Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Imate i Trhuljev interviu u Oslobodjenju na istu temu.

Cinjenica je da je i sam Trhulj pokusavao povezati Arslu sa Hadenom, naravno da bi prikrio svoje tragove. Al trojac Arsla-Polic-Trhulj nije u tome uspio iako vidim da opet aktueliziraju tu pricu. Ono standardno kako nasa vrla kolegica Meliha kaze : oni (Haden!) su kriminalci, Trhulj je nas! Kad je pitaju da im objasni zasto i kako jer je donedavno vristala i na Trhulja, Meliha kaze: ZATO! ZATO STO TAKO JA KAZEM! Bravo kolegice Meliha.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Podvalašim:otkazni rok istekao ktajem drugog mjaseca,a ti se kod svojih raspitaj kada je onda ugovor morao biti raskinut.
A sada ti smeta Panamera,a čovjeku koji ju je prvi postavio na internet jedno vriema niste dozvoljavali ulazak u krug .
Jedina dobra stvar kao posljedica eventulanog Hadenovog preuzimanja Bosnalijeka sa ovoliko vlasništva bilo bi to što sam siguran da će vas ovi dozvati pameti.U ovom gradu a i šire ima dosta onih što vam to mogu potvrditi.Pravo da ti kažem nisam više siguran bili bio sretniji ako vas oni stave pod svoje ili da vam se ostavi prilika da još jednom mijenjate strane .
Jer vi to zaslužujete!
Još samo da vas podsjetim:U prva tri mjeseca ove godine izdaci za topli obrok su manji za 1,3 miliona a reprezentacija za oko 600.000 nego prošle godine.Dakle preko Šepe krali skoro 2 miliona mjesečno,a12 puta toliko je stvarno puno!
A vi ste se godinama sklanjali i od njegovog Prsea.Naravno, dio tih para je i moj jer ja sam dioničar,ali ja sam bar nešto pokušavao pa mi sve to lakše pada.
Sada sam siguran, neće mi biti krivo ako vas ovi preuzmu.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

U našem narodu ima izreka, ma ja sam tu "nako", cini mi se da je i Polic tu "nako", doduše nek je samo plata i bonusi bili ovo vremana dobro je prošao.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@odbrana poste
Tacno je dosta toga sto si naveo, nazalost svi smo mi bili ucjenjeni a Arsla je tada bio mocan jer ga je politika podrzavala. Kad sad vidim Trhulja i njegovo ponasanje nebi se cudio da je ljetos samo glumio tj. da je zapravo i tada podrzavao Arslu.

Kad vec navodis smanjenje troskova i tu ima istine, mada ima jos dosta prostora za smanjenje vjerj mi. Ostavio je i Polic dio za sebe i ekipu. Zasto ne pises o prometu? Ispod plana smo do bola. Puni su nam magacini pa sada robu transportuju u Rajlovac (neko skladiste koje imamveze sa Amarovim talovima) da nama u krugu mazu oci da roba ide kupcima, smjesno vjeruj te.

Rekose mi da Trhulj juce kaze da je "Bosnalijek likvidan kao nikada". Boze moj kakva demagogija i bacanje prasine u oci. Prvo nema toliko priliva kako je rekao, drugo to sto dolazi su vecinom naplate starih dugova. Roba koja je izvezena u novembru i decembru da bi se napravio FIKTIVNI REZULTAT u 2012 ce se naplacivati tek od septembra 2013. Nemoj da idem dalje molim te.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Mirza Musiću i Edheme M. kako to da idete na sastanke sa premijerom i ministrom, da pišete istim pisma, a da se uopšte ne konsultujete sa svojim radnim kolegisama i kolegama koje zastupate.Sramotno i strašno, prevelik ste sebi značaj dali. Vi niste naši sindikalni povjerenici nego sinidikalci Hadena koji ne postoji....Ja bih Vas radije nazvala izaslanicima Nedima Uzunovića, Ekrema Turajlića, Admira Keše, Belme Abazović, Nermina Zubčevića (zamišljene nove Uprave). Jadni smo ukoliko se to desi, morat ćemo ih stalno slati na edukacije kako bi usavršili svoja znanja...
Cofadon je naziv iz razloga što sam jedno veče u apoteci otišla da kupim Cofadon tbl i magistra me je obavijestila da se isti ne proizvodi.Ostala sam šokirana da neko može jedan takav proizvod ugasiti.
Kako su nam Nermin Zubčević i Belma Abazović došli u "vlast" (članovi Uprave) mi konstantno gasimo proizvode, a ne daju nam nikakve razvojne ideje, mogućnosti i sl...ili bilo kakvu podršku, barem da maknu M.Vehabovića koji koči mnoge procese. Ustvari oni (jadni) ovo i ne razumiju, pretpostavljam da ih je Arslanagić i postavio kako bi mogli sprovoditi radnje koje on zamisli...a oni (opet jadni) sve čine da sačuvaju svoje fotelje i zato su se „podali“ Hadenu.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Gospodjice, mnogo si sebi dala za pravo. Optuzba do optuzbe.
Prilicno nefer prozivanje iza nicka.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Cofadon cesto pominje "jadno", pa zar ima išta jadnije od ovakvih optužbi skrivajuci se iza nicka. Mislim da bi admin. trebao otkriti identitet Cofadona.
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Bosnalijek

