Bosnalijek

Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

montypython, to su prava pitanja.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Ja se prvi izvinjavam sto sam u posljednje vrijeme pisao "slobodnije".nemam namjeru da uvrijedim bilo koga ali pojedinci su ovdje samo da bi blatili odredjena imena i to naravno po zadatku i to mi ide na nerve.premijera pitaju za Trhulja kojeg javno podrzava i velica,a on to naavno ignorise jer ljudi iznose argumente koje niko ne moze pobiti.mene i sve druge koji su za Haden optuzuje za sve i svasta,on lafo zna ko smo mi,lafo smo svi uzunovic, svi smo iz konjica i slicno.Te sve nebuloze svakoga normalnog nerviraju.Ovdje ima ljudo koji su javno protiv Hadena s tim da iznose svoj sav neke svoje argumente.Neblate druge,bar ne previse.Ja sam prvi iznosi neke informacije o nekima ali sam to,vjerovali ili ne,provjeravao sa ljudima koji rade u Bosnalijeku i to sam i naveo.Ako oni lazu,a ja vjerujem da nisu,onda lazem i ja.
Ja sam se javio u Eurohaus,otici cu do tih ljudi i opet pitati i sto znam i sto neznam,a zanima me.
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Premijer, moram ti čestitati na radnom mjestu novom!
Kako moji izvori iz vlade kažu trebao bi promjeniti nick iz premijer u "savjetnik ministra"!
Sva ova tvoja pitanja ces dobiti u dogledno vrijeme, uskoro! Samo izgleda da te ovaj Nedim boli pravo. Mozda da si i ti igrao sa pravom ekipom, mozda bi i ti uspijo prije dvije godine, ovo sto je Nedim uspio. Mislim da se skroz bezveze ljutish na Nedima, nema razloga! Dionica nemash, posao si dobio, ..... Sve svoje probleme rjesio.
Evo opet prochitah tvoja pitanja, pa se vratih unatrag dvije godine, pa se sjetih koliko si ti bio transparentan kad si preuzimao Bosnalijek :) Koliko si ti mario za male dioničare, za investicije, za ulaganja. Ili si samo želio da što prije sjedneš na mjesto Edina Arslanagića. Možda ta želja još uvijek u tebi tinja? Ako je tako, moras mi reci, jer ko zna, sta nosi vrijeme, mozda se ja budem pitao, ti se prijavis na konkurs, ..... Nikad se ne zna, ili ja se kod tebe tu gdje radish prijavim za posao :)
Bas neki dan pitam Melihu, sto se toliko bune ona i njeni predpostavljeni kad su imali priliku da se prodaju renomiranoj kompaniji sa ozbiljnim investicijskim planovima.
A ona iako me mrzi iz dna duse, nasmija se grohotom i kaze, da su dosli sa 1$ na racunu, da su ponudili investicijski program bilo kakav osim prozvodnje "štetnih" lijekova ( ovo štetnih se odnosi na tehnologiju i emisiju štetnih teško hemijski supstanci u zraku) koju ne mogu nigdje proizvoditi, vjerovatno bi nas kupili :) A nas troica u njenoj kancelariji zbunjeni se pogledasmo, jer smo cijelo vrijeme bili ubjeđeni da je drugačije bilo, jer su novine najavljivale sve suprotno :) I onda pomislih da novine pisu mozda onako kako neko želi :)
Znas li slucajno Melihu, pošto mene ne znaš?
Toliko o transparentnosti moj premijer :)
NEMOJ BOGA TI DA SHVATIS OVO NISTA LIČNO :)
JER JA SAMO RADIM SVOJ POSAO ZA KOJI SAM PLAĆEN, ISTO KAO I TI SVOJ
JA STITIM INTERESE KLIJENATA, TI STITIS INTERESE (SAD I ZVANIČNO) MINISTRA (MISLIM MINISTARSTVA ENERGETIKE, VLADE FBIH, DRŽAVE BOSNE I HERCEGOVINE) :)
SAMO MOJ TI JE SAVJET TEBI LIČNO ONAKO PRIJATELJSKI (BRATSKI), NEMOJ DA TE POTROŠE KAO ŠTO SU POTROŠILI BANDIĆA
IGRAJ ZNANJEM I POŠTENJEM, PA KO POBJEDI
NEMOJ DA TE NAVUKU, ISKORISTE I SL
TI SI VISE ZA BIZNISA, NEGO ZA POLITIKE
I EVO SAD PRVI PUT ZA JAVNOST A I TEBI DA POMOGNEM
PRJEDLOG HADENA SE NUDIO DA LJUDI IMENUJU DVA ČLANA NO, DA VLADA (U SKLADU SA ZAKONOM) IMENUJE DVA I DA MALI DIONIČARI (RADNICI+SVI OSTALI ZAINTERESOVANI) IMENUJU JEDNOG
na ovaj moj prijedlog Haden se slozio, radnici se slozili, ali neko nije
ovo sam zbog tebe rekao da osjetish koliko sam i ja fer plej (izvini moj engleski nije bash amerchki) i da i ja omogucim da svi imaju svoje predstvanike
ali naravno odbijen sam, naprotiv mi je trazeno da se povucem, se ne petljam, da Haden nekom drugom da punomoć i sl.
pa čak se na sve načine pokušava doći do Hadena, preko nekih veza, ne bi li se ja i Nedim diskreditovali i sl.
ali meni nije opsesija, a ni Nedimu da budemo neko, ili nesto u tom Bosnalijeku
ono sto znam sigurno da niste mogli na kapiju uci do prosle godine
da su vas sviju sikanirali, da svaki pokusaj da saznate bilo sta iz kompanije u kojoj ste vlasnici, uposlenici zavrsi tako da to nikad ne dobijete
zasto se ne sikirate koliko je bosnalijek u zadnjih godina zaduzen i zasto je zaduzen, koliko kosta nova upravna zgrada od 9000m2, koliko je izvezeno lijekova prodato, a koliko naplaćeno i hoće li biti naplaćeno, hoće li se ove naplate morati ganjati sudskim putem, rashodovati i sl. Ono sto ja znam, ko god da dodje, bio to Haden ili ne, zatece ga ozbiljni problemi sa prodajom, sa investicijama, sa likvidnoscu.
Dok ovo pisem moram vam reci da cu se povuci do daljnjeg jer smatram da za razliku od mnogih ovdje odluke koje donosim iziskuju rad, pa prema tome ovo mi predstavlja gubljenje vremena.
Za sve druge kontakte stojim vam na raspolaganju vec znate kako.
Jedino sto opet pozdravljam gosp. Čengića kojeg nakon svega uvazavam i postujem i sa kojim cu pokusati stupiti u kontakt, popiti kafu razgovarati o svemu, ako me bude mogao primiti, jer sam ja mali.

