Današnji Ujedinjeni narodi (UN) izgrađeni su na konceptu Lige naroda. UN je prvenstveno stvoren kako bi okončao rat – uništavanjem nacija. Logika je da ako nema nacija, onda ne može biti ni ratova među nacijama. Ovo je jasno navedeno u 'Svjetskom ustavu' Ujedinjenih naroda ovim riječima: 'Doba nacija mora završiti. Vlade nacija su odlučile urediti svoje odvojene suverenitete u jednu vladu kojoj će predati svoje oružje.'one wrote: ↑08 Jan 2025, 14:51 Sjevernoamerički tehnat, kako ga je predložio Elonov djed, osnivač pokreta tehnokratije.
Prvi koraci prema globalizaciji, prema manifestu, bili bi ujedinjenje SAD-a, Canade, Grenlanda i Meksika.
https://pbs.twimg.com/media/GgvabphXYAA ... name=small
Technocracy Incorporated
Pokret tehnokracije doživio je svoj kratki procvat 1930-ih, i jedan od njegovih vodećih zagovornika inženjer Howard Scott (1890.-1970.) i njegova tvrtka Technocracy Incorporated, osnovana 1933. Pokret je bio ideološki pomalo raznolik i fraktivan, ali Scottova verzija bila je potaknuta Velikom depresijom i kriza kapitalizma, nadriliječništvo, izolacionizam nakon Prvog svjetskog rata i zaljubljenost u fašistički oblik i ritual. Srž njegove ideologije bilo je odbacivanje "sustava cijena" koji je u osnovi globalnog gospodarstva, u kojem novac kao sredstvo razmjene određuje vrijednost robe i usluga, a financijska razmatranja temeljna su za sve ekonomske odluke. Navodeći depresiju kao dokaz A, pristaše pokreta ovaj su sustav smatrali inherentno neodrživim i predviđali su potpuni kolaps sustava najkasnije do 1940.
Preskriptivni program Technocracy Inc. imao je ekonomske, političke i geopolitičke elemente. U srži je bio pomak sa sustava cijena na ono što je Scott nazvao "energetskom teorijom vrijednosti", u kojoj se dobra i usluge nisu vrednovale na temelju novca, već u smislu unosa energije potrebne za njihovu proizvodnju. To bi zauzvrat zahtijevalo napuštanje demokracije i prihvaćanje tehnokracije - vlade neizabrane, tehnički vješte, empirijski vođene elite sa stručnošću potrebnom za određivanje vrijednosti i donošenje odluka o racionalnoj raspodjeli resursa. Vanjske manifestacije ovog autoritarnog gledišta imale su izrazito fašistički okus: članovi Technocracy Inc. nosili su uniformu odijela na dvostruko kopčanje, sive košulje i plave kravate, s crvenim logom Technocracy koji se nosio na reveru; vozili sivo lakirane automobile; i pozdravljali jedni druge u javnosti.
Geopolitički program Technocracy, Inc. bio je istovremeno ekspanzionistički i izolacionistički. Pozvao je na "Technate" koji se sastoji od unije nacija Sjeverne Amerike, Srednje Amerike, Kariba i sjeveroistočnog Pacifika, zajedno sa sjevernim slojem Južne Amerike. Obrazloženje je bilo da "prirodni resursi i prirodne granice ovog područja čine ga neovisnom, samoodrživom geografskom jedinicom." (The Technocrat, sv. 3 br. 4 (rujan 1937.), str. 3) U skladu s autoritarnim tendencijama Technocracy Inc., Technate bi osigurao svoju sigurnost donošenjem “Kontinentalne integracije i mobilizacije”, i “potpunim novačenje ljudi, materijala, strojeva i bogatstva od strane vlade Sjedinjenih Država", koji su trebali biti "stavljeni ispred svih ostalih ciljeva Amerike naroda” (The Technocrat, svezak 9 br. 3 (travanj 1941).
Ključ za ovaj projekt bila je izgradnja lanca dalekih "obrambenih baza" duž granica Technatea, kao što je prikazano na karti Technatea Amerike koja se ovdje nudi. Iza njih bi Technate bio potpuno siguran, njegovo bi gospodarstvo bilo "samoodrživo" i neovisno o globalnoj trgovini, a njegova bi obrana bila dovoljna da odvrati potencijalne osvajače. Kao takva, ne bi se morala uplitati u sukobe ni u Europi ni u Aziji.
“Protivljenje američkom ulasku u ratove koji bjesne izvan našeg Područja temelj je sadašnje temeljne politike tehnokracije.
Novi svjetski poredak (NWO) samo je jedno ime dano ovom pokušaju stvaranja prave svjetske vlade. Mnogi pristaše NWO-a zastupaju filozofiju zvanu tehnokracija, kojom vladaju stručnjaci, znanstvenici ili tehničari. Nije demokratski ni u kojem smislu pod kojim Amerikanci razumiju taj izraz. Jedan vrlo poznati zagovornik Novog svjetskog poretka je Zbigniew Brzezinski. Bio je savjetnik za nacionalnu sigurnost Jimmyja Cartera i drugih predsjednika. Svoju verziju tehnokracije nazvao je 'tehnetronika'. U svojoj knjizi 'Između dva doba' Brzezinski je napisao: 'Tehnetronička era uključuje postupnu pojavu kontroliranijeg društva. Takvim društvom bi dominirala elita, nesputana tradicionalnim vrijednostima.'
Ova 'tehnetronička' unija nacija zahtijevala bi desuverenizaciju svih postojećih zemalja. Ovaj bi novi poredak sveo Sjedinjene Američke Države na običnu regionalnu vladu—možda 'Sjedinjene Države Sjeverne Amerike'. Sjevernoamerički sporazum o slobodnoj trgovini (NAFTA) naširoko se smatra jednom odskočnom daskom prema NWO-u. Los Angeles Times Syndicate je 1993. godine citirao bivšeg državnog tajnika Henryja Kissingera: 'NAFTA predstavlja najkreativniji korak prema novom svjetskom poretku.' Zajedničko tržište u Europi i Europskoj uniji (EU) slično se vide kao mostovi prema eventualnim Sjedinjenim Državama Europe, koje bi zauzvrat bile samo još jedna regija globalne države Ujedinjenih naroda (ili 'globalne plantaže' kako su je neki klevetnici nazvali).Strogo govoreći, tehnokracija bi otišla dalje od puke upotrebe tehničkih sredstava za upravljanje ljudima, kao što su oprema za nadzor, vodeni topovi ili blindirana vozila za kontrolu mase ili elektrošokeri za neutraliziranje otpora; u pravom smislu riječi tehnokracija, tehnički uređaji, poput AI-robota, bili bi sredstvo upravljanja.
Gledano u ovom svjetlu, ima potpunog smisla da Brzezinski kaže da 'tehničko doba uključuje postupnu pojavu kontroliranijeg društva' kojim bi 'dominirala elita, neobuzdana tradicionalnim vrijednostima' najvažniji razlog da se obični ljudi odupru Zavjeri