Post by Mentalist »

Mentalist wrote:Gospodine Dizdar, pošto nisam iz Sarajeva i nisam u mogućnosti Vas posjetiti u uredu, radi Vašeg ugleda i kreditabilnosti molim Vas da odgovorite na pitanja koja sam dobronamjerno postavio,jer time rušite sve loše što je o Vama dosad napisano,još jednom hvala.
Sad se vidi da su pozivi na kafu šuplja priča, ili demantujte me Gos. Dizdar, te odbranite svoj stav i dajte kredibilitet svom daljnjem djelovanju te odgovorite na moja pitanja.
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sabur Ja bih to gledao na drugi način.

Radnici uvijek imaju posebno mišljenje o dešavanjima u firmi u kojo rade. Posebno ako je u pitanju firma sa nekoliko stotina zaposlenih. Dioničari opet imaju drugačije mišljenje i drugačije filtriraju informacije.
Što se tiče tog proizvoda cofadon, valjda je neko nakon analize odlučio da ga više ne treba proizvoditi. Ako nije isplativ onda ga ugasi.
Puno bitnija je zarada od široke lepeze jer bosnalijek je u žestokoj konkurenciji i ako nije profitabilan onda ide nizbrdo.

Neko spomenu da nisu ispunili kvartalne finansijske planove odnosno da su dosta ispod njih. Ulagače interesuje koliki je bio plan i koliko je ostvareno. Normalno trebaju nam cifre.
I što je najbitnije kolika je kvartalna dobit. Ako je prihod manji a dobit znatno veća onda je to znak da se stanje značajno popravlja pa i pad prihoda(vjerovatno privremeni) ne utiče na profitabilnost.

Dakle samo cifre, ostala priča je samo razvodnjavanje za nas ulagače.
fcs
Posts: 10
Joined: 08 May 2013, 13:47

Re: Bosnalijek

Post by fcs »

