Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Tacno je sto investitor kaze da samo pravi premijer moze sazvati vladu.imam dva pitanja:
1.mislis da jedan premijer drzave nece da sazove vladu drzave radi nekog tamo Hadena?
2.a sigurno znas da mu ministar mora inicirati i predloziti kandiate kao vlasnik dionica i zatraziti sjednicu vlade i ti znas sigurno da je to ministar predlozio,a premijer odbio pa tako pises?
žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

državne dionice nisu personalno vlasništvo ni Ministra ni Premijera , i te dionice ne smiju biti predmet poltikanstva. Oni moraju zajednički nastupitu za opšte dobro , a na kraju moraju zaštiti i male dioničare , jer su oni većinom državljani BIH, i većina njih se borila za ovu državu .N mogu da vjerujem da će zbog poltikanstva 2 stranke biti pasivni i ponašati se kao da to nije vlasništvo države.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Investitor wrote:
Sabur2 wrote:Ovo sto je ED naveo kao ponudu Hadena prema Vladi (2+2+1) sam cuo ranije iz drugog izvora i zato smatram da je istina. Ostaje pitanje zasto se resorni ministar usutio. Ponuda je postena i gotovo je jednaka oome sto je Vlada htjela postici na skupstinama prosle godine.
To dodatno pojacava moje sumnje u namjere ministra i njegovog savjetnika (kojeg izgleda imamo ovdje na forumu), te njihovu povezanost sa klanom A.

Interes je ocito zadrzavanje statusa quo, urusavanje firme zbog nelegalnosti uprave, odustajanje Rusa od akvizicije i preprodaja udjela podobnom partneru po nabavnoj cijeni.
Naravno, politicki benefiti prodavanjem muda za bubrege naivnim glasacima kako je sve kriva ona druga strana, su nemjerljivi, sve i da biznis na kraju propadne.
Njima biznis nikad nije bio prioritet.
Sabur2 ti nekada postavljaš naivnija pitanja i zaključke od kolege Klisa. Mislim da sam ti ranije pisao o tome, ali evo ponovit ću ti. Jedini koji je ovlašten da sazove sjednicu na kojoj bi se mogli predložiti kandidati vlade za NO je premijer, imenom i prezimenom Nermin Nikšič. Ti ovdje danima patološki blatiš resornog ministra, a ne vidiš igru koju naš premijer igra sa Hadenom i ekipom. Naivno, nema šta...
Evo, kolega gore je napisao uprao ono sto ja zelim reci, ali ne pisem jer smatram da je to svakom jasno.
Zasto Trhulj ne istupi i kaze: premijer Niksic ne zeli sazvati hitnu sjednicu u cilju zastite drzavne imovine.
Da je to istina, vjerujem da bi SDA to trkimice plasirala na sve svoje medije. Moja logika me vodi zakljucku koje iznosim ovdje, i tako "danima patoloski blatim resornog ministra", sto izgleda jako sekira neke njegove supozitorije.
fcs
Posts: 10
Joined: 08 May 2013, 13:47

Re: Bosnalijek

Post by fcs »

@cofadon Poštovana kolegice zovem se Edhem Mulaosmanović, volio bih da i ti otkriješ svoj identitet. Svaka ti čast na neutemeljenoj prozivci, ovako iza pseudonima. Ko sam ja da mene neko potplaćuje, obični sam radnik Bosnalijeka i jedan od 20 članova Sindikalnog odbora? Znači u cjelokupnoj priči nikakav faktor, isto kao i moj kolega Mirza. Nema te cijene za koju me može bilo ko kupiti i za bilo čije interese. U ovoj situaciji ne podržavam nikoga, a kroz sindikat pokušavamo da se zaštitimo kao radnici, branimo interese radnika, koliko je to u našoj moći. Znam šta se zamjera meni, Mirzi i ostalim časnim članovima Sindikalnog odbora, a to je što nismo dozvolili bivšem predsjedniku sindikata Bosnalijeka da zarad nečijih interesa manipuliše sindikatom i da nas iskoristi. Vjerovatno pripadaš toj, s punim pravom ću reći, povlaštenoj manjini koja traži neki lični interes i radi po nečijem nalogu.
panzer
Posts: 12125
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ako vas već ima toliko iz firme onda ste nam mogli naći informaciju o ukupnim prihodima i dobiti u prvom kvartalu. Neko od vas to bi to sigurno mogao saznati.
fcs
Posts: 10
Joined: 08 May 2013, 13:47

