Bosnalijek

fcs
Posts: 10
Joined: 08 May 2013, 13:47

Re: Bosnalijek

Post by fcs »

@Investitor
1. Vjerovatno što su pri svojoj prvoj zvaničnoj posjeti ostavili kontakt podatke, na sastanku na kojem je bio i naš bivši predsjednik.
2. Ovo ti ja ne mogu objasniti, niti samom sebi. Osoba koja se predstavlja kao cofadon (mislim na nik na ovom forumu) zna sigurno.
3. Šta je nevjerovatno? Prije bih rekao da je logično, očekivano i sasvim korektno s njihove strane odazvati se pozivu.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@ zeleni.2012
Potpuno tacna informacija, ustvari obje informacije, i ona da traže ponemoci i ona da ih radnici odbijaju.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

I mene su licno zvali, odbio sam da dodjem po toj temi. Zaprijeceno mi je otkazom, znate samsam odgovorio:

NE MOZETE ME OTPUSTITI, NISTE BILI U STANJU LEGALNO ODRZATI SKUPSTINU DIONICARA, NISTE BILI U STANJU IMENOVATI LEGALNI NADZORNI ODBOR, NEMAMO DIREKTORA VEC 8 MJESEC, POLIC JE TU ALI NJEGOV POTPIS NE VRIJEDI, TAKO DA KAO I DA NIJE TU. UNISTAVATE OVU FIRMU ZA VLASTITU KORIST! DO NEKI DAN VAM TRHULJ KO FOL NIJE VALJAO, SAD VAM JE GLAVNI SAVEZNIK, SRAMOTA!

NE MOZETE ME OTPUSTITI SVE I DA ZELITE! VRIJEME JE DA VI ODETE!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Poslije ovih svih citanja, prepiski i sl. moj zakljucak je:

DAT CU PUNOMOĆ VLADI (NADAM SE DA SU LIBIJSCI SA NJIMA).

Iskreno, vise vjerujem Trhulju nego Hadenu (citaj Edinu Dizdaru, Eurohausu i sl.). potrebno je samo jednom da poslusate imenovane i vidjet cete koliko su kompetentni za trziste kapitala.

Takođe, na sljedecim izborima SDA ubjedljivo pobjedjuje na izborima (niko nije slijep da vidi izdajničku politiku SDP-a (usput i sam sam za njih glasao-nikad vise), a Bosnalijek ne moze biti profitabilan bez Zdravstvenog fonda.

Pametnom je i išaret dosta.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ne bih bas bio siguran u rezultate izbora, kao sto ti ne vjerujem da si ikad glasao za SDP.
Ne bih takodjer mogao reci ko je veci izdajnik, ali kad malo razmislim lako je odgovoriti: onaj ko je doveo ovo drustvo do totalne korupcije i koji je unistio realni sektor radi sitnih licnih i stranackih interesa.

Moj je zakljucak da sam bio potpuno u pravu sa kojim ciljem se sve ovo oko skupstine desava. Jednostavno treba zadrzati status quo. Kakvi interesi drzave i zastita dionicara. Nidje veze. Trhulj zeli da instalira 2 Arslanagiceva kandidata u NO i libijca.
Ne bih imao nista protiv takvog odnosa snaga da nisam potpuno siguran da bi to jako stetilo firmi i biznisu.
Ah, biznis, sitno je to, a propast zlatne koke cemo pristi politickim protivnicima, izvrstan spin pred izbore.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Glasao jednom, uzdao se u promjene, a dozivio prevrtljivu stranku gdje njeni istaknuti clanovi kazu VAZNIJI MI JE INTERES STRANKE NEGO DRZAVE!!!!!.

Slazem se sa Saburom da ce ostati status quo.

A takodje jednini zakljucak koji sam iz vasih prepiski izvukao je da NIKO NE ZNA KO JE HADEN, I KOJI MU JE CILJ!!!!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Citaj malo postove mog kolege fcs, shvatit ces da ti je pogresan zakljucak.
panzer
Posts: 12125
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

I opet se sve vrati na ono da svako treba da glasa prema svom nahođenju odnosno svojim ubjeđenjima.
Kada bi bar onih 25 % udjela za kojih smatramo da će biti neaktivni odnosno "negdje u svemiru" bili aktivni na ovoj skupštini pa da odluke budu donesene u 100 %tnom kvorumu i da konačno budu validne a ne ovako da se sa 20-30% ukupnog udjela odlučuje o cijeloj firmi.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@insider
Kako bolan niko nezna ko je Haden. Tebi za informaciju Nedim Uzunović je u vrijeme dok je još Arslanagić bi "uspješan biznismen" važio za vjerovatno najboljeg menagera u kompaniji, šta misliš što ga je neko postavi da bude direktor najbitnijeg Bosnalijekovog predstavništva u Rusiji. Gdje je napravio fenomenalne rezultate. Arslanagić je puno,puno svojih saradnika protjerao, a jedino mu je Uzunović stao u kraj, radi Halila Cengica i onakvih, junior bi još poršea poderao ihihi.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Sabur,sabur,Sabur2!U bilo čijoj pobjedi ovdje odlučivat će nekoliko procenata ukupnog broja dionica.
Ako bi se i zadržeo status qo, svi znaju kako se to rješava.Potencijalni većinski vlasnim objavi tender,prvi pa onda drugi.Na ovom drugom,a možda i na prvom,ovisi od cijene,prodat ću mu ja i svi koje ja znam.A to je sigurno više nego što će biti odlučujeće u ovoj bitci na Soči.Ali je problem što svi hoće da upravljaju tuđim kapitalom a da to ne plate.Znaju to i ovi fabulas dežurni.A i previše značaja daju svojim glasačkim kapacitetima.
I još nešto:Nedajte nda vas plaše onim koga nema.
Post Reply