Bosnalijek

zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

ovo se vise ne moze pratiti,mlacenje prazne slame,jedino sto mi je ostalo je vjera da netko iz SIPA-e ovo sve prati,i ako su gospoda iz HADENA placali dionice na ruke,da im budu iste oduzete i skupa s vladinim djelom prodane nekoj ozbiljnoj farmaceutskoj kompaniji......dali se netko mozda obratio visokom predstavniku za BIH,dali mozda on ima kakve ovlasti u mogucem privrednom kriminalu?
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Leon je dobro rekao,"da je cijena kojim slučajem rasla preko 20 KM da bi se slabo ko sada bavio namjerama Hadena i svi bi ih smatrali spasiteljima",potpuno se slažem sa tim.
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Pitanje za sve: Koliko je stranih para u Hadenu? (Rusi se racunaju ali ne i banke) ;)

Ko zna tacan odgovor na ovo pitanje, sve ce mu se "samo kazati"... Ne bih da opet napadam bilo koga (ranije je to bila fabulas ekipa), ali zaista ima nekoliko zlonamjernih komentatora na ovom forumu...
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Opet da Vas sve pozdravim i da Vas sve pozovem na kafu u Eurohaus. Nazovete sekretaricu ostavite svoj broj mobitela i ime i prezime i ja cu Vas kontaktirati i otkloniti Vam sve sumnje da li sam pravi ili Ne. To mozete uraditi odmah i dobiti odgovor za 5 minuta. Mislim premijer da se znamo, bar ja mislim da smo se upoznali i imali sastanak zajednički. Hvala ti opet na razumjevanju!
Halile molim te nomoj vise iznositi neistine, bljuvotine i sve ostalo na moj račun, jer te lijepo civilizovano pozivam da dodješ i da ti pred svima pokažem sve sto te interesuje pa i to ko je kupio hotel u mostaru, gdje su pare zavrsile, itd i to javno pred svima Vama ovdje na forumima. Medije ne bi komentarisao i svi znamo kakvi su i sta su. Ako zelis evo javno cemo tebi ponuditi da ti taj hotel kupis i to za cijenu koja ce biti 100.000,00 KM manja nego sto je kupljen od Vranice.
Ja sam normalan insan i shutim sve ove mjesece dok ti hodas okolo podnosis krivicne prijave protiv mene, dostavljas medijima članke o meni, blatish nas sve redom, dajes izjave,a nikad se nisi udostojio da dodjes i pitas sve sto te interesuje.
Pitam se odakle tolika mržnja prema meni? Da li je Edin Dizdar ikad učinio nešto loše prema tebi, tvojojim najblizim, uvrijedio te i sl.
Puno toga ja o tebi isto znam, ali ne bavim se tobom, kao sto se ti bavis samnom! Moras ljudima ovdje priznati zbog cega cijeli ovaj tvoj cirkus, ovolika galama, halabuka, lazi, ...... Ili zelis nesto postici, ostvariti neki svoj privatni interes? Ja zaista ne mogu da shvatim ljude kao sto si ti? Meni je 38 godina i zivot je predamnom aBd, a tebi koliko je godina? Šta je pred tobom? Čime se bavis? Zapitas li se Boga ti? Gdje ti dani prolaze?
Slazem se i podrzavam institucija za provođenje zakonitosti neka provjere sve navode, jer ce i meni biti lakse!

Opet Vas pozdravljam i lijepo Vas molim da makar budete dostojni i ne koristite paravane kako bi uputili uvrede na tuđi račun.
Pa znate ko još to radi!
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Odgovor Halila Čengića:Sve ovo sto sam napisao samo su citati sa interneta.I meni je ovo prvi put da spominjem Edina Dizdara,jer on je za mene uvijek bio samo mali od kužine na gusarskom brodu na kojem je poznati kapetan.I nemam ništa protiv ED,jedva da bih ga i sada prepoznao mada smo se upoznali na onom zadnjem pokušaju u BSNL.
A zašto ja sve ovo radim?Pa radio sam to i 1992.,ljudi su me napali,htjeli su da mi sve sruse pobiju.UZeo sam pusku i na
Žuć.Ovo je sada potpuno isto.Opet neki pljačkaši hoće da .me orobe i ja se stvarno samo branim.I nije to ni blizu intenzivno koliko bi trebalo biti.Pa kad vam se smanje apetiti prema tuđem,kada ljudi jednostavno ne budu ugroženi,neće se ni braniti.A na moju odbranu jednostavno morate računati.Zar stvarno mislite da mi nismo shvatili vašu namjeru da na SASE instlirate samo kontrolisani način preuzimanja ,po cijeni koju vi ponudite.To je dakle do sada najveća opasnost po Tržište vrijednosnih papira u FBiH,kreirano na žalost iz njega samoga.I to od čelnih ljudi institucija tog tržišta i učesnika na tržištu.Ne vjerujem da samo ja to shvačam!
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Zeleni, prešao si sve granice dobrog ukusa. Molim te nemoj više braniti Haden i kompaniju. Čovjek ti kaže da ga je Hrkač zvao i nudio otkup dionica ispod ruke, a ti se praviš slijep i kažeš kakve veze ima Haden sa propalim firmama (Vranica i dr.). S druge strane pišeš protiv vlade (ministra) kao da oni žele da preuzmu Bosnalijek a ne ovi kriminalci koje ti braniš. Kako ministarstvo može naslijepo podržavati nekoga o kome neznamo ama baš ništa osim da su registrovani u Luksemburgu tajno, te da su način kupovine i ljudi angažovani na kupovini dionica u najmanju ruku sumnjivi. Hajde molim te nemoj više zloupotrebljavati ovaj forum.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Investitor "dobrodosao u klub za zamjenu teza i iskrivljavanje cinjenica i argumenata". Ko je slijep na to sto pises? Rekao sam da se nerazumijem previse u to i da je Odbrana poste dublje tu od mene i iz postovanja prema nekome ko je ocito duze u prici necu da diskutujem. AKO JE BILO KO, BILO KO RADIO BILO STA NELEGALNO TREBA DA PLATI! HADEN ILI BILO KO DRUGI! Ali mi ovdje nismo mjerodavni. Potrebno je dostaviti dolaze insitucijama kakve god da su, a kad tad dodje pravda! ALI NEMA KRIVCA DOK SE TO NE DOKAZE I TO JE SVAKOM JASNO!

