Bosnalijek

Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Pozdrav svima opet.

Imam potrebu da kazem da ne zelim se nikome pravdati na forumu. Ovo sam mislio na mentalista! Kao prvo ja sam otkrio svoj identitet, a onda bi i on morao svoj. Dodjes u Eurohaus, upoznamo se i u cetiri oka pitas sve sto zelish. Mozes povesti i bilo koga jos, da imas svjedoka za sve sto kazem!
Volio bih da ako vec trosite ovo vrijeme na forumu, makar ga upotrjebite i dajte konkretne prijedloge, sugestije, konstruktivna vasa misljenja. Mozda i ja nesto od vas pametno nauchim. Nisma od onih koji misle da su najpametniji i da sve znaju. Ja sam od onih sto uche dok su zivi, od onih sto puno slushaju, malo prichaju,.... Savjeti su uvijek dobro dosli. Ovih dana puno se druzim sa doktorima, kako onim doktorima nauka, tako i ovim medicinskim, ..... Puno toga novog saznam i shvatim koliko jos uvijek ne znam!
OSTAVITE SVOJE SUJETE, I NE PREPUCAVAJTE SE. Ovdje ima dosta ljudi, kojima ja prepoznajem rukopis. Jel tako premijer :)
Bolje ti je sjednes i popijes kafu s Nedimom! I u ochi mu sve saspes, onako muski. Mislim da je postalo teretli za sve. Jasno je meni da vi svi ovdje koristite forum, pseudonime kako bi ispoljili neke svoje ciljeve i ostvarili vlastite interese. I ja to poštujem!
Pozdravljam Halila Čengića što je smogao snage i otkrio prvi identite!
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Gospodine Dizdar. Kada ste tako susretljivi, dajte molim vas predstavite nam firmu Haden. Predstavite nam njeno iskustvo u farmaceutskoj industriji? Koji su njeni planovi? Koje nove lijekove ce donijeti u Bosnalijek? Ko ce biti u menadzmentu Bosanlijeka? Ko su direktori Hadena? Koliko ce Haden invstirati u Bosanlijek? Koji su financijski parametri firme Haden? Koliko ima uposlenih? Kakav im je plan razvoja za Bosnalijek? Kakav je odnos Hadena i Imperija Farme koja se toliko spominjala u nekim clancima, a HAden je i ne spominje? Eto dajte bar neke konkretne odgovore na ova pitanja. Hvala.
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Puno je tu pitanja na koje svi čekaju odgovore i to je ono na šta bi se trebalo fokusirati a to je daleko bitnije nego nagađati ko se krije iza kojeg nicka.
7pegaz
Posts: 84
Joined: 15 Sep 2012, 23:20

Re: Bosnalijek

Post by 7pegaz »

Premijer wrote:Gospodine Dizdar. Kada ste tako susretljivi, dajte molim vas predstavite nam firmu Haden. Predstavite nam njeno iskustvo u farmaceutskoj industriji? Koji su njeni planovi? Koje nove lijekove ce donijeti u Bosnalijek? Ko ce biti u menadzmentu Bosanlijeka? Ko su direktori Hadena? Koliko ce Haden invstirati u Bosanlijek? Koji su financijski parametri firme Haden? Koliko ima uposlenih? Kakav im je plan razvoja za Bosnalijek? Kakav je odnos Hadena i Imperija Farme koja se toliko spominjala u nekim clancima, a HAden je i ne spominje? Eto dajte bar neke konkretne odgovore na ova pitanja. Hvala.
Po čemu si ti bolji od njih???? Kad je i tebi i ostalima (koji imaju dionice - kao i meni prvome) cilj prodati po većoj cijeni od kupovne i nešto staviti u džep.

Šta sad imaš nekoga prozivati radi toga.

I kakve veze ima čim se bavi Haden i kakvo mu je iskustvo u farmaceutskoj industriji??? Kakvo iskustvo inače imaju investicijski fondovi u kompanijama koje imaju u portfelju diljem svijeta?! Nikakvo. Kupuju i prodaju što je i svrha fondova kako bi zaradili novac investitorima.