Re: Bosnalijek

Post by fcs »

@pancer Hemičar sam po profesiji, radim u laboratoriji, nemam pristupa tim podacima. Ovi što me prozvaše vjerovatno barataju tim ciframa, jer su im finansije fah, pa eto.
žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

odgovor FCS , cijenim hrabre ljude , pogotovo u Bosnalijeku, ali što niste branili legalno izabranog predsjednicu sindikata , nego ste je htijeli otjerati iz kompanije , akoliko sam upoznat od prijatelje iz BOS bila je u pravu,, a gdje ste bili tad Edheme, očito sada imate svoju priču i glumite heroja.Konsultujete se sa bivšom predsjenicom sindikata .
za panzera , izviještaj kriju , ali je pravi izviještaj negativan , zbog male prodaje ,ovo su informacije koje imam od izvora iz BOs.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Pošto je ocigledno da je kolegica Cofadon kukavica koja blati ljude bez ikakvih dokaza. Poznajem naravno kolege Mirzu Musić i Edhema Mulaosmanovića, radi se o visoko moralnim osobama, i siguran sam da Cofadon lupa gluposti, optužuje bez ikakvog dokaza. A razumijem je ujednu ruku jer je više nego ocigledno da dolazi kraj jednoj eri, gdje su neki imali povlašten položaj, a kolegica Cofadon je svakako bila dio toga.
panzer
Posts: 12125
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

A šta je sad ovo?
Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić i federalni ministar energije, rudarstva i industrije Erdal Trhulj primili su danas u sjedištu Vlade FBiH u Sarajevu delegaciju kompanije "Bosnalijek" koju su činili predstavnici sindikata, radnika i malih dioničara.
Osnovna tema razgovora bile su predstojeće skupštine dioničara "Bosnalijeka" koje su zakazane za 11. i 25. maj, kao i daljnja sudbina te kompanije nakon što je "Haden" S.A. Luksemburg nedavno postao najveći pojedinačni dioničar.
Premijer Nikšić je istakao da je osnovni motiv Vlade FBiH, koja ima 19,2 posto dionica ove kompanije, da zaštiti državnu imovinu, ali i da budu zaštićena prava radnika.
Ministar Trhulj je rekao da predstavnici državnog kapitala neće sudjelovati u radu Skupštine dioničara koja će biti održana 11. maja, jer je, kako je rekao, kao i prethodna, sazvana na nelegalan način.
Obostrano je istaknuto da je glavni cilj održati stabilnost ove kompanije i zaštititi interese državnog kapitala i prava radnika, kao i ostalih dioničara, saopćeno je iz Ureda Vlade FBiH za odnose s javnošću.
Ne kažu hoće li prisustvovati 25. maja. I kakva je razlika između ovih sindikalista i radnika i onih koji su uz Haden?
Last edited by panzer on 08 May 2013, 15:15, edited 2 times in total.
fcs
Posts: 10
Joined: 08 May 2013, 13:47

Re: Bosnalijek

Post by fcs »

@žuč
Bili smo tu gdje smo i sad, ne glumimo nikakve heroje, jer to i nismo. Što se tiče bivše predsjednice sindikata, činjenice nisu takve kakvim ih predstavljaš, jednostavno je ostala bez podrške članstva i to je sve. Bivši predsjednik je također legalno izabran, kao što je i ona legalno i izabrana i legalno smijenjena.
Post Reply