Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Postovana Cofadon:
Kako je moguce da ne poznajes Arslanagice a radis u toj firmi, a znas da je neko primio novac od Hadena, dok o Arslanagicima ne znas nista pa cak ni ono sto se prostim okom vidi?!!!

I drugo pitanje, zasto ste prestali proizvoditi Cofadon? Ima li to veze sa objasnjenjem o odabiru nicka.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Klis wrote:Mislim da se ovdje otišlo sa teme daleko, prva stvar mi ovdje nemamo 5 investitora pa da biramo. Investitor je tu, oni su kupili, i došli su, i najveci su. Svi mi sa ovog foruma bi isto uradili kao i oni da smo mogli. Ta stvar je iza nas, stanje kakvo je sad ne odgovara nikome, mi moramo dobiti legalan NO, to je jedino bitno. Ja licno podržavam Haden, Haden ima 30% i imaju i legitimnu odgovornost da se najviše pitaju. Ko god je protiv Hadena neka sad ovdje kaže šta je alternativu Hadenu. Sa druge strane, ako Haden sa 30% ne bude imao dobre poslovne rezultate, onda su oni najveci gubitnici, ne vjerujem da bi to neko planski radio protiv sebe.
Kolega @Klis:
ne vjerujem da ne shvatas na koji nacin bi Haden mogao da nadoknadi investiciju. Zasto pises ovako naivna pitanja?
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Kolegici Cofadon upozorenje, da ne piše za nekog da je primio mito ukoliko nema dokaze za te tvrdnje. Moram je podsjetiti da ako te neko tuži za klevetu, a ti na sudu ne dokažeš da je taj neko korumpiran, onda ti možeš i u zatvoru zaglavit. Ne mogu da vjerujem da to Cofadon nezna, pa ja sam mislio da barem ovi iz pravnog sektora to znaju. Bogami zna zabolit glava, tu ni Cofadon ne pomaže. Hvala za info o plati.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Kolega Sabur2, moje pitanje je bilo šta je alternativa Hadenu. A to da ne vjerujem da bi radili protiv interesa Bosnalijeka je bila hipoteticka konstatacija.
Pozdrav.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Klis wrote:Kolega Sabur2, moje pitanje je bilo šta je alternativa Hadenu. A to da ne vjerujem da bi radili protiv interesa Bosnalijeka je bila hipoteticka konstatacija.
Pozdrav.
Sta ti i ja vjerujemo ne treba da bude presudno kod odluka. Bitnije je sta su moguci scenariji. Odluka koju napravim/o treba da vodi smanjivanju broja mogucih nepovoljnih raspleta.
Ovo sto je ED naveo kao ponudu Hadena prema Vladi (2+2+1) sam cuo ranije iz drugog izvora i zato smatram da je istina. Ostaje pitanje zasto se resorni ministar usutio. Ponuda je postena i gotovo je jednaka oome sto je Vlada htjela postici na skupstinama prosle godine.
To dodatno pojacava moje sumnje u namjere ministra i njegovog savjetnika (kojeg izgleda imamo ovdje na forumu), te njihovu povezanost sa klanom A.
Interes je ocito zadrzavanje statusa quo, urusavanje firme zbog nelegalnosti uprave, odustajanje Rusa od akvizicije i preprodaja udjela podobnom partneru po nabavnoj cijeni.
Naravno, politicki benefiti prodavanjem muda za bubrege naivnim glasacima kako je sve kriva ona druga strana, su nemjerljivi, sve i da biznis na kraju propadne.
Njima biznis nikad nije bio prioritet.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Evo dvije kafice su gotove, sad možemo popričati i ovdje!
Naravno malo šale nikad nije na odmet . . . :)