Svi vi ovdje (uglavnom) ste ogorčeni što je cijena pala i to je jedino što vas boli, a boli vas neka stvar (osim zaposlenika koji ovdje pišu) za samu kompaniju.

Eksponencijalno licemjerje!!!!!
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Na cemu si ti 7pegaz. Pitao sam pitanja koji svaki dionicar i radnik zeli da zna. Ne vidim u cemu je problem da gospodin Dizdar odgovori na ista. I zasto se ti postavljas kao njegov advokat. Nema potreba za takvim reakcijama. Postavio sam pitanja i zelim cuti odgovore od covjeka koji je u kontaktu sa investitorom. Kad vec Nedim Uzunovic ne smije se identifikovati i pogovoriti.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Premijeru pa zar nisam ja taj famozni "Uzunovic"? :DEto Uzunovic se ne smije identifikovati i predstaviti zato ti smijes.Ruzno ti je pravo,cujPremijer,a kako ono rece svoje prezime?Nesto ne mogu da nadjem na tvojim postovima? :p
Meni se cini da ti nemas MU** da nazoves dizdara,da se nisi prepao posto tecovjek vjerovatno zna kako je irekao?I nemoj demagogiju da prosipas,ovaj forum nije toliko bitan da neko na njemu prezentuje svoje planove.otidji do ljudi,najavi se kako sam i ja uradio,a nemoj pametovati.A ja,nemas ti MU** zato.al ne samo MU** neko nidovoljno inteligencije ;)
montypython
Posts: 3945
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Edin Dizdar wrote:Pozdrav svima opet.