Pozdrav!
mali Edin Dizdar
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Opet ništa. Opet neko nagađa ko stoji iza nekog nicka i opet prepucavanja a o firmi ni o planovima skoro pa ništa.
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Stvarno nema potrebe da se bilo ko na forumu zove na kafu kako bi raspravljale stvari o Bosnalijeku. Ako se vec gdin Dizdar javio da iznese svoj stav, onda neka to i uradi kao i ostali forumasi, a ne da siri demagogiju o transparentnosti na kafi u Eurohausu. Slucaj Kebe iz Logavine je jos uvijek svjez u sjecanju... (ne bih da imputiram bilo kakve lose namjere, ali ukazujem na apsurdnost vaseg poziva da na javnom mjestu ljudima govorite da cete im u cetiri oka sve objasniti?!?! ).

Ako se vratite na moje ranije postove, vidjecete da sam iskljucivo insistirao na neregularnosti ovog preuzimanja, na manipulaciju dionicom i slicne stvari. Slucaj Hrkac, povezanost IFC.a sa njim i veza Premijera (mislim na pravog) sa svim tim je vise nego intriganta. Isto tako, vise puta sam rekao da nijedna marka od Alvogena nije usla u BiH i da su aukcije vlade sluzile nekome za rusenje cijene i ogranicavanje prodaje bosnalijeka (sa gornje strane). Ubacujem Alvogen da ne bude da je neko pristrasan samo kad se radi o Haden S.A. Također, stalno sam, kao i dosta ostalih postavljao pitanje ko je haden s.a.? Ta firma jeste prije vise od godinu dana bila povezana sa nekim preuzimanjaima u rusiji za ruskog distributera, ali ne to ne znaci da sada jeste. Odakle pare za ove transakcije? Jel tacno da je dobar dio para dosao kao kredit iz jedne domace banke? Jel sa obrazom mozete reci da iz ovoga stoje strani investitori ili grupa mocnika sa ko zna kakvim parama? Ili je neka kombinacija u pitanju? Placanje ispod stola? Kad smo vec kod postenja, mozete li s obrazom reci da Vasa brokerska kuca (da indirektno ne kontrolira SASE i KOMVP) ne bi bila optuzena za manipulaciju dionicom BSNLR?

To su pitanja na koja, uz ostala pitanja forumasa, vi na ovom forumu treba da odgovorite. Naravno, ako zelite. Vasa kafa nikome ne treba. Bez uvrede. Stvarno nikoga ne interesuje ko gdje radi i ko se krije iza kojeg nicka. To je i svrha foruma.