Vidim da pišete o raznim špekulacijama kada je u pitanju Sindikalna organizacija Bosnalijeka, odnosno o svrstavanju na neku od strana dioničara. Neću vam svima pojedinačno davat odgovore, ali pokušat ću vam hronološki opisat dešavanja po tom pitanju, pa ako ste dobronamjerni i ako želite biti objektivni prosudite sami. Prva aktivnost koju smo imali po pitanju ove situacije oko skupština dioničara je bila u martu mjesecu 2013 godine. Tada smo dobili ponudu od predsjednice Granskog sindikata da organizuje sastanak sindikata Bosnalijka sa ministrom Erdalom Trhuljem i direktorom, već tada u ostavci, Nedžadom Polićem. Najavljena tema razgovora bila je zaštita radničkih prava. Mi na Sindikalnom odboru smo jednoglasno prihvatili sastanak i odredili delegaciju od 6 članova koji bi prisustvovali tom sastanku. To se sve dešavalo 27. i 28.3.2013, a sastanak je bio zakazan za petak 29.03.2013 godine. 28.03.2013 ministar Trhulj je u Oslobođenju dao intervju u kome je između ostalog rekao kako ima sastanak sa predstavnicima sindikata Bosnalijeka, na poziv sindikata, a da je tema razgovora dionice, tj. koga će radnici podržati na skupštini. Od početka smo imali stav da ne želimo da se miješamo u pitanja dionica i sl., to što su neki ili većina radnika i sitni dioničari je jedna strana i to nije nadležnost sindikata, koji se bavi isključivo zaštitom radnika i radničkih prava. Takva izjava je u nama izazvala sumnju u iskrene namjere ministra i mi smo kao odgovor na to zatražili, da ako već žele da razgovaraju o dionicama, onda ćemo pozvati i predstavnike Hadena da prisustvuju tom sastanku, obzirom da su oni najveći pojedinačni dioničari. Mi smo taj eventualni sastanak shvatili i kao priliku da saznamo nešto više o Hadenu, ali i da na jednom mjestu razgovaramo sa dvije komponente koje će biti glavni faktor kada je budućnost Bosnalijeka u pitanju, a na kraju krajeva i partneri sa kojima će sindikat u budućnosti razgovarati, pregovarati i dogovarati se. Po tom pitanju su nastale manje podjele u sindikatu, bivši predsjednik i još tri povjerenika (svi zajedno zastupaju 30-40 članova sindikata) nisu željeli da se pozovu predstavnici Hadena. Međutim, zaključak je donesen da se pozovu predstavnici Hadena (sa kojima tada nismo ni znali da li u tako kratkom vremenskom roku možemo stupiti u kontakt), zadužen je predsjednik da ih kontaktira i pozove na sutrašni sastanak. Također, zaključak je bio ako se odazovu dobro i jest, a ako i ne mi ćemo svakako prisustvovat sastanku sa ministrom I direktorom, ali isključivo na temu radničkih prava, a ne dionica o čemu ne želimo kao sindikalci pričati ni sa Vladom FBiH, niti sa Hadenom niti bilo kim. Međutim, naš bivši predsjednik je suprotno našoj odluci otkazao sastanak ministru Trhulju, predsjednici granskog i direktoru Poliću. Predstavnici Hadena su se ipak pojavili na sastanku 29.04.2013 i razgovarali sa Sindikalnim odborom oko 2 sata. Pri čemu su nam iznijeli svoju priču, svoje planove kada je Bosnalijek u pitanju. Pitali smo ih konkretne stvari po pitanju budućnosti Bosnalijeka, planova, našem statusu itd. Dobili smo vrlo konkretne odgovore i cjelokupnu priču potpuno transparentno prenijeli članstvu. Nakon par dana bivši predsjednik je dao neopozivu ostavku, bez bilo kakvog obrazloženja, čak i na naše insistiranje, nikakav odgovor nismo dobili. Neposredno prije Skupštine dioničara od 19.04.2013 Sindikalni odbor se obratio dopisom prema Vladi FBiH, iskazavši svoju zabrinutost situacijom da je generalni direktor u ostavci, tri člana Nadzornog odbora u ostavci i pozvali ih da uzmu učešće na pomenutoj Skupštini kako bi se ova nepovoljna situacija za sve jednom riješila. Dobili smo odgovor od premijera Nikšića koji nam je obrazložio situaciju, kako je on zaiteresovan i kako se zalaže za uvođenje reda u Bosnalijek d.d. i kako se on zalaže da se ova kompanija što prije vrati u okvire redovnog i po njemu što je najvažnije zakonitog i transparentnog poslovanja. Također, objasnio je kako je pojavljivanje predstavnika kapitala FBiH isključivo u nadležnosti ministra Trhulja, koji pak smatra da je bolje da predstavnik dionica Vlade ne učestvuje na pomenutoj skupštini. Obrazloženje ministra Trhulja u medijima je bilo, pošto Vlada ne može da se usaglasi oko svojih kandidata za Nadzorni odbor, koje bi prijavila za skupštinu, predstavnik Vlade neće učestvovat na skupštini i dati podršku tuđim kandidatima. Kada je u pitanju sastanak koji se desio jučer u Vladi, sindikat je tražio sastanak sa premijerom i resornim ministrom, jer smatramo da su to dvije najodgovornije osobe u Vladi i prava su adresa za informacije koje smo željeli saznati. Naime, mi smo imali ponude i inicijative da se organizuje sastanak sindikata samo sa resornim ministrom Erdalom Trhuljem, a naša procjena je bila da kompletnu informaciju možemo dobiti samo od premijera i ministra zajedno. Otišli smo s ciljem da vidimo kakav je njihov stav po pitanju skupštine zakazane za 25.5.2013, hoće li se Vlada pojaviti sa svojim kandidatima. Istakli smo našu želju da se ova situacija što prije razriješi, da konačno uspije ta skupština I da vlada učestvuje na toj skupštini, jer smatramo da Vlada ima najveću odgovornost kada je u pitanju naš status kao radnika, ne samo kao dioničar nego i neko ko se brine o nekom opštem interesu. Naša delegacija je brojala četiri člana, a sastanku su bili prisutni i predstavnici udruženja malih dioničara Bosnalijeka (nisam siguran da sam ispravno napisao naziv udruženja, jer nisam upućen u tu priču). Da zaključim, mi kao sindikat ni u jednom trenutku se nismo bavili dionicama, sukobom dioničara, opredjeljivali se na bilo čiju stranu i sl. Mislim da smo spriječili neke pokušaje da nas se upotrijebi u tu svrhu i to je ono što nekima smeta, za šta konkretno prozvaše i mene i mog kolegu Mirzu na jedan krajnje zlonamjeran i bezobrazan način. Što se tiče toga, ko se kao dioničar opredjeljuje kojoj strani, to je sasvim lična stvar svakog pojedinca i niko nikom nema pravo vršiti pritisak po tom pitanju. To je moj lični stav. Ne želim više da komentarišem na ovu temo, a svi podaci koje sam iznio su provjerljivi i dostupni su svakom članu sindikalne organizacije, jer je naš rad u potpunosti transparentan. p.s. @Sabur2 smiješna je tvrdnja da su radnici tražili zaštitu od Vlade , jer im navodno Haden prijeti otkazima. Ako je istina da to tvde iz SDA, to govori o njima i na šta su sve spremni, na kakve laži i podvale. Što se tiče Hadena, oni su se prema sindikatu ponijeli sasvim korektno i nastupili transparentno, bez bilo kakvih zahtjeva ili pritisaka po pitanju dionica. @cofadon kada se predstaviš onda optužuj. Ako si radnik Bosnalijeka i član Sindikata o svemu ovome znaš isto koliko i ja, jer sve naše odluke i zapisnici su proslijeđeni kompletnom članstvu, gdje se vidi kako su donešene odluke i kako je ko glasao. Predstavnik sam sektora Kontrola kvaliteta i nisam imao ni jednu primjedbu na postupanje u dosadašnjem radu, naprotiv.
Post Reply