Imam potrebu da kazem da ne zelim se nikome pravdati na forumu. Ovo sam mislio na mentalista! Kao prvo ja sam otkrio svoj identitet, a onda bi i on morao svoj. Dodjes u Eurohaus, upoznamo se i u cetiri oka pitas sve sto zelish. Mozes povesti i bilo koga jos, da imas svjedoka za sve sto kazem!
Volio bih da ako vec trosite ovo vrijeme na forumu, makar ga upotrjebite i dajte konkretne prijedloge, sugestije, konstruktivna vasa misljenja. Mozda i ja nesto od vas pametno nauchim. Nisma od onih koji misle da su najpametniji i da sve znaju. Ja sam od onih sto uche dok su zivi, od onih sto puno slushaju, malo prichaju,.... Savjeti su uvijek dobro dosli. Ovih dana puno se druzim sa doktorima, kako onim doktorima nauka, tako i ovim medicinskim, ..... Puno toga novog saznam i shvatim koliko jos uvijek ne znam!
OSTAVITE SVOJE SUJETE, I NE PREPUCAVAJTE SE. Ovdje ima dosta ljudi, kojima ja prepoznajem rukopis. Jel tako premijer :)
Bolje ti je sjednes i popijes kafu s Nedimom! I u ochi mu sve saspes, onako muski. Mislim da je postalo teretli za sve. Jasno je meni da vi svi ovdje koristite forum, pseudonime kako bi ispoljili neke svoje ciljeve i ostvarili vlastite interese. I ja to poštujem!
Pozdravljam Halila Čengića što je smogao snage i otkrio prvi identite!
Prije svega bih rekao da su identitieti, nickovi i sl nebitini. Što se tiče kafe i sl ne možemo svi baš tako lako jer i nismo u Sarajevu, a i ne radi se ovdje o jednom ili dva dioničara nego o hiljade ljudi.
Kad se već tako ljubazno poziva na pitanja primjedbe i sugestije evo npr: kad bi vi odnosno oni koje predstavlajte, preuzeli upravljanje kako bi se kretali prihodi i gdje bi bili najveći. Da li bi akcenat bio na BiH ili na izvoz u Rusiju ili drugdje, S obzirom da je firma kupac lanac apoteka koliko sam shvatio, kako bi se odredila cijena po kojoj bi Bosnalijek njima prodavao lijekove. Pretpostavljam da vam je jasno da u slučaju da vlasnik (i Bosnalijeka i apoteka) odredi da Bosnalijek prodaje po niskoj cijeni apotekama sva dobit ostaje u Rusiji a radnici Bosnalijeka samo rintaju za niske plate, dioničari Bosnalijeka čupaju kose a apoteke cvjetaju. Jasno je da je ovo realna mogućnost i tim je veća što je veća razlika u vlasništvu. Ako neko apoteke posjeduje sa 100 % a Bosnalijek sa 29% da pogađamo gdje će odlučiti da mu ostaje profit.
Dalje, koliku dobit planirate u prvoj godini, drugoj itd (znamo u da je pod Arslanagićem išla i do 8 miliona kolika očekujete da će biti vaša) imate li ikakav plan. Koji dio dobiti planirate podijeliti u dividendu evo npr u apsolutnom iznosu godišnje?
Da li planirate povećavati svoj udio? Da li planirate otkupljivati dionice od malih dioničara, kada, kako i po kojoj cijeni?
Evo pokušavam biti konstruktivan pa neću pominjati šta se je radilo sa otkupom ovih vaših 29 % do sada.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Potpuno sam siguran da ovi iz Hadena nemaju bilo kakvog PRa.Pa niko ko se u to razumije ne bi dozvolio da se u njegovo ime piše protiv njega samog,a nekoliko učesnika foruma upravo to rade.Ako su samo obična podvala Hadenu onda to dobro rade.Pa od ED
su napravili,ne budi primjereno,Titu.Svi sretni objavljuju narodu da će biti primljeni za 25.maj.A pošto kao dobričine žele i drugima da dožive tu počast,ohrabruju ih tvrdnjama da će se mošda i njima nasmješiti sreća,treba samo da nazovu.
Došlo se dotle da se za iznošenje svog mišlenja drži da neko mora imati muda.Znači li to da se nakon iznesenog trebaju očekivati i batine,kao recimo u posljednjem slučaju onog Arslanagićevog Slovenca.
Pa ovaj Crveni bi se prvi trepao provjeriti,jer on stvarno nije imao hrabrosti da objavi svoj identitet,nakon što je iznio one gluposti za HČ.Administratior,koji je po svoj prilici na neki način uvezan,nije odgovorio na zahtjev da se za takve laži mora objaviti identitet ili zabraniti istupe.
A ja sam imao tu sreću da se upoznam čak i sa Uzunovićem.Spominjem to da bih ga podsjeti na našu tadašnju konverzaciju.Ne znam zašto,jer ja sam ovdje samo mali dioničar,prvo što je rekao bilo je:Ovo je naš broj jedan!,A jedina moja rečenica je bila:Ne ,vaš broj jedan je onaj kojeg ste već pridobili,vi znate i kako,Nikšić.
I to će ispasti tako,a šta i ko će poslije toga ispasti,trebama sačekati!
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Premijeru legendo jel bi to neko tebi trebao kuci doci da ti kaže svoje planove gdje je uložio 50 mil KM, a ti imaš koju hiljadu KM u dionicama kao i ja. Lijepo ti je Edin Dizdar ostavio broj, idi pitaj šta ti je volja. Ni ja neznam šta ce na kraju ispasti, ali transparentnost koju je ponudio Haden još nije niko u Bosnalijeku sigurno. Hajd mo ici razumnom logikom, ko me je u interesu da Bosnalijek radi kako treba, dali nekome koje uložio svoju lovu, ili nekome koga politika postavi i koji zna da to nije njegovo, i pitanje dokad ce biti tu.
admin
Site Admin
Posts: 22
Joined: 11 Mar 2010, 19:38

Re: Bosnalijek

Post by admin »

Imajući u vidu da su na temi prisutni svi sudionici slučaja Bosnalijek tako svi mogu direktno demantovati ono što o njima navodi neko drugi i iz tog razloga nema potrebe objavljivati identitet. Barem za sada.

Moram naglasiti da je do sada obrisano nekoliko postova koji nisu direktno vezani za temu i imaju uvredljiv sadržaj a tako će biti i ubuduće. Ukoliko bi neko od učesnika rasprave nastavio sa direktnim uvredama onda bi se išlo na sankcionisanje.
Post Reply