Ko kaze da se nista ne zna o Hadenu??? Ti i Premijer???
Haden je prema Vladi, prema Ministru i prema predstavnicima radnika bio itekako transparentan. Sastancili su u Vladi i sa Premijerom (pravim!) i sa Ministrom (sa njim vise puta kako je sam rekao na tv u), sastancili su sa predstavnicima radnika. Dali su odgovore na sva postavljena pitanja pored svog predstavljanja.
Zato sam ja i apsolutna vecina mojih kolegia i kolega iz Bosnalijeka uz Haden!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Citajuci ove romane o Bosnalijeku sad mi tek nista nije jasno, lud, zbunjen i nenormalan.....

Do sada smo se mogli udruzuti i predloziti svog clana za NO...

Ali opet citajuci ovu prepisku mislim da je uzaludna, nista ne moze promijeniti, a niti se na osnovu nje moze ista zakljuciti o buducnosti firme i prevashodno CIJENE dionice, sto je meni najbitnije.....
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Alvogen sa svojim "sposobnim" saradnicima u BiH je bio itekako "transparentan". Kako neko rece sa smjesnim amerckim zastavama u jos smjesnijoj reklamnoj kampanji mislili su da cemo gace skinuti jer su Boze moj oni amerikanci. A i ptice na grani znaju da nisu imali dolara na racunu! NI JEDNOG JEDINOG DOLARA!

Hadenovimpredstavnici i strani i domaci su dosli medju nas, dosli u Vladu kao drugog najveceg dionicara. Pa zar to nije transparentno? Naravno da jeste, ali to ovdje i drugdje nekima ne odgovara. Opet se moram ponavljati, sada je Bosnalijek svacija kasica prasica i ti isti znaju da sa Hadenom dolazi kraj kasica prasica, jer kad uvalis svoju lovu onda ces da budes domacin u firmi!
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

zeleni.2012 wrote:Investitor "dobrodosao u klub za zamjenu teza i iskrivljavanje cinjenica i argumenata". Ko je slijep na to sto pises? Rekao sam da se nerazumijem previse u to i da je Odbrana poste dublje tu od mene i iz postovanja prema nekome ko je ocito duze u prici necu da diskutujem. AKO JE BILO KO, BILO KO RADIO BILO STA NELEGALNO TREBA DA PLATI! HADEN ILI BILO KO DRUGI! Ali mi ovdje nismo mjerodavni. Potrebno je dostaviti dolaze insitucijama kakve god da su, a kad tad dodje pravda! ALI NEMA KRIVCA DOK SE TO NE DOKAZE I TO JE SVAKOM JASNO!

Ko kaze da se nista ne zna o Hadenu??? Ti i Premijer???
Haden je prema Vladi, prema Ministru i prema predstavnicima radnika bio itekako transparentan. Sastancili su u Vladi i sa Premijerom (pravim!) i sa Ministrom (sa njim vise puta kako je sam rekao na tv u), sastancili su sa predstavnicima radnika. Dali su odgovore na sva postavljena pitanja pored svog predstavljanja.
Zato sam ja i apsolutna vecina mojih kolegia i kolega iz Bosnalijeka uz Haden!
Meni se pak čini da ti jedini imaš nekih informacija o Hadenu na ovom forumu ali ne želiš da ih podijeliš sa nama pa da se i mi smirimo protiv ovog "neprijateljskog" preuzimanja Bosnalijeka.
P.S. Sve ti razumiješ što želiš da razumješ. Samo nemoj se ti previše trošiti na ovom forumu ukoliko je velika većina radnika Bosnalijeka uz Haden, mi (naši glasovi) vam nismo potrebni jer sve možete postaviti na svoje mjesto i bez nas.
Post Reply