G. Dizdar, vidite da ipak ima čitatelja foruma koji Vas i Haden prima facie ne osuđuju i proglašavaju lopovima, nego bi zaista htjeli čuti nešto više o planovima za Bosnalijek.
Nakon toga možemo ponuditi i neke prijedloge kako ste rekli da su dobro došli. Nemojte se samo braniti od napada drugih.
Attachments
TurkishCoffee2.jpg
TurkishCoffee2.jpg (40.88 KiB) Viewed 5290 times
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Kolegici Cofadon upozorenje, da ne piše za nekog da je primio mito ukoliko nema dokaze za te tvrdnje. Moram je podsjetiti da ako te neko tuži za klevetu, a ti na sudu ne dokažeš da je taj neko korumpiran, onda ti možeš i u zatvoru zaglavit. Ne mogu da vjerujem da to Cofadon nezna, pa ja sam mislio da barem ovi iz pravnog sektora to znaju. Bogami zna zabolit glava, tu ni Cofadon ne pomaže. Hvala za info o plati.
Kao pravnik, odgovornost za klevetu više nije krivičnopravne prirode, pa se za to ne može završiti u zatvoru. Postoji samo odgovornost za naknadu štete, ali se konkretna šteta mora i dokazati.
žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

čitam da sada na forumu ima puno trenutno koji su uposleni u Bosnalijeku a vjerovatno su i dioničari. Neki inaju i stavove što je dobro , ali znam da svi koji su imali stav i borili se prije godinu dana , mada mi prijatelj kaže da ih je ispod broja 5 , svi su ili dali otkaz (prije nego im je Uprava to dala ili su mobingom otjerani u međuvremenu , a radilo se o izuzetno kvalitetnim ljudima koji su bili eksperti u svom dijelu posla. Sada vi mali miševi ste se podigli i tražite pobjedničku stranku , a tavkih vas je dosta nesposobnjakovića za svoj posao . Vi nećete doprinijeti profitu kompanije za koje se mi dioničari borimo.Nas interesuje dividenede i rast dionica i svi smo za opciju koja će ovome doprinijeti.Koliko sam upoznat trenutno u Bosnalijeku nema stručnih osooba -eksperata koji mogu vratiti kompaniju na pozitivan rast koji je imala prije 2-3 godine,i kad je ostvarivala veliki profiti , ali na žalost dioničara daj profit je završio u rukama top menadžmenta i NO .Nadati se da će započeta istraga to i na sudu verifikovati. Da li Haden planira (ako pobjedi kao što govori ) (pitanje za Dizdara kojeg ne poznajem i Uznovića kojeg često pominju da će biti predsj NO vratiti u Bosnalike osobe koji su mobingom otjerani ili koji su otišli da se vrate , jer ti isti su dobro radili i punili njihove džpove dinastiji Arslanagićima i njihovim podanicima.
AKO TGA NE BUDE KOMAPNIJA ĆE PADATI , JER VEĆ 1 GODINU INTENZIVNO PADA NA SVIM TRŽIŠTIMA.Z aovo imam dokaze
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

A da li netko zna kakve su dionice radnika Bosnalijeka?!
Da li su to samo obične ili redovne dionice, ili su to dionice radnika koje mogu imati samo radnici i penzionisani radnici, kojima je promet ograničen, a u slučaju otkaza firma otkupljuje te dionice?!
Hvala!!
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Sabur2 wrote:Ovo sto je ED naveo kao ponudu Hadena prema Vladi (2+2+1) sam cuo ranije iz drugog izvora i zato smatram da je istina. Ostaje pitanje zasto se resorni ministar usutio. Ponuda je postena i gotovo je jednaka oome sto je Vlada htjela postici na skupstinama prosle godine.
To dodatno pojacava moje sumnje u namjere ministra i njegovog savjetnika (kojeg izgleda imamo ovdje na forumu), te njihovu povezanost sa klanom A.

Interes je ocito zadrzavanje statusa quo, urusavanje firme zbog nelegalnosti uprave, odustajanje Rusa od akvizicije i preprodaja udjela podobnom partneru po nabavnoj cijeni.
Naravno, politicki benefiti prodavanjem muda za bubrege naivnim glasacima kako je sve kriva ona druga strana, su nemjerljivi, sve i da biznis na kraju propadne.
Njima biznis nikad nije bio prioritet.
Sabur2 ti nekada postavljaš naivnija pitanja i zaključke od kolege Klisa. Mislim da sam ti ranije pisao o tome, ali evo ponovit ću ti. Jedini koji je ovlašten da sazove sjednicu na kojoj bi se mogli predložiti kandidati vlade za NO je premijer, imenom i prezimenom Nermin Nikšič. Ti ovdje danima patološki blatiš resornog ministra, a ne vidiš igru koju naš premijer igra sa Hadenom i ekipom. Naivno, nema šta...
Post Reply