Nadam se da cete bar djelimicno odgovoriti na neke upite. Razumijem i ako ne zelite, necete, ne mozete, ne smijete .... Ali, nemojte da se onda vase pojavljivanje na forumu svede na "razotrkivanje" pojedinih formuasa.

Pozdrav
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Tesko mi je povjerovati Edinu Dizdaru da se jedan Savjetnik Ministra javlja na nekom forumu ako je to tako onda smo zaista dotakli dno. Hajde Premijeru da te cujemo? Sa vaclavha se dobrim dijelom slazem mada se do tih odgovora moze doci dobrim dijelom i kod radnika Bosnalijeka.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Prije svega da pozdravim sve forumaše. Čitala sam do sada sve što ste napisali i odlučila da se uključim u diskusiju. Za početak svaka čast Halilu Čengiću i njegovoj istrajnoj borbi za sebe, cijenu svojih dionica i u konačnici radnike Bosnalijeka (njihov status i vrijednosti dionica koje posjeduju).
Premijeru i tvoj stav podržavam, samo smatram da pretjeruješ sa prozivanjem Nedima (pusti čovjeka neka živi svoj život).
Za crvenog, klis-a i sl., nemam komentara, izuzev što smatram da su plaćenici koji su dobili zadatak da brane Haden koji ne postoji. Ni oni sami ne znaju ko je to, ne znaju čak ni ko je Imperiapharm....Ljudi koji po cijelom gradu (i šire) iznose tvrdnje kako su prevarili radnike, kako su iznenađeni da su im tako brzo dali punomoći za skupštinu, kako su naivni itd.
Arslanagiće ne poznajem, vjerovatno će relevantne institucije osporiti ili potvrditi ono što se piše o zloupotrebama i sl.
Edina Dizdara ne bih komentarisala i njegovu priču, tipičan mešetar koji nastoji da izvuče korist iz firme, možda firmu urušiti... Predložila bih mu da dostavi odgovore na pitanja vezana za Vranicu i druge firme (današnje njihove statuse) i svakako sugerisala da malo preispita svoj odnos prema radnicima Bosnalijeka tj. da bude otvoreniji. Nismo mi mala djeca, svi znamo da je nestalo novca, da hitno morate ući u firmu kako bi vratili "investiciju" i urušili do sada napravljeno. Vi ne poznajete ništa o farmaceutici (kao ni Vaš investitor, koji kako kažete ima lance apoteka), a funkcionisanje proizvodnje lijekova i lanaca apoteka valjda nije isto.
Moj naziv je Cofadon, u nastavku ću objasniti zašto sam to odabrala....Inače sam radnik Bosnalijeka, iz struke....nemam namjeru da se odajem zbog svoje sigurnosti i sigurnosti radnog mjesta sa kojim sam danas prezadovoljna. Nažalost trebala bih razvijati lijekove, ali imam jednog luđaka za rukovodioca (M.B.) koji nema ništa drugo osim sujetu.
Što se tiče naših predstavnika sindikata? Čula sam da je Haden dao novac Mirzi Musiću i Edhemu Mulaosmanoviću. Ako je to tako, ne mogu shvatiti otkud im pravo da se poistovječe sa 800 radnika i njihovih porodica....I još jedna informacija za njih koju već pretpostavljam imaju, jučer je bila plata...Toliko o njihovim pismima i priči o stečaju.
Svoj glas ću naravno lično dati predstavniku Vlade, smatram da je to jedino ispravno...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Hajmo malo o cijeni, stao je strmoglavi pad....11,20
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Mislim da se ovdje otišlo sa teme daleko, prva stvar mi ovdje nemamo 5 investitora pa da biramo. Investitor je tu, oni su kupili, i došli su, i najveci su. Svi mi sa ovog foruma bi isto uradili kao i oni da smo mogli. Ta stvar je iza nas, stanje kakvo je sad ne odgovara nikome, mi moramo dobiti legalan NO, to je jedino bitno. Ja licno podržavam Haden, Haden ima 30% i imaju i legitimnu odgovornost da se najviše pitaju. Ko god je protiv Hadena neka sad ovdje kaže šta je alternativu Hadenu. Sa druge strane, ako Haden sa 30% ne bude imao dobre poslovne rezultate, onda su oni najveci gubitnici, ne vjerujem da bi to neko planski radio protiv sebe.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Dragoj kolegici Cofadon, samo jedno pitanje, jesi li to rekla da ne poznaješ Arslanagiće.
Post Reply