onda se javio upravi Bosnalijeka. Nadležni federalni ministar nije bio na sastanku, niti je komunicirao sa predstavnicima HADEN. Zbog toga se izjava Trhulja ne može smatrati kao stav cijele Vlade, nego samo jednog dijela.

Presudno će biti tumačenje da li na skupštini može Premijer ovlastiti osobu za zastupanje državnog kapitala, ili to može samo nadležni ministar. Pretpostavljam da će u ovome biti sljedeći sukob, mislim da je tako nešto slično bilo i u FDS-u!!

Da odmah pobijemo ovo sto leon kaze:
http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/ak ... kt_id=3087
http://www.sarajevotimes.com/prime-mini ... osnalijek/
http://www.nina.ba/index.php?option=com ... &Itemid=62

Mislim da su 3 izvora o istoj prici sasvim dovoljno a njegovi komentari mi ponajvise lice na narucene. Ministar itekako zna ko je haden i ko stoji iza njega, sada je ovo vec malo igra zivaca u kojoj je poznat konacan epilog.
Iako sam prvobitno prihvatio da sam pogriješio, ipak ispada da sam bio u pravu:
Intervju Erdal Trhulj - od 2:30 min, citiram:
"... bio sam svega zadnjih par minuta, pošto nisam znao za taj sastanak" - odnosi se na sastanak predstavnika Hadena sa Premijerom

http://www.youtube.com/watch?v=3tGVzZhia5g

Vjerujem da je ova činjenica promakla, a da ima značajnu ulogu u ocjeni odnosa snaga i ko je na čijoj strani u cijeloj priči, pa zato ovo napominjem . . .
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Sinoc se Trhulj javno svrstao na stranu Eduna Arslanagica.ono sto je izjavio su Arslanagiceve rijeci od prosle godine.kad to i sve ostalo sagledam Trhulju ama bas nista ne vjerujem pa ni zo koliko je bio na sastanku.kaze bio sam svega par minuta posto nisam znao za sastanak,pa kada nije znao kako zo da je uopste bio i tih par minuta???suplja do bola!
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Trhulj se ponasa kao da je francuska sobarica,jadan on naivan nista ne zna,njega niko nigdje ne zove,ma jadan sta ces.ustvari on sigurno sve zna,lovi u mutnom za interes svoje druzine u kojoj su i arslanagici.ima ona narodna "ko o cemu kurva o postenju" da prostite
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@crveni
Dobrim dijelom se slazemo, ali pusti Ministra, on je svoje lice otkrio poodavno i to je to.

Bitno je da znamo da od njihove Skupstine, pa ni ponovljene, nema nista i da nece imati priliku uvesti "paralelizam".
Sa druge strane radnici su odbili Melihu, Fiku, Semina, Mirjanu, Salaku, Elviru i ekipu po pitanju punomoci za Skupstinu 25.05. sto znaci da ni nove ucjene, prijetnje, Melihino vristanje nije uspjelo ovaj put. Oni se nece predati to je sigurno, ali su svi oni svjesni cinjenica i znaju da su njihovi dani u Bosnalijeku odbrojani. Sada valjda pokusavaju svoju "kozu prodati sto skuplje mogu".
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Pošto sam prozvan red je i da se oglasim.
Odmah da poručim ovim uposlenicima raznih boja:Ja stvarno ni malo nisam kriv za nevolje u koje će te vi po svoj prilici upasti i nemojte mene prozivati za sve.Koliko ovo sve razumijete,pokazuje činjenica da ste očekivali da će neko doći na ovu jučerašnju skupštinu.Dobro je ipak da se i ovoliko pojavilo!Sad ih treba pofatati,jer to su večinom oni koji misle kako
je to skupština kao u ostalim Dioničkim društvima.
A što se tiče moga stava ja ama baš od ničeg onog što sam rekao,nisam odustao.Jednostavno,ja nemam izbora nego izdržati do kraja.A kraj je još daleko.Nisam ni jednog trenutka pomislio da ja mogu natjerati Vladu da radi svoj posao.
Pa to ne mže ni Inzko i čitava medžunarodna zajednica.Ali sam siguran da će se negdje ,u nekom segmentu vlasti,naći neko da ovo razriješi.Pa građani u svakoj zemlji,čak i u diktaturama ,imaju pravo na zaštitu svoje imovine.
Ipak treba sačekati!Moždaneko u vlasti uskoro shvati da postoji krivična odgovornost i za nečinjenje.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Edheme M. i Mirza Musiću, neću vas više spominjati, znajte da se vaš rejting može formirati samo uvažavanjem svih kolega u lancu (ne samo komunikacijom i provođenjem instrukcija od strane Berina, Keše, Ekrema, Nedima...).
Veliki broj forumaša spominjao je kombinacije 2 (Haden) + 2 (Vlada) + 1 (mali dioničari), pa čak i g-din Dizdar. To bi za nas radnike bilo idealno, samo da dotični g-din Dizdar i Nedim nisu igrali prljavo tj. platili su doktorici da pređe na njihovu stranu i predstavili je kao kandidata ispred radnika. Radnici je ne smatraju svojim predstavnikom.Moram spomenuti da su nas Nermin Z. i Belma A. natjerali preko svojih direktora tj.naših nadređenih da potpišemo punomoći Šačiru i Muhamedu, a nisu objasnili koga će oni podržati na skupštini (vjerovatno kandidata Hadena ?), niti su imali odgovore na naša pitanja. Muhamedov odgovor je „ti potpiši pa ćemo se kasnije dogovoriti....“ Ko i kako će se dogovoriti i koga oni predstavljaju?Ovo sam lično doživila...punomoć sam morala potpisati jer sam imala indirektnu prijetnju sa otkazom (nadam se da ovo nije početak sprovođenja strategije Hadena...otkazi itd.)
Ja i dalje vjerujem u ministra Trhulja, u funkcionisanje zakonitosti države, a ne u nekog Rusa-Luksemburca kojeg ne poznajem...
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Cofadon wrote:Edheme M. i Mirza Musiću, neću vas više spominjati, znajte da se vaš rejting može formirati samo uvažavanjem svih kolega u lancu (ne samo komunikacijom i provođenjem instrukcija od strane Berina, Keše, Ekrema, Nedima...).
Veliki broj forumaša spominjao je kombinacije 2 (Haden) + 2 (Vlada) + 1 (mali dioničari), pa čak i g-din Dizdar. To bi za nas radnike bilo idealno, samo da dotični g-din Dizdar i Nedim nisu igrali prljavo tj. platili su doktorici da pređe na njihovu stranu i predstavili je kao kandidata ispred radnika. Radnici je ne smatraju svojim predstavnikom.Moram spomenuti da su nas Nermin Z. i Belma A. natjerali preko svojih direktora tj.naših nadređenih da potpišemo punomoći Šačiru i Muhamedu, a nisu objasnili koga će oni podržati na skupštini (vjerovatno kandidata Hadena ?), niti su imali odgovore na naša pitanja. Muhamedov odgovor je „ti potpiši pa ćemo se kasnije dogovoriti....“ Ko i kako će se dogovoriti i koga oni predstavljaju?Ovo sam lično doživila...punomoć sam morala potpisati jer sam imala indirektnu prijetnju sa otkazom (nadam se da ovo nije početak sprovođenja strategije Hadena...otkazi itd.)
Gdjo ili g. cofadon (misljenja sam da niste zensko),
Slazemo se do sada samo oko jedne stvari: bosnalijek nije trebao da prestane proizvoditi cofadon jer meni i mnogima koje poznajem je izuzetno pomagao u svojoj djelotvornosti. Medjutim, to govori dosta o velikoj sposobnosti ljudi koji ga proizvode da znaju da rade svoj posao super kvalitetno dok ovi sto se bave marketingom/prodajom ideje nemaju kako bolje prodavati ovaj proizvod kad sebi mogu priustiti takav luksuz da ugase jedan takav proizvod. Neka se srame!
Ono sto navodite je vrlo zlonamjerno i okarakterisano kao lazima. Forum je mjesto diskusije a vi ste shvatili ovaj medij kao monolog i jednosmjerno komuniciranje, mjesto gdje ce te iznositi neistine i zlonamjerne teze, naravno besplatno jer slobodnoj bosni, oslobodjenju i bh danima morate platiti.
Vec vas je jednom g. edhem prozvao za klevetu i lazi a sada dajete povod i dr sijercic da isto uradi jer ste rekli da je placena za ono sto radi. Vi sve izgledate znate i poznajete osim kao sto rekoste arslanagica. Na trenutak zaboravimo ko su arslanagici i sta su oni radili bosnalijeku jer je izvjesno da ce biti proslost, mozete li mi reci nesto vise o gdji. mirjani lasic i gdji. elviri radeljas koji pretenduju da budu kandidati bosnalijeka za clanove NO? Ja sam nesto saznao ali ne bi iznosio dok se jos ne informisem pa vas pitam.
Cofadon wrote:Ja i dalje vjerujem u ministra Trhulja, u funkcionisanje zakonitosti države, a ne u nekog Rusa-Luksemburca kojeg ne poznajem...
Samo malo da se vratimo unazad, je li to onaj isti ministar trhulj kojeg ste nasamarili prosle godine i ista ona drzava koju varate godinama i od koje kradete? Ja vam dobronamjerno savjetujem da se potrudite da upoznate rusa-luksemburca jer on je tu da ostane svejedno koje ime i prezime sjedilo u vladi ili ministarstvu a vi se uzdate u covjeka koji nema ni viziju ni strategiju za bosnalijek a meni se cini ni legitimitet da sjedi u svojoj stolici jer vec odavno nema podrsku parlamenta i svaki dan moze da leti sa svog mjesta. U koja ce te vjerovati kada ne bude g. trhulja ili kad haden bude imao 50%? 60%? A 70%?
Last edited by Custos on 12 May 2013, 12:39, edited 2 times in total.
